سینمابررسی فیلم و سریالمعرفی فیلممنتخب سردبیر

تأثیر ویروس کرونا بر سینما : اکران فیلم های پرفروش 2020 به تعویق افتاد

5
(1)

فیلم های زن شگفت انگیز 1984 (Wonder Woman 1984)، جیمز باند (James Bond )، بیوه سیاه (Black Widow) و بسیاری از فیلم های پرفروش دیگر با همه گیر شدن ویروس کرونا روبرو شده اند. فیلم هایی  مانند Uncharted ،  Batman و Matrix 4  نیز که قرار بود در سال 2021 اکران شوند نیز مختل شده اند.

برای خیلی ها ، شنیدن این خبر که اکران جیمز باند به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است، شوکه کننده بود. اما این تنها قسمت بد ماجرا نبود. اعلامیه فیلم جیمز باند فقط اولین حلقه از زنجیره ای از تاخیر در اکران فیلم های پرفروش بود.

از آنجا که اجتماعات بزرگ مردم ممنوع شده است ، سینماها و جشنواره های سینما در سراسر جهان نیز بسته شده اند. این امر در انتشار برنامه ریزی شده فیلم های جدید از مارس 2020 به بعد از جمله زن شگفت انگیز( (Wonder Woman 1984 ، بیوه سیاه(  (Black Widow ،جیمز باند; زمانی برای مردن نیست( James Bond No Time to Die ، مولان( Mulan) ، سریع و خشن 9( F9) و  یک مکان آرام: قسمت 2 ( A Quiet Place Part 2) تأثیر داشته است.

سلامتی و رفاه مردم و خانواده ها در سرتاسر جهان مهمترین مسئله این روزها می باشد ، اما  لغو اکران ها فیلم بر استودیوهای بزرگ تأثیر زیادی می گذارد. تعطیلی سالن های سینما فقط یکی از موارد اختلال ایجاد شده بر روی مردم و مشاغل مختلف جهان است که بخاطر ویروس کرونا  است.

در اینجا لیستی از فیلم هایی که  تاریخ برنامه ریزی شده انتشار آنها به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا وبیماری COVID-19 به تأخیر افتاده اند ، آمده است. با اعلام تأخیرهای در اکران های بیشتر ، لیست را به روز می کنیم.

پوستر فیلم ارواح:رستاخیز

فیلم ارواح: رستاخیز (Ghostbusters: Afterlife)

در تاریخ 12 فروردین ، سونی تصمیم به تغییر زمان اکران کل فیلم های خود گرفت. بنابراین زمان اکران فیلم ارواح: رستاخیز  به کارگردانی جیسون ریتمن(Jason Reitman) از 13 خرداد 1399 به 15 اسفند 1399 تغییر پیدا کرده است.

زمان انتشار اصلی: 13 خرداد 1399

زمان انتشار جدید: 15 اسفند 1399

پوستر فیلم جدانشده.اولین فیلم 2021 که اکران آن به تعویق افتاد

فیلم جدانشده( Uncharted)

ویروس کرونا فقط روی فیلم هایی که قرار بود اکران شوند تاثیر نگذاشته است، بلکه فیلم هایی که در حال تولید هستند را نیز مختل کرده است. فیلم جدانشده که در آن تام هالند (Tom Holland) نقش اصلی می باشد، اولین فیلم پرفروش سال 2021 بود که اکران آن به طور رسمی به زمان دیگری موکول شد.  

زمان انتشار اصلی: 15 اسفند 1399

زمان انتشار جدید: 16 مهر 1400

نمایی از فیلم زن شگفت انگیز 1984

فیلم  زن شگفت انگیز 1984  (Wonder Woman 1984 )

کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) تا 5 فروردین1399 برای اعلام تاخیر اکران فیلم صبر کردند، قبل از اعلام اینکه این فیلم به تأخیر خواهد افتاد ،اما با توجه به تاخیر در اکران بقیه فیلم های پرفروش، واضح بود که  کمپانی DC  نیز مجبور به تاخیر در اکران این فیلم می شود.

قرار بود فیلم در تاریخ 16 خرداد انتشار یابد. در حالی که اکران بسیاری از فیلم های بزرگ تا زمان نامشخصی به تعویق انداخته شده اند ، زن شگفت انگیز 1984 قرار است در ماه مرداد روانه سالن های سینما شود.

  زمان انتشار اصلی: 16 خرداد 1399

زمان انتشار جدید: 24 مرداد 1399

پوستر فیلم جیمز باند: زمانی برای مردن نیست

فیلم جیمز باند: زمانی برای مردن نیست

(James Bond; No Time to Die )

فیلم جیمز باند اولین فیلم پرفروش  بود که اکران آن به تأخیر افتاد. کارگردان این فیلم کری فوکوناگا(Cary Fukunaga) است و در آن دانیل کریگ(Daniel Craig) نقش  007 را ایفا می کند. این فیلم پیش از این کارگردان اصلی خود را از دست داده بود و تاریخ انتشار آن نیز دو بار تغییر داده شده بود . اما تولیدکنندگان پس از بسته شدن بسیاری از سالن های سینما در سراسر جهان به دلیل کروناویروس، می ترسیدند که به فروش گیشه فیلم در بازارهای پر سود بین المللی لطمه وارد شود.

تأخیر در اکران این فیلم در تاریخ 5 فروردین 1399 اعلام شد و یک هفته بعد ، پس از آنکه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد بیماری همه گیر است ، سایر فیلم های پرفروش نیز اکران هایشان به تاخیر افتاد.

زمان انتشار اصلی: 14 فروردین 1399

زمان انتشار جدید: 22 آبان 1399 در انگلستان/ 5 آذر 1399 در آمریکا

نمایی از فیلم بیوه سیاه

بیوه سیاه ( Black Widow)

بیوه سیاه قرار بود در ماه مه منتشر شود.  کمپانی مارول در ابتدا اول ماه مه را برای اکران آن در نظر گرفته بود. در 27 اسفند مارول اعلام کرد اکران بیوه سیاه به زمان نامشخصی موکول شده است.

زمان انتشار اصلی: 12 اردیبهشت 1399

زمان انتشار جدید: نامشخص

پوستر فیلم تاپ گان

فیلم تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick)

در فروردین ، فیلم تاپ گان با بازی  تام کروز(Tom Cruise) از تیر به دی تغییر یافت. ما بیش از 30 سال صبر کردیم تا ادامه فیلم Top Gun 1986 را ببینیم. ظاهرا باید چند ماه دیگر را نیز صبر کنیم .

زمان انتشار اصلی: 4 تیر 1399

زمان انتشار جدید: 3 آذر 1399

پوستر فیلم منینیون ها : ظهور گرو

فیلم مینیون ها:ظهور گرو (Minions: The Rise of Gru )

اکران انیمیشن سریالی  Minions: Rise of Gru  بمدت نامشخصی به تعویق  افتاد. این فیلم قرار بود در تاریخ 13 تیر 1399 در ایالات متحده منتشر شود . اعلامیه تاخیر در اکران این فیلم در 29 اسفند اعلام شد و  نشان داد که این بیماری همه گیر ممکن است برنامه های  فصل تابستان را نیز مختل کند.  

زمان انتشار اصلی:  13 تیر 1399

زمان انتشار جدید: نامشخص

پوستر فیلم یک مکان ساکت قسمت 2

فیلم یک مکان ساکت: قسمت 2 (A Quiet Place Part II)

جان کراسینسکی(John Krasinski ) کارگردانی امیلی بلانت (Emily Blunt) و کیلیان مورفی(Cillian Murphy ) را در فیلم یک مکان ساکت بر عهده دارد . این فیلم داستانی از یک از دنیایی پس از آخرالزمانی است که در آن سر و صدا با مرگ برابر است. این فیلم قرار بود در اول فروردین اکران شود  ، اما یک هفته پیش از اکران ،کمپانی پارامونت اعلام کرد که اکران فیلم را به تاریخ نامشخصی در سال بعد موکول می کند.  

زمان انتشار اصلی: اول فروردین 1399 در شهر نیویورک/ 14 شهریور 1399 در سرتاسر آمریکا

زمان انتشار جدید: زمان نامشخصی در سال 2020

پوستر فیلم سریع و خشن 9

فیلم سریع و خشن 9 (Fast and the Furious)

درست در روزی که اعلام شد اکران فیلم یک مکان ساکت به تعویق خواهد افتاد، تهیه کنندگان سریع و خشن 9 نیز همین کا ررا انجام دادند. در این فیلم وین دیزل(Vin Diesel) ، جان سینا(John Cena) و شارلیز ترون(Charlize Theron) حضور دارند. قرار بود این فیلم در خرداد اکران شود اما تقریباً یک سال عقب افتاد . این فیلم قرار است در فروردبن 1400 اکران شود. این زمان قبلا برای اکران قسمت 10 و پایانی مجموعه فیلم های سریع و خشن اعلام شده بود. هنوز هیچ صحبتی در مورد زمان اکران فیلم 10 و پایانی سریع و خشن وجود ندارد.  

زمان انتشار اصلی: 1 خرداد 1399

زمان انتشار جدید: 14 فروردین 1400

نمایی از فیلم مولان

  فیلم مولان(و دیگر بازآفرینی های زنده دیزنی)

(Mulan (and other Disney live-action films)

باز آفرینی زنده مولان قرار بود در 8 فروردین اکران شود. اما کمپانی دیزنی این فیلم را در 22 اسفند ، ساعاتی پس از اعلام تاخیر در اکران یک مکان ساکت و سریع و خشن 9 اعلام کرد. علت اعلام دیر هنگام این خبر این بود که عده ای اکران های پیش نمایش را مشاهده کرده  و مولان جدید را باشکوه و هیجان انگیز  قلمداد کرده بودند.    

روز بعد(23 اسفند) ، کمپانی دیزنی اعلام کرد که تولید سایر فیلم های بازسازی زنده متوقف شده است.  هرچند  شرکت مشخص نکرده که کدام فیلم ها تحت تأثیر قرار گرفته اند ، ولی بنا بر گزارش ها بنظر می رسد فیلم های زیر تحت تاثیر قرار گرفته اند:

The Legend of the Ten Rings  ، Shang Chi ،  The Little Mermaid ،  Last Duel، Peter Pan ،  Wendy and Shrunk ، Nightmare Alley. Home Alone.

 زمان انتشار اصلی: فروردین 1399

زمان انتشار جدید: نامشخص

نمایی از فیلم جهش یافته های جدید

فیلم جهش یافته های جدید (The New Mutants)

 یکی از پردردسر ترین فیلمها از نظر تولید یعنی فیلم جهش های جدید به راحتی و تا زمان نامشخصی به تاخیر افتاده است. این فیلم در ابتدا قرار بود در سال 25 فروردین 1397 منتشر شود. سپس به 2 اسفند 1397 موکول شد.پس از آن سرانجام این فیلم قرار شد در فروردین 1399 اکران شود .این چهارمین تعویق برای این فیلم که یک کمیک بوک برای نوجوان است  بحساب می آید. در این فیلم  بازیگرانی همچون آنیا تیلور جوی و میسی ویلیامز حضور دارند.  

زمان انتشار اصلی: 15 فروردین 1399

زمان انتشار جدید: نامشخص

نمایی از فیلم مارپیچ

فیلم مارپیچ ( Spiral )

این فیلم یم بازآفرینی از فیلم اره(Saw) می باشد که در آن کریس راک ( Chris Rock) و ساموئل ال جکسون(Samuel L Jackson) حضور دارند. این فیلم در قرار بود در اردیبهشت اکران شود. اکران این فیلم به زمان نامشخصی موکول شد.

  زمان انتشار اصلی: 26 اردیبهشت 1399

زمان انتشار جدید: نامشخص

نمایی از فیلم موربیوس

فیلم موربیوس(Morbius)

به عنوان بخشی از تغییرات در زمان اکران فیلم های سونی ، اکران فیلم خون آشامی موربیوس با بازی جارد لتو  از مرداد به اسفند تغییر پیدا کرد.  

زمان انتشار اصلی: 10 مرداد 1399

زمان انتشار جدید: 29 اسفند 1399

پوستر فیلم گوزن ها

دیزنی/فاکس

هنگامی که دیزنی مولان و موتانت های جدید را به تعویق انداخت ، فیلم ترسناک گوزن ها(Antlers) را نیز کنار گذاشت. این فیلم با تهیه کنندگی گیلرمو دل تورو (Guillermo del Toro) در ابتدا قرار بود 29 فروردین اکران شود. تاریخ انتشار فیلم ماجراهای دیوید کاپرفیلد (Personal History of David Copperfield) در آمریکا نیز به طور نامشخصی به تعویق افتاد. فیلم ترسناک زن داخل پنجره (The Woman in the Window) نیز به چنین سرنوشتی دچار شد.

منبع:

https://www.cnet.com

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 5 از بین 1 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا