تحلیلسینما

اگر فیلم تنت ۲۰۲۰ به تأخیر بیفتد ، چه زمانی ممکن است اکران شود

۰
(۰)

اگر تنت ( Tenet ) به تاخیر بیفتد  ، ممکن است زن شگفت انگیز ۱۹۸۴  ( Wonder Woman 1984 ) و Dune به احتمال زیاد جابجا می شوند و زن شگفت انگیز ۱۹۸۴  ممکن است  به یک فیلم اکران کریسمس تبدیل شود .

اگر کمپانی برادران وارنر ۱۰۴% ، مطمئن بود كه تاریخ اکران فیلم تنت كريستوفر نولان طبق برنامه زمانبندی شده در ۱۷ ژوئيه ( ۲۷ تیر ۱۳۹۹ ) خواهد بود ، آنها در آخر پیش نمایش دوم فیلم که ۲۱ می ( ۱ خرداد ۱۳۹۹ ) و به صورت آنلاین در Fortnite منتشر شد تاریخ اکران آن را ذکر می کردند . آنها در صفحه رسمی YouTube و رسانه های اجتماعی مرتبط با آن هنوز اعلام نکرده اند که فیلم در ۲۷ تیر ۱۳۹۹ اکران خواهد شد . اگر هم اعلام کرده باشند ما خبری نداریم .

مقدمه

همه گیری ویروس کرونا هنوز هم ادامه دارد و اعتراضات سراسری ضد نژادپرستی اخبر نیز یک مشکل به دیگر مشکل های کمپانی برادران وارنر اضافه کرده است . با توجه به اینکه حدود ۴۰ روز به فیلم باقی مانده است ، اگر تنت به تاخیر بیفتد ، اکران آن به چه زمانی می تواند منتقل شود ؟

قول رسمی از طرف ناتو و بقیه نهاد ها این است که سینماها از اواسط تا اواخر ماه ژوئن اوایل تا اواسط تیر بازگشایی شوند . به امید اینکه تماشاگران تا ۱ یا ۲ هفته بعد از بازگشایی یعنی حدود ۱۷ ژوئیه به طور کانل در سینماها حضور پیدا کنند . سینمارک ( Cinemark )  تقریبا آماده است تا سالن های سینمای خود را در ۲ هفته آینده بازگشایی کند .

البته این مسئله مربوط به اجرای قوانین است ، زیرا قبلاً مشاهده کرده ایم که مشتریان بی رحمی باعث ایجاد جروبحث و درگیری با کارمندانی می شوند که از آنها خواسته می خواهد که در یک فروشگاه ، رستوران یا تجارت خاص ماسک صورت بپوشند . این که مجبور نیستید ماسک بپوشید به این معنی نیست که نمی توانید ماسک بپوشید .

بیشتر بخوانید :

تنت : ۶ سوال که ما بعد از آخرین تریلر درباره فیلم کریستوفر نولان داریم

اما با فرض تاخیر در اکران تنت ، چند تاریخ انتشار احتمالاً وجود دارد که به ذهن ما می رسد . بدیهی ترین زمان ۱۴ اوت ( ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ) است که در حال حاضر توسط زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ اشغال شده است . قرار بود فیلم ابر قهرمانانه گال گدوت / کریس پین (Gal Gadot/Chris Pine) پریشب یعنی  ، ۳ سال پس از اکران زن شگفت انگیز ( Wonder Woman ) اکران شود ، اما به ۱۴ اوت منتقل شد .

این فیلم یک ماه پس از تنت قرار دارد اما با توجه به اینکه هر  دو فیلم با دوربین های IMAX  فیلمبرداری شده اند کمپانی برادران وارنر مشکلی برای جابجایی تنت ندارد . مسئله اصلی این است که نولان واقعاً می خواهد فیلم وارونگی زمان خودش ( تنت ) اولین فیلمی باشد که پس از بازگشایی سالن های سینما اکران می یابد . اگر اکران تنت به تاخیر بیفتد اما مولان ( Mulan ) این گونه نشود ، تنت یک نقطه فروش ارزشمند را از دست خواهد داد .

تاثیر عقب افتادن تنت بر باقی فیلم ها

فیلم باب اسفنجی

دلیل این امر این است که اگر تنت در تاریخ ۲۷ تیر اکران نشود ، کمپانی دیزنی مولان را از تاریخ انتشار ۲۴ ژوئیه ( ۳ مرداد ۱۳۹۹ ) خود جابجا می کند و Paramount نیز با فیلم SpongeBob: Sponge On the Run که از ۲۲ مه ( ۱۲ اردیبشهت ۱۳۹۹ ) به ۷ اوت ( ۴ مرداد ۱۳۹۹ ) منتقل شده است نیز همین کار را انجام می دهد . همه ابن ها حدس و گمان می باشد ، اما من از دیدن اینکه Spongebob 3 نیز مانند Trolls: World Tour and Scoob  به صورت دیجیتالی منتشر شود ، شوکه نخواهم شد! .

شایعاتی در مورد اکران مولان در دیزنی پلاس وجود داشته است ، اما ۲ مورد مهم وجود دارد :  الف) باید دید چند نفر به تماشای Artemis Fowl که اکران آن هفته آینده در در دیزنی پلاس شروع می کند ، می نشینند و ب) اگر دیزنی این کار را انجام دهد ، به معنای قربانی کردن پولی حدود ۵۵۰ میلیون تا یک میلیارد دلار ناخالص در کل جهان است .


اگر اکران تنت یک ماه عقب بیفتد ، احتمالاً رقابت برای یافتن زمان ایمن تر نیز به وجود  خواهد آمد ، بنابراین فیلم علمی تخیلی ۲۰۵ میلیون دلاری ( تنت ) به یک تاریخ انتشار کمی “ایمن تر” منتقل می شود تا هنوز اولین فیلم بزرگی باشد که اکران می یابد . در این سناریو ، من شرط می بندم كه اکران زن شگفت انگیز ۱۹۸۴  به ۲ اكتبر ( ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ) یا (اگر جادوگران ( The Witches ) تاریخ انتشار ۹ اكتبر( ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ) خود را از دست بدهد) در ۹ اكتبر سال ۲۰۲۰ اکران شود .

کمپانی پارامونت برای ۲ اكتبر از فیلم بدون نام مایكل جردن  استفاده كرده است. این کار بعد از جابجایی فیلم کمپانی سونی یعنی  Venom: Let There Carnageصورت گرفت . فیلم سونی از ۱۱ مهر ۱۳۹۹ به ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ ( ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ) منتقل شد و جای بتمن را گرفت که اکران آن برای ۱ اکتبر ۲۰۲۱ ( ۹ مهر ۱۴۰۰ )  برنامه ریزی شده است .

اکران تنت در مهر و آبان

فیلم جاذبه که اکتبر 2013 اکران شد

یا زن شگفت انگیز ۱۹۸۴  یا تنت (با فرض اینکه اکران فیلم های تابستان اساساً لغو شوند ) می توانند به اکتبر منتقل شوند . هر کدام از این فیلم ها اولویت نمایشگرهای IMAX را دارند و کمپانی برادران وارنر نیز اساساً اکران فیلم های پرفروش اوایل ماه اکتبر اختراع کردند . فیلم ۷۰ میلیون دلاری و فوق العاده جذاب Demolition Man  با بازی سیلوستر استالونه ( Sylvester Stallone )  ، در مقابل وسلی اسینپس ( Wesley Snipes ) ، مطمئناً اولین فیلم های تابستانی بودند که در اوایل پاییز سال ۱۹۹۳ افتتاح شد .

گرانش ( Gravity ) در اوایل اکتبر به اوج  بی سابقه ای رسید . این فیلم در سال ۲۰۱۳ ، ۲۷۴ میلیون دلار در گیشه داخلی و ۷۲۳ میلیون دلار در گیشه سراسر جهان فروش داشت . آنها در سال ۲۰۱۴ با فیلم Annabelle ، در سال ۲۰۱۷ با فیلم Blade Runner 2019  ، در سال ۲۰۱۸ با یک ستاره متولد شده است  A Star Is Born 2018 و در سال ۲۰۱۹ با جوکر نیز همین رویه را ادامه دادند .

فیلم های موفق اکران شده در مهر و آبان

فیلم گودزیلا در مقابل کونگ


کمپانی های دیگر سابقه موفقیت همزمان در اولین هفته اکتبر را داشته اند ، برای مثال دختر گمشده  ( Gone Girl ) در سال ۲۰۱۴ و مریخی  ( The Martian) در  ۲۰۱۵ هر دو از کمپانی فاکس و فیلم سم ( Venom ) از کمپانی سونی در سال ۲۰۱۸ ، موفقیت همزمان داشته اند . زمان اکران در اوایل ماه اکتبر نیز به دلیل عدم نیاز به از دست دادن یا به اشتراک گذاری صفحه های IMAX بین سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۱ امن ترین گزینه است .

حتی اگر  Godzilla vs. Kong جابجا شود ، به عنوان مثال ، از ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ تا ۲۱ مه ۲۰۲۱ ( ۱۱ اردیبشهت ۱۴۰۰ ) جابجا شود  (به طور بالقوه جای اکران تابستانی ماتریکس ۴ را بگیرد ) ، تنت یا زن شکفت انگیز ۱۹۸۴ می توانند در ۲۵ نوامبر ( ۱۱ آبان ۱۳۹۹ )  به فیلم No Time to Die از MGM و Universal ملحق شود . فیلم  جیمز باند کاری فوکوناگا ( Cary Fukunaga ) نیز به طور جزئی  با دوربین IMAX تصویربرداری شده است  .

اکران تنت در آذر ماه

فیلم هابیت که در آذر اکران شد

این امر ما را به ۱۸ دسامبر سال ۲۰۲۰ ( ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ) هدایت می کند . این امر برای تنت یا زن شگفت انگیز ۱۹۸۴  منطقی خواهد بود که اکران خود را به آخر هفته کلیدی قبل از کریسمس منتقل کنند  که در این تاریخ سه یا چهار فیلم سینمایی پرفروش جنگ ستارگان  ، شش فیلم حماسی به کارگردانی پیتر جکسون ( Peter Jackson )  درباره خطه میانی ( ۳ گانه ارباب حلقه ها و ۳ گانه هابیت ) ، دو فیلم بزرگ از جیمز کامرون ( James Cameron ) و آکوامن ( Aquaman ) در دسامبر سال ۲۰۱۸ اکران شده اند .

با تمام احترام ها ، ,[,n فیلم های پرفروشی مانند تنت یا زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ در هفته های آخر سال ، در مقایسه با فیلم Dune  از دنیس ویلنو Denis Villeneuve چه برای برادران وارنر و چه برای صنعت سینما ، بسیار بهتر می باشد . البته این راه حل تا قبل از انتقال فیلم Top Gun: Maverick از ۲۶ ژوئن ( ۶ تیر ۱۳۹۹ ) تا ۲۳ دسامبر( ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ) یک راه حل ایده آل خواهد بود . فیلم دنباله ای تام کروز Tom Cruise نیز با دوربین های دیجیتال دارای مجوز IMAX فیلمبرداری شده است.

تام کروز خاطرات خوشی با کریسمس دارد . او در سال ۲۰۰۸ با فیلم Valkyrie (202  میلیون دلار فروش با بودجه ۷۵ میلیون دلاری ) ، Mission Impossible Ghost در سال ۲۰۱۱ (۶۹۲ میلیون دلار فروش با بودجه  ۱۵۰ میلیون دلاری ) و Jack Reacher در سال ۲۰۱۲ (۲۱۲ میلیون دلار فروش با بودجه ۶۰ میلیون دلاری ) فیلم های موفقی داشته است . جوزف کوسینسکی Joseph Kosinski ، کارگردان دیتو Ditto ، نیز فیلم Tron: Legacy را برای دیزنی ساخت که در سال ۲۰۱۰ به یک فیلم فروش تبدیل شد .

این فیلم با بودجه ای ۴۰ میلیون دلاری ۱۷۰ میلیون دلار در گیشه داخلی و ۴۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت . این امر برای پارامونت منطقی بود که Top Gun: Maverick را به عنوان یک فیلم آخر سال قرار دهد ، به خصوص اگر Dune بیش از حد طاقت فرسا باشد . اکران Top Gun: Maverick  و درگیری  IMAX شاید باعث ایجاد تغییراتی در برنامه برادران وارنر می شود که قرار است اکران تنت یا زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ را به این زمان قبل از کریسمس منتقل کند .

 سخن پایانی

تنت و زن شکفت انگیز 1984

گفته می شود ، بردران وارنر ممکن است چاره‌ای نداشته باشد . اکران تنت و یا زن شگفت انگیز در ۱۸ دسامبر یک افتتاحیه عظیم و پرکار است حتی اگر آنها مجبور به شریک شدن سالن های IMAX با Top Gun: Maverick فقط پنج روز از شروع اکران خود شوند . به جهنم ، هر دو فیلم می توانند از Mission: Impossible Ghost Protective Protect استفاده کنند و چند روزی زودتر از آن در IMAX اکران شوند .

این امر باعث اختصاص دو هفته ای سالن اجتماعات به برادران وارنر می شود و دادن فرصت تماشای بیشتر به اکثر افرادی که مایل به دیدن این فیلم ها در IMAX هستند ، می دهد .  این یک راه حل ایده آل نیست ، به ویژه اگر هر دو فیلم حاوی پیچ و خم های گسترده ای باشند ، اما زمان های ناامید کننده باعث اقدامات ناامیدکننده می شوند .

اگر اکران تنت به تاخیر بیفتد ، مطمئناً جای زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ و  احتمالاً به طور پیش فرض جای Dune را می گیرد. در حال حاضر ، بهترین تاریخ انتشار “جدید” برای هر یک از فیلم های بزرگ برادران وانر در ۱۴ اوت (که هنوز هم اجازه می دهد تنت اولین فیلم اکران یافته باشد ) می باشد . پس از آن  ۲ اکتبر (یا ۹ اکتبر) و ۱۸ دسامبر (با همه احترام به Dune ، که ممکن است به تابستان ۲۰۲۱ منتقل شود ) .

اکران در اواخر ماه اکتبر ، باعث تلافی فیلم ها با بیوه سیاه ( Black Widow) می شود که در ۶ نوامبر اکران خواهد شد .  اکران در اواخر ماه نوامبر نیز باعث لغو اکران گودزیلا در مقابل کونگ شده و همچنین باعث تلاقی با اکران  زمانی  برای مردن نیست می شود که قرار است در در ۲۵ نوامبر اکران شود . بنظر می رسد برادران وارنر در ۱۲ ژوئیه ( ۲۳ خرداد ) برنامه خود را برای اکران یا عدم اکران تنت در ۲۷ تیر ماه اعلام کند زیرا زمان در حال سپری شدن می باشد .

منبع :

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء ۰ از بین ۰ نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

‫4 دیدگاه ها

    1. سلام . ممنون از کامنتتون . حتما این مشکل رو در اسرع وقت برطرف می کنیم .

    1. سلام . بله سبک کاری و فیلم های کریستوفر نولان واقعا بی نظیرن . ممنون از توجهتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا