تحلیلسینما

آیا کمپانی دیزنی به مولان اجازه می دهد 3 مرداد و قبل از تنت اکران شود ؟

5
(1)

آیا کمپانی دیزنی مایل خواهد بود که به جای فیلم تنت از کمپانی برادران وارنر ، تابستان امسال مولان به عنوان یک فیلم بزرگ شروع مجدد سالن های سینما را آزمایش کند ؟

فهرست مطالب

مقدمه

انتظار می رود که فیلم مولان تاریخ انتشار خود را تغییر دهد و این اتفاق هنوز هم ممکن است رخ دهد . با تمام صحبت های (توجیه پذیر) در مورد سعی و تلاش برادران وارنر و کریستوفر نولان در زمینه احیای اکران سینمایی فیلم ها ، باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر ، اولین فیلم بزرگ در سینماها ، فیلم هیجان انگیز کریستوفر نولان با بازی جان دیوید واشنگتن (John David Washington)، رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicki) یعنی تنت نخواهد بود ، بلکه بازسازی لایواکشن پر هزینه نیکی کارو از انیمیشن مولان خواهد بود . با فرض این که فیلم اکشن با بازی لیو ییفی (Liu Yifei) ، دانی ین(Donnie Yen) ، جیسون اسکات لی(Jason Scott Lee) و گونگ لی (Gong Li) به ماه اوت (مرداد) یا بعد از آن منتقل نشود ، به عنوان اولین فیلم اکران یافته از ماه مارس (اسفند 1398) مولان چه سرانجامی خواهد داشت ؟

در پست بعدی می خوانید :

مولان 2020 مهمترین بازسازی دیزنی است – این فیلم مستحق انتشار در سالن های سینما است

لیو ییفی در نقش مولان
لیو ییفی در نقش مولان

اول ، اگر مولان به عنوان اولین فیلم اکران شود ، حداقل “در آمریكای شمالی” ،  این نخستین فیلم دیزنی بعد از فیلم ناامید کننده Onward از پیکسار خواهد بود . این انیمیشن ماجراجویی خوب پیکسار قبل از تعطیلی سینماها در گیشه داخلی حدود 39 میلیون دلار فروش داشت . این فیلم در گیشه جهانی نیز قبل از تعطیلی سینماها بخاطر ویروس کرونا حدود 29 میلیون دلار فروش داشت . اما گیشه داخلی فیلم مطابق با پیش بینی ها حدود 40 – 45 میلیون دلار بود . دوم ، با اینکه پیش بینی فروش اولیه برای Tenet ، بدون توجه به اینکه که چه زمانی اکران شود ، چیزی تقریبا مشخص است . تلقین (Inception) با فروش 62 میلیون دلار در سال 2010 افتتاح شد اما بین ستارگان (Interstellar) در سال 2014 با 49 میلیون دلار و دانکرک (Dunkirk) در سال 2017 با 50 میلیون دلار افتتاح شد ، ما قبل از تعطیلی سینماها برای مولان مقدار فروش افتتاحیه را پیش بینی کرده بودیم .

پیش بینی فروش اولیه مولان

 سه هفته قبل از اکران مولان یعنی اوایل ماه مارس ( اواسط اسفند 1398) ، فروش افتتاحیه مولان در 27 مارس ( 8 فروردین 1399) چیزی حدود 80 تا 90 میلیون دلار ارزیابی می شد . در حالی که دزدان دریایی کارائیب 5 : مردگان قصه نمی گویند (Pirates of the Caribbean: Dead Men Say No Tales) در سال 2017 پیش بینی می شد در افتتاحیه اکران 90 میلیون دلار فروش کند اما در نهایت 77 میلیون دلار فروش کرد . سولو (Solo) نیز قبل از اکران فروش حدود 170 میلیون دلار برای فروشس افتتاحیه اکران آن پیش بینی می شد و در نهایت حدود 103 میلیون دلار فروش داشت . سال گذشته نیز ، بیش از90 میلیون دلار برای فروش افتتاحیه اکران اولیه علاالدین درنظر گرفته شده بود که بنظر می رسد فروش فیلم بیش از این مقدار بوده است .

لیو ییفی در نقش مولان
لیو ییفی در نقش مولان

 در ماه مارس ، من تصور می كردم كه مولان ضریب فروش 2.9 را خواهد داشت مانند آلیس در سرزمین عجایب (Alice in Wonderland) با 334 میلیون دلار فروش برای بودجه 116 میلیون دلاری در سال 2010 ، از: عالی و قدرتمند (Oz: The Great and Powerful)  با 234 میلیون دلار فروش برای بودجه 80 میلیون دلاری در سال 2013 ، سیندرلا 201 میلیون دلار فروش برای بودجه 68 میلیون دلاری در سال 2015 یا دیو و دلبر (Beauty and the Beast) بافروش 504 میلیون دلاری برای بودجه  174 میلیون دلار در سال 2017 . به این ترتیب ، تخمین 85 میلیون دلاری مولان  به فروش بیش از 250 میلیون دلار در گیشه داخلی می انجامید . منطقی تر این است که فیلم های بزرگی مانند مولان آخر هفته های کوتاهتر را برای زمان اکران طولانی تر معامله می کنند ، زیرا مردم فیلم را در هنگام راحت بودن و یا وقتی احساس می کنند انجام این کار بی خطر است مشاهده می کنند . اگر بخواهیم روراست باشیم ، نسبت به تنت میل کمتری برای دیدن مولان وجود دارد زیرا جزییات بیشتری از این فیلم نسبت به تنت افشا شده است .

بیشتر بخوانید :

تریلر نهایی مولان سرانجام فاش کرد این فیلم درباره چیست

مزیت های مولان نسبت به تنت

ترکیبی از استفاده از لهجه های مناسب ، یک منبع خوب و این حقیقت که مخاطبان هنگام رفتن به سینما کمابیش می دانند با چه داستانی روبرو خواهند شد ممکن است به نفع مولان باشد . این فیلم در واقع بازسازی لایواکشن از انیمیشن مولان سال 1998 است ، بنابراین ممکن است ذهن هر کسی را کنجکاو نکند . با این حال ، فیلم PG-13 و 120 دقیقه ای :  1) برای اکثر بچه ها کاملاً مناسب است  ب) به طرز دیوانه کننده ای طولانی نیست و پ) تضمین می کند که برای درک صحیح فیلم ، به تماشای دوباره نیاز نداشته باشید . علاوه بر این ، تا آنجا که فیلم های جدید ممکن است جذابیت قابل قبولی را برای خانواده هایی که فقط می خواهند بچه های خود را برای چند ساعت سرگرم کنند ، نشان داده اند . مولان ممکن است بی خطر تر از  فیلم هیجان انگیز، علمی-تخیلی و پر رمز و راز کریستوفر نولان باشد .

لیو ییفی و جان دیوید واشنگتن در مولان و تنت
لیو ییفی و جان دیوید واشنگتن در مولان و تنت

 با اینکه هر دو فیلم بودجه ای بیش از 200 میلیون دلار داشته اند ، فروش کمتر از تصور برای مولان به دلیل ادامه نگرانی های مربوط به کووید 19 ، بدون اینکه برای دیزنی یک فاجعه استودیویی باشد ، در نظر گرفته شده است . دردی که امسال دیزنی حس کرده است بیشتر مربوط به پارک های بسته شده و عدم حضور برنامه های ورزشی زنده برای ESPN است . در سال 2019 دیزنی حدود 12 میلیارد دلار ناخالص جهانی فروش داشت و. فیلم های بزرگ امسال مانند مولان ، بیوه سیاه Black Widow ، روح Soul ، جنگل کروز Jungle Cruise می توانند فروش خوبی داشته باشند اما به اندازه سال گذشته نخواهد بود . اگر این ایده برای مولان وجود داشته باشد که بتواند تا سال نوامبر سینما ها را زنده نگه دارد ، حتی یک عملکرد پایین تر از تصور برای مولان باز هم برای دیزنی به عنوان پادشاه فعلی فرانچایزهای دوست داشتنی ، از ارزش دراز مدت برخوردار است .

بیشتر بخوانید :

تنت به 10 مرداد منقل شد

سخن پایانی

نگهداری مولان در تاریخ انتشار 24 ژوئیه (3 مرداد) برای دیزنی به عنوان یک شرکت ارزش دارد . علاوه بر اکران مولان در 24 ژوئیه ، قرار است پارک های دیزنی در تاریخ 17 ژوئیه (27 تیر) افتتاح شوند و بسکتبال NBA قرار است در تاریخ 31 ژوئیه (10 مرداد) در دیزنی ورلد راه اندازی مجدد شود . هدف دیزنی اساساً این است صنعت سرگرمی (پارک های موضوعی ، فیلم و ورزش) را مجدداً راه اندازی کند . برعکس ، اگر بازگشت به سینما تئاتر باعث افزایش عفونت ها شود ، ممکن است دیزنی نخواهد بخاطر فیلمش مورد سرزنش قرار گیرد حتی اگر الف) فعالیت های دیگری وجود داشته باشد که خطر برابر یا بزرگتری از اکران فیلم را به همراه داشته باشد و ب) ما بی صبرانه منتظر اکران مولان و تنت باشیم .

لیو ییفی در نقش مولان
لیو ییفی در نقش مولان

 تعجب نخواهد داشت اگر دیزنی تصمیم بگیرد که مولان را به آگوست یا حتی سپتامبر منتقل کند ، زیرا دیزنی همچنان دوست دارد از این درام اکشن پرهزینه و نسبتاً حماسی خود درآمد کسب کند . تاریخ اکران فعلی مولان یعنی 24 ژوئیه ممکن است توسط 21 اوت یا حتی 9 اکتبر به چالش کشیده شود . در صورتی که سینماها پس از موج دوم احتمالی در چین بسته بمانند ، احتمال عقب افتادن اکران مولان بیش از پیش است . اما بعد از ماهها بحث در مورد تنت به عنوان فیلمی که وظیفه باز گشایی سالن های سینما را بر عهدعه دارد ، اکنون این وظیفه به طور پیش فرض به مولان و کمپانی دیزنی رسیده است . امیدواریم که این اتفاق باعث افتخار همه بشود . ( اشاره به آهنگ know about a spike از انیمیشن مولان)

منبع :

Forbes

مولان 2020 مهمترین بازسازی دیزنی است – این فیلم مستحق انتشار در سالن های سینما است


 از آنجا که سرنوشت اکران فیلم ها در سال 2020 ناشناخته است ، برخی از فیلم ها  بصورت دیجیتالی منتشر می شوند ، اما دیزنی باید اطمینان حاصل کند که به مولان اجازه توزیع سینمایی داده شده است.  

مقدمه

از زمان شناسایی اولین موارد COVID-19  که منجر به همه گیری جهانی شده است ، حدود 7 ماه می گذرد . تولید فیلم و تلویزیون به طور نامحدود تعطیل شده است ، رویدادهای بزرگی مانند جشنواره فیلم کن (Cannes Film Festival) و سان دیگو (San Diego) کنسل شد اند و حتی در مورد جوایز اسکار سال آینده سؤالاتی مطرح شده است .

 با این حال ، بزرگترین تغییر در قالب گیشه اتفاق افتاده است . در مارس 2020 ( فروردین 1399) پیش بینی می شد که گیشه جهانی می تواند در نتیجه ویروس کرونا حدود 5 میلیارد دلار از دست بدهد ، اما اکنون ، این رقم بسیار ناامیدکننده تر به نظر می رسد . سینماها در سراسر جهان به طور گسترده بسته شده اند و در حالی که برخی از زنجیره های سینما به دنبال بازگشایی با اقدامات رعایت فاصله های اجتماعی هستند ، آینده صنعت سینما در حال حاضر بسیار تاریک به نظر می رسد . در پاسخ ، استودیوها مجبور بودند تصمیم بگیرند که چه کارهایی را با زمان بندی فیلم های خود برای سال 2020 انجام دهند .

بازیگران فیلم مولان 2020
بازیگران فیلم مولان 2020

بعضی از فیلم ها ، تاریخ انتشارشان ماه ها یا حتی سالها عقب افتاده شده است ، در حالی که فیلم های دیگر به صورت دیجیتالی انتشار یافته اند . این استراتژی برای برخی از نسخه ها مانند تور جهانی ترول ها (Trolls Universal) موفقیت آمیز بوده است ، اما همچنان برای فیلم هایی با بودجه هنگفت ، یک استراتژی بسیار خطرناک است . این مشکلی است که دیزنی با برنامه انتشار خود روبرو شده است ، پر از فیلم های بزرگ که نه تنها برای توزیع سینمایی طراحی شده اند بلکه به فروش گسترده ای در سراسر جهان احتیاج دارند که بتوانند برای کمپانی رضایت بخش باشند .

برای مشاهده متن کامل این مطلب اینجا کلیک کنید .

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 5 از بین 1 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

‫2 دیدگاه ها

  1. مولان فیلم بدی نیس اما ازون قشنگ تر هم خیلی هست ممنون میشم در مورد اوناهم بزارید

    1. سلام . بله قطعا همینطوره که میگید . علت اصلی پست های زیاد فیلم مولان بخاطر اینه که فیلم های تنت و مولان قراره مردم رو دوباره به سالن های سینما بکشونن و در حال حاضر خیلی روی این ۲ فیلم زوم شده . ممنون از توجهتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا