بررسی فیلم و سریالسینمامعرفی فیلم

بررسی خط زمانی مانستر ورس به مناسبت انتشار فیلم گودزیلا علیه کونگ 2021

4.2
(26)

دنیای سینمایی هیولاها یا همان مانستر ورس (MonsterVerse) در سال 2014 با انتشار فیلم Godzilla 2014 آغاز شد . مانستر ورس با در نظر گرفتن فیلم جدید گودزیلا علیه کونگ (Godzilla vs. Kong) شامل 4 فیلم می باشد . در این مقاله به بررسی این فیلم ها براساس زمان وقایع فیلم ها و زمان اکران آن ها می پردازیم .

فهرست مطالب

مقدمه

در فیلم جدید گودزیلا علیه کونگ ، ما برای اولین بار شاهد حضور این دو موجود غول پیکر در یک فیلم پرخرج آمریکایی خواهیم بود . این دو تایتان مانستر ورس قبلاً یک بار در فیلم ژاپنی Toho ساخته سال 1962 ، نیز با یکدیگر جنگیده بودند . گودزیلا علیه کونگ چهارمین فیلم در مانستر ورس ساخته مشترک کمپانی برادران وارنر و Legendary Entertainment’s  می باشد . این جهان سینمایی سال 2014 و با فیلم Godzilla 2014 آغاز شد . اگرچه مانستر ورس در حال حاضر فقط شامل چهار فیلم می باشد ، اما فیلم هایش خط زمانی مستقیمی نداشته و بر همین اساس دو روش مختلف برای تماشای فیلم های این جهان سینماییی وجود دارد .

فیلم های مانستر ورس براساس زمان وقایع فیلم ها

مزیت تماشای فیلم های مانستر ورس به ترتیب زمانی این است که هنوز فیلم های زیادی در این جهان سینمایی وجود ندارند ، بنابراین شما با جداول زمانی و موضوعات مختلف متقاطع زیادی روبرو نیستید . شروع تماشای فیلم های این جهان سینمایی با فیلم Kong: Skull Island ، اگرچه این فیلم دومین فیلم از نظر تاریخ اکران در این دنیای سینمایی است ، درک بهتری از سازمان دولتی مونارک (Monarch) و آنچه که قرار است در اختیار آنها قرار گیرد را به شما می دهد .

Kong: Skull Island

Kong: Skull Island (2017)

  این فیلم که وقایع آن 41 سال قبل از وقایع فیلم Godzilla 2014 ، داستان اولیه پروژه مونارک در دهه 1970 را روایت می کند ، جایی که رهبر گروه اعزامی ، یعنی بیل راندا (Bill Randa) با بازی جان گودمن (John Goodman) ، دولت را متقاعد می کند تیمی را به جزیره ای دورافتاده که احتمال می دهد تیتان (Titan) در آنجا باشد ، بفرستد. تایتان همان چیزی است که در مانستر ورس ژاپنی ، کایجو (kaiju) نامیده می شود .

اما مشخص می شود مونارک دچار اشتباه شده ، زیرا این جزیره خانه میمون غول پیکر یعنی کونگ می باشد . کونگ از ورود تازه واردان به جزیره خشنود نشده و به آن ها حمله می کند . اما سرانجام ، انسان ها و کونگ به نوعی با هم متحد می شوند تا در برابر سایر تهدید های هیولاهای موجود در جزیره قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید :

فیلم و سریال های 2021 شبکه HBO Max شامل The Conjuring 3 و Godzilla Vs. Kong

از بازیگران این فیلم می توان به مجموعه ای از ستاره های مارول مانند ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) به عنوان یک سرهنگ وسواس ارتش ، بری لارسون (Brie Larson) به عنوان یک عکاس جنگ و تام هیدلستون (Tom Hiddleston) به عنوان یک مامور سابق نیروی ویژه انگلیس است. سرانجام ، انسان ها و کنگ به نوعی با هم متحد می شوند تا در برابر سایر تهدیدات هیولای جزیره قرار بگیرند .

Godzilla 2014  اولین فیلم مانستر ورس

Godzilla (2014)

گودزیلا که یک ریبوت آمریکایی از کالکشن با سابقه ژاپنی کایجو است ، به عنوان یک فیلم پر رمز و راز آغاز می شود و در آن که یک مهندس هسته ای به نام جو برودی (Joe Brody) با بازی برایان کرانستون (Bryan Cranston) سعی می کند بفهمد چه چیزی 15 سال قبل باعث ریزش راکتور شده که منجر به فوت همسرش شده است . طولی نکشید که مشخص می شود عاملان ریزش راکتور هیولاهای غول پیکری به نام MUTO هستند که قرن ها در اعماق زمین خوابیده اند .

پسر جو یعنی فورد با بازی آرون تیلور-جانسون (Aaron Taylor-Johnson)  که یک افسر نیروی دریایی است ، برای نجات خود و خانواده اش از دست دو MUTO ، وارد منطقه خطر می شود . در ادامه این دو MUTO با گودزیلا که تازه از خواب بیدار شده است به مبارزه می پردازند .

بزرگترین سهم این فیلم در مانستر ورس اولین حضور پروژه مونارک است ، یک سازمان مخفی که دهه ها وقتش را صرف ردیابی موجودات غول پیکر کرده است . دکتر ایشیرو سریزاوا (Dr. Ishirō Serizawa) با بازی کن واتانابه (Ken Watanabe ) و دکتر ویوین گراهام (Dr. Vivienne Graham) با بازی سالی هاوکینز (Sally Hawkins) دو نفر از دانشمندان برجسته مونارک و همچنین دریادار ویلیام استنز (WilliamStenz) با بازی دیوید استراتیرن (David Strathairn) ، افسر نیروی دریایی که مسئول شکار هیولاها می باشد نیز ، بعداً مجددا نیز در این دنیای سینمایی ظاهر می شوند .

Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters (2019)

در این فیلم ، ما پنج سال جلوتر رفته و با تیتان های بیشتری – برخی خوب ، برخی بد – مواجه می شویم که در حال بیدار شدن در سرتاسر کره زمین هستند . بسیاری از هیولاهای کلاسیک Toho در این فیلم به صحنه می آیند ، از جمله حشرات غول پیکر موترا ، پروداکتیل های آتشین / پرنده ها / خفاش رودان ، و اژدهای فضایی سه سر و خشن یعنی پادشاه چیدوراهه . از نظر انسانی ، پروژه مونارک بازهم نقشی اساسی در داستان دارد ، زیرا با دکتر سریزاوا و گراهام به همراه دریاسالار استنز از فیلم گودزیلا 2014 در این فیلم نیز حضور دارند .

ما همچنین با دکتر مارک راسل (Dr. Mark Russell) با بازی کایل چندلر (Kyle Chandler) ، دانشمند سابق مونارک که خانواده اش 5 سال و در جریان درگیری گودزیلا و دو MUTO از هم پاشیده شد ، و دخترش مدیسون با بازی میلی بابی براون (Millie Bobby Brown) آشنا می شویم . علاوه بر این ، جو مورتون (Joe Morton )نقش پیری شخصیت کوری هاوکینز (Corey Hawkins) که او را در فیلم کونگ : جزیره استخوان دیده بودیم را ایفا می کند . به این دلایل فیلم ارتباط مستقیم تری با پیش درآمدها دارد .

طبق معمول ، هیولاها در فیلم عالی هستند ولی شخصیت های انسانی … کمی کم فروغ تر از هیولاها ظاهر می شوند . اگرچه این فیلم به آینده ای اشاره دارد که تایتان ها و انسان ها می توانند در آن زندگی کنند ، اما این مساله باعث می شود که هنوز همه چیز کاملاً حل نشده باشد . به هر حال ، دنباله های زیادی برای ساخت در مانستر ورس وجود دارد !

Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong (2021)

این جنگی است که منتظر آن بوده ایم . Godzilla vs. Kong که 2 روز دیگر در HBO Max منتشر می شود ، دو نام بزرگ مانستر ورس را برای یک نبرد حماسی که دو سال پس از Godzilla: King of the Monsters اتفاق می افتد ، گرد هم می آورد . بدون شک مونارک نیز در این ماجرا دخیل خواهد بود ، زیرا چندلر و بابی براون هر دو به همراه ژانگ زی یی (Zhang Ziyi) که در نقش دانشمندان دوقلوی مونارک در پادشاه هیولاها بازی می کرد) در این فیلم نیز حاضر هستند .

جزئیات زیادی از داستان فیلم در دست نیس ، اما آنچه ما می دانیم این است که چیزی باعث مش شود گودزیلا رفتار نامناسبی داشته باشد ، و ناگهان از نقش خود به عنوان یک مدافع کره زمین خارج شده و به ظاهر بدون دلیل به شهرهای سراسر جهان حمله کند . طبق خلاصه داستان رسمی داستان ، درگیری حماسی بین دو تایتان – که توسط نیروهای غیبی تحریک شده است – سرآغاز رمز و رازی است که در اعماق هسته زمین نهفته است .

بنابراین احتمالاً می توان انتظار داشت که موجودی شیطنت آمیز و شیطانی (یا یک سازمان انسانی دیگر یا شاید حتی یک هیولای جدید) خود را مسئول این امر بداند که اساساً باید این دو تایتان را به مبارزه ب یکدیگر یکدیگر سوق دهد . گودزیلا و کونگ اولین بار در تاریخ 31 مارس در سینماها و HBO Max پخش می شود .

فیلم های مانستر ورس به ترتیب زمان اکران

از آنجا که مانستر ورس هنوز یک فرانچایز نسبتاً جدید است ، اگر بخواهید فیلم ها را براساس زمان اکران در سینما هم تماشا کنید ، تغییر چندانی در ترتیب مشاهده ایجاد نمی شود .

لیست فیلم ها بر اساس زمان اکران :

Godzilla – (16 مه 2014)

Kong: Skull Island – (10 مارس 2017)

Godzilla: King of the Monsters – ( 31 مه 2019 )

Godzilla vs. Kong – (31 مارس 2021)

منبع

Collidor

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 4.2 از بین 26 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا