اخبار سینماسینما

تنت به 10 مرداد منتقل شد . انتشار مجدد تلقین در دهمین سالگرد انتشار آن در تاریخ 27 تیر

0
(0)

فیلم تنت به کارگردانی کریستوفر نولان رسماً به تاریخ 31 ژوئیه  (10 مرداد) منتقل شد .

فهرست مطالب

مقدمه

پس از ایستادگی زیاد کمپانی برادران وارنر و کریستوفر نولان در برابر عقب افتادن زمان انشار فیلم تنت ، سرانجام انتشار این فیلم 2 هفته عقب انداخته شد. در عوض ، کمپانی برادران وارنر از مخاطبان سراسر جهان دعوت کرده که در تاریخ 17 ژوئیه (27 تیر) ، به مناسبت دهمین سالگرد انتشار فیلم تلقین از کریستوفر نولان در سینماها به تماشای این فیلم بنشینند.

در فیلم تلقین بازیگرانی مانند لئوناردو دی کاپریو(Leonardo DiCaprio) ، تام هاردی (Tom Hardy)، جوزف گوردون-لویت (Joseph Gordon-Levitt) ، الن پیج (Ellen Page) و ماریون کوتیارد (Marion Cotillard) ایفای نقش کرده اند . دراین رویداد ویژه سالگرد انتشتار تلقین ، قرار نیست فقط فیلم تلقین دوباره اکران شود بلکه قراراست قسمتی از فیلمهای منتخب برادران وارنر که پیش از این دیده نشده بودند ، در اختیار مخاطبان قرار بگیرد .

آیا تاریخ جدید انتشار تنت مناسب است ؟

جان دیوید واشنگتن در تنت
جان دیوید واشنگتن ر تنت

در یک ماه گذشته ، گمانه زنی های زیادی در رسانه ها وجود دارد که آیا تاریخ انتشار تنت می تواند عقب بیفتد یا نه . این کمی تردید است و هیچ چیز نگران کننده ای نیست . فیلمی 200 میلیون دلاری مانند تنت ، که مانند فیلم تلقین ، پرستاره نمی باشد ، نمی تواند ریسک کند ، پس نیاز به زمینه سازی برای جذب تبلیغات دارد . شنیده ها حاکی از این است که اگر ایالت منهتن بسته باشد ، ولی سایر ایالت ها اینطور نباشند ، تنت هنوز می تواند اکران یابد .

نکته جالب دیگر عقب افتادن تنت این است که ورزش های بزرگ ممکن است تا اواسط ماه ژوئیه ( اوایل مرداد) شروع شوند ، اما هیچ تاریخ قطعی وجود ندارد . MLB و اتحادیه بازیکنان آن همچنان تعطیل هستند . البته این تعطیلی بخاطر مسائل امنیتی نیست ، بلکه به دلیل دستمزد ها می باشد . اردوهای تمرینی NHL  از 10 ژوئیه (23 خرداد) شده اند . صاحبان NBA به 31 فوریه برای شروع مجدد فصل رای داده اند اما منتظر هستند تا بازیکنان نظراتشان راجع به این تصمیم را اعلام کنند . UFC ، WWE ، NASCAR و گلف قبلا شروع شده اند .

تاریخ بازگشایی سینماها

بازیگران فیلم Unhinged
صحنه هایی از فیلم Unhinged

 اخبار عقب افتادن تنت در حالی به گوش می رسد که نیویورک هنوز برنامه خود برای بازگشایی سینماهای خود را اعلام نکرده است . سینماهای نیویورک در فاز 4 قرار دارند . مسئولین نیویورک در حال مذاکره با مقامات ایالتی برای انتقال سینماها به فاز 3 است . در کنار این موضوع ، بازارهای بزرگ مانند چین و سایر بازارهای قابل توجه در خارج از کشور نیز هنوز بازگشایی نشده اند .

این یک سناریوی مرغ و تخم مرغ است : سالنهای سینما بدون فیلم های بزرگ کمپانی ها باز نمی شوند و فیلم های بزرگ کمپانی ها نیز توزیع نمی شود مگر اینکه سینماها باز باشند . اما زمان بازگشایی سینماها به تصمیم دولت ، ایالات و دولت های محلی باز می گردد .

ما هنوز هیچ خبری برای عقب افتادن مولان نمی شنویم . این فیلم هنوز هم برای 24 ژوئیه (3مرداد) برنامه ریزی شده ، اما اگر کمی عقب بیفتد ، شوکه کننده نخواهد بود . ما این هفته از استودیوی Solstice شنیدیم که فیلم Unhinged در تاریخ افتتاح خودش در 1 ژوئیه (11تیر) – با بازشگایی سینماهای نیویورک سیتی یا بدون آن- اکران می یابد  حتی اگر تنت به 31 ژوئیه منتقل شود ، اما آنها نظر خود را تغییر دادند و فیلم راسل کرو (Russell Crowe) را تا 10 ژوئیه (20 تیر) جابجا کردند .

این همان آخر هفته ای است که فیلم کمدی رمانتیک گالری قلب های شکسته (The Broken Hearts Gallery) که تهیه کننده اجرایی آن سلنا گومز(Selena Gomez) است قراراست توسط سونی منتشر شود . در حال حاضر در 31 ژوئیه ، همان آخر هفته ای که قرار است تنت انتشار یابد  ، STX قرار است فیلم اکشن جرارد باتلر(Gerard Butler) یعنی گرینلند (Greenland) را منتشر کند . همچنین عقب افتادن تنت کمپانی برادران وارنر را وادار کرد تا زن شگفت انگیز 1984 (Wonder Woman 1984) را از 14 آگوست (24 مرداد) به 2 اکتبر(29 مهر) منتقل کند .

دلیل انتشار سینمایی دوباره تلقین

بازیگران فیلم تلقین
فیلم تلقین

 برنامه ریزی پخش فیلم برنده چهار جایزه اسکار یعنی تلقین با فروش جهانی 830 میلیون دلار حداقل برخی از جوانب را برای سالنهایی سینمایی که قرار است فیلم را نمایش دهند ، مشخص می کند . قبل از ورود یک فیلم بزرگ مانند تنت یا مولان ، چند نفر نیاز دارند تا کارمندان خود را با استانداردهای ایمنی COVID-19 جدید آموزش دهند ، و همچنین سالن های خود را به خوبی مجهز کنند .Cinemark و Regal خاطرنشان كردند كه آنها قصد دارند از آخر ژوئن تا اوایل ژوئیه (حدود 10 مرداد) مجدداً بازگشایی شوند .  AMC نیز در اوایل ماه ژوئیه بازگشایی خواهد شد . این جالب خواهد بود اگر سالن های سینمایی زنجیره ای ، زمان بازگشایی خود را عقب بیندازند .

توبی امریک (Toby Emmerich) مدیرعامل کمپانی برادران وارنر گفت : ” ما بسیار هیجان زده هستیم ( به خصوص در این شرایط پیچیده و محیط در حال تغییر سریع ) که قرار است در تاریخ 31 ژوئیه قرار است تنت را در سینماهای سراسر جهان منتشر کنیم . او همچنین گفت: ” از زمان مشاهده آخرین فیلمی که در سالن های سینما دیدیم ، مدت زمان طولانی تر از تصور هر یک از ما گذشته بوده است . هواداران کریستوفر برای روز افتتاحیه فیلم لحظه شماری می کنند و باید اعتراف کرد ما نیز چنین هستیم .  ما همچنین برای ارائه شاهکار تلقین در سالن های سینما برای دهمین سالگرد آن در تاریخ 17 ژوئیه هیجان زده هستیم .

ناتو(NATO) اخیرا در بیانه ای درباره اکران تنت گفته است  : “ما هیجان زده ایم که شرکای ما در برادران وارنر به نسل جدیدی از طرفداران فیلم ، فرصتی را برای لذت بردن از تلقین در سالن های سینما فراهم کرده اند . در طی این ماههای گذشته ، ما برادران وارنر را از نزدیک در مورد کار خود برای بازگشایی سالن های سینما مطابق با مقررات و الزامات ایمنی دولتی ، آگاه کرده ایم و ما مشتاقانه منتظر هستیم تا مخاطبین در 31 ژوئیه در سالن های سینمای سراسر دنیا  از فیلم تنت لذت ببرند . “. 

صاحبان سالن های سینما برای بازگشایی سینماها با نولان در زمینه اکران دوباره تلقین  همکاری نزدیکی  داشته اند . فیلم نامزد پنج جایزه اسکار ، تلقین ، دارای طرفداران زیادی در سالن های سینما است .

دیگر فیلم های جابه جا شده

پوستر گودزیلا مقابل کونک و ماتریکس

  کمپانی برادران وارنر ، در پی جابه جایی تنت از 17 ژوئیه (27 تیر) به 31 ژوئیه (10 مرداد) و زن شگفت انگیز 1984 از 14 آگوست تا 2 اکتبر ، برنامه اکران تعدادی از فیلم های خود را در 2020 جابجا کرده است تا در تقویم مناسب تر قرار بگیرند.  

ماتریکس 4 ، که در حال حاضر تولید آن در برلین متوقف شده است اما ممکن است ماه آینده مجدداً از سر گرفته شود ، از 21 می 2021 (31 اردیبهشت 1400) به اول آوریل 2022 ( 12 فروردین 1401) منتقل شد . این فیلم با همکاری کمپانی  Village Roadshow ساخته می شود که یکی از سرمایه گذاران سه گانه ماتریکس بوده است . تاریخ انتشار جدید ماتریکس 4 ، یک هفته پس از تاریخ انتشار دکتر استرنج : در چندجهانی دیوانگی و آخر هفته است می باشد که قرار است در 25 مارس 2021 ( 5 فروردین 1401) اکران شود .

بیشتر بخوانید :

ماتریکس ۴ : بازیگران ، تاریخ انتشار و داستان فیلم

فیلم افسانه ای گودزیلا در مقابل کنگ (Godzilla vs. Kong)  نیز دیگر قرار نیست در تاریخ انتشار اعلام شده اولیه خود یعنی 20 نوامبر 2020 اکران شود ، در عوض جای ماتریکس 4 را در تاریخ  21 می خواهد گرفت . در حال حاضر کمپانی Lionsgate فیلم  Spiral با بازی کریس راک (Chris Rock) و ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) را که باسازی فیلم اره می باشد در آن تاریخ قرار داده است .

فیلم جادوگران (Witches) از رابرت زمکیس (Robert Zemeckis) که اقتباسی از کتابی به همین نام از روالد دال (Roald Dahl) در حال حاضر در سال 2021 برنامه ریزی نشده و قرار است در 9 اکتبر (18 مهر) انتشار یابد . جادوگران پس از فیلم مرگ بر روی نیل (Death In The Nile) با بازی کنت برانا (Kenneth Branagh)  از کمپانی قرن بیستم (20th Century) و فیلم آزمایش شیکاگو 7 (The Trial of the Chicago 7) به کارگردانی آرون سورکین (Aaron Sorkin) از کمپانی پارامونت (Paramount) قرار داده شده است .

پوستر تام و جری

   برادران وارنر همچنین فیلم تام و جری از 23 دسامبر 2020 (3 دی 1399) به 5 مارس 2021 (15 اسفند 1399) منتقل کرده است .  در تاریخ جدید فیلم شکارچیان روح: افترلایف ( Ghostbusters: Afterlife) از کمپانی سونی قرار دارد .

در همین حال ، کمپانی   New Line در حال برنامه ریزی یک فیلم ترسناک بدون عنوان برای 4 ژوئن  2021 (14 خرداد 1400) است . در این تاریخ فیلم های Micronauts از کمپانی پارامونت ، Vivo از کمپانی سونی و فیلم Samaritan با بازی سیلوستر استالونه از MGM  قرار دارد.

همچنین کمپانی برادران وارنر یک فیلم بدون عنوان را در تاریخ 16 اکتبر امسال قرار داده است .

منابع :

Deadline 1

Deadline 2

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 0 از بین 0 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا