اخبار سینماسینما

احضار 3 ، ترسناکترین پرونده اد و لورن وارن

3.7
(11)

طبق صحبت های مایکل چاوز (Michael Chaves) کارگردان فیلم احضار 3 ، این فیلم ترسناکترین پرونده خانواده وارن می باشد .

فهرست مطالب

مقدمه

به همان اندازه که دو فیلم اول احضار (Conjuring) وحشتناک و ترسناک هستند ، جالب است بدانید که هر دو فیلم ، شخصیت های بد انسان نیستند . احضار 1 و 2 شخصیت هایی را نشان می دهند که توسط موجودات پلیدی تسخیر شده اند و بیش از حد ناراحت هستند ، اما با حل همه چیز ، همه آنها سالم و سر زنده می شوند . با این حال ، این مورد در احضار 3 ( The Conjuring : The Devil Made Me Do It) وجود نخواهد داشت .

مایکل چاوز کارگردان احضار 3

داستان احضار 3

در مرکز این فیلم ، تحقیقات ماوراالطبیعه خانواده لورن قرار دارد که این بار مربوط به یک قتل است . ماجرا از این قرارا است که قاتل این پرونده می گوید بخاطر تسخیر توسط یک موجود شیطانی دست به انجام این کار زده است . داستان مربوط به یک جنایت بسیار واقعی باعث شده است که این فیلم در مقایسه با نسخه های قبلی خود برجسته تر باشد و مایکل چاوز ، کارگردان احضار 3 استدلال هایی را مطرح می کند که به نوبه خود ، این فیلم را به تاریک ترین فیلم از فرانچایز احضار تبدیل کرده است .

داستان فیلم در واقع آنقدر تاریک و ترسناک است که نگرانی هایی را برای این کارگردان هنگام شروع کارش به وجود آورد . چاوز هفته گذشته در مصاحبه با خبرنگار Cinemablend درباره قسمت سوم احضار به گفت و گو پرداخت :

” اولین باری که فیلمنامه فیلم ( احضار 3)  را دریافت کردم ، هیجان زده شدم . این فیلم احضار 3 بود . من همیشه طرفدار فیلم های احضار هستم . من همچنین عصبی بودم زیرا اگر به پرونده های دیگر خانواده وارن نگاه کنید ، هیچ قربانی انسانی وجود ندارد . در واقع نمی توانید به شخصی که جان خود را از دست داده اشاره کنید . اگرچه می توان از نظر بازاریابی بر روی چنین پرونده ای مانور داد و اشعاری مثل این شعار که: “این تاریک ترین پرونده احضار است که تا کنون بوده است” داده شود .

 اما جدا از بحث تبلیغاتی من کاملا صادقانه فکر می کنم که واقعاً  همین گونه باشد ، زیرا شما در مورد یک قتل واقعی و یک قربانی واقعی صحبت می کنید . بنابراین ، اگرچه من واقعاً هیجان زده بودم که به عنوان یک هوادار همان تجربه فیلم های قبلی احضار را ارائه می دادم ، ولی فکر می کردم که این مسئله نیز باید با واقعیت همراه باشد .

داستان احضار 3 متمرکز بر داستان شخصیتی به نام آرن شین جانسون (Arne Cheyenne Johnson) است ، شخصی که در اوایل دهه 1980 به قتل صاحبخانه خود محکوم شد و در دادگاه اولین شخص شناخته شده در تاریخ ایالات متحده بود که ادعا کرد بی گناه است زیرا هنگام وقوع قتل ، موجودات شیطانی او را در تسخیر کرده بودند .

همچنین بخوانید :

بهترین ترتیب زمانی برای تماشای 8 فیلم دنیای احضار چیست ؟

در آن زمان ، آرن با زن جوانی به نام دبی گلاتزل (Debbie Glatzel) دوست بوده است و قبل از این جنایت نیز در یک مراسم جن گیری برای برادر دبی ، دیوید گلاتزل (David Glatzel) ، حضور داشته بود – این زمانی است که ، او ادعا می کند ، موجود شیطانی به بدن او وارد شده بود . اد  (Ed) و لورین وارن (Lorraine Warren) هر دو عضوی از مراسم جن گیری دیوید بوده اند ، صحنه ای که احضار 3 با آن آغاز می شود .

آرن شین جانسون واقعی و سینمایی
آرن شین جانسون واقعی و سینمایی

مقایسه داستان فیلم و داستان واقعی

مایکل چاوز در مقایسه نسخه خود با داستان واقعی توضیح داد :

” داستان احضار 3 بر اساس یک جن گیری واقعی است ، این جن گیری مورد تایید کاتولیک ها بوده است . وارن ها آنجا بودند ، آرن جانسون آنجا بود ، دیوید گلاتزل توسط این دو کشیش کاتولیک جن گیری شد  البته ما فقط در افتتاحیه فیلم فقط پدر گوردون Father) Gordon) را نشان می دهیم . فیلم احضار 3 با این صحنه شروع می شود ، سپس فیلم به داستانی واقعی منجر می شود که آرن جانسون صاحبخانه خود را به قتل می رساند ، و ادعا می کند که موجودات شیطانی او را تسخیر کرده بودند . او ادعا می کند که او بیگناه است و تسخیر او در مراسم جن گیری رخ داده است . “

بازیگران احشار 3

بازیگران فیلم احضار 3

فیلم جدید چهارمین باری است که پاتریک ویلسون (Patrick Wilson) و ورا فارمیگا (Vera Farmiga) در نقش اد و لورن وارن (بعد از فیلم های احضار (The Conjuring) ، احضار 2  (The Conjuring 2) و آنابل به خانه می آید (Annabelle Comes Home) ) حضور دارند و از بازیگران دیگر فیلم می توان به روآیری اوکانر (Ruairi O’Connor) در نقش آرن جانسون ، سارا کاترین هوک Sarah Catherine( Hook) در نقش دبی گلاتزل ، جولیان هلیارد (Julian Hilliard) در نقش دیوید گلاتزل و استیو کولتر (Steve Coulter) در نقش پدر گوردون (که به همراه وارن ها در همه فیلم های جهان سینمایی احضار حضور داشته است) اشاره کرد .

از آنجا که داستان شامل یک فاجعه در زندگی واقعی و درباره کسی است که جان خود را از دست می دهد ، مایکل چاوز مسئولیت خاصی را برای احترام به واقعیت قضیه احساس کرد ، در حالی که هنوز آن را به عنوان یک نسخه خیالی از وقایع و یک فیلم ترسناک ماوراالطبیعه مجسمه می کرد ، پس باید تعادل خاصی بین این دو موضوع را برقرار می کرد و این چیزی بود که چاوز با جیمز وان (James Wan) – که هم تهیه کننده فیلم بوده و هم در نوشتن داستان فیلم نقش داشته است – و فیلمنامه نویس فیلم یعنی دیوید لسلی جانسون-مک گلدریک (David Leslie Johnson-McGoldrick) کار کرده بود . چاوز در این باره گفت :

” وقتی قربانی واقعی ندارید صحبت از موجودات شیطانی آسان است . در آغاز من واقعاً تلاش می کردم تا با آن کنار بیایم . سوال هایی مثل اینکه “چگونه این کار را انجام می دهید؟ چگونه از پس چنین ادعای خارق العاده ای برمی آیید؟ و همچنین چگونه می توان فهمید در یک قتل واقعی باید کدام سمت ماجرا ایستاد ؟ برای من پیش می آمد .

فکر می کنم همانطور که بیشتر وارد داستان فیلم شدم متوجه می شدم چیزهای خارق العاده ای در آن وجود دارد و مواردی که می توانید بگویید قابل توضیح نیستند . این قطعاً چیزهایی بود که من واقعاً می خواستم وقتی وارد شروع ساخت فیلم شدیم ، بین آن ها تعادل برقرار کنم و واقعاً یک داستان عادلانه را تعریف کنم . “

بیشتر بخوانید :

احضار 3: 7 سوال مهم درباره” شیطان مرا وادار به انجام آن کرد”

در پایان فیلم ، طرفداران مطمئناً قادر نخواهند بود تمام وقایع فیلم را به عنوان آنچه واقعا رخ داده است بپذیرند ، و برای فهمیدن آنچه در واقعیت اتفاق افتاده است ، نیاز به تحقیقات بیشتری دارند – اما به نظر مایکل چاوز رفتار فیلم نسبت به چیزی که واقعیت داستان است ، آن را خاص و برجسته می کند . چاوز در مورد پاسخی که نسخه های آزمایشی فیلمنامه احضار 3 دریافت کرده اند ، گفت :

” من نمی خواستم که احضار 3 را فقط به یک فیلم جنایی واقعی تبدیل کنم . من فکر می کنم چیزی که در این فیلم مورد پسند است و فکر می کنم چیزی که مردم واقعاً در این مورد دوست دارند این است که احساس واقعی بودن جنایت در این فیلم حتی بیشتر از سایر فیلم های احضار است . من فکر می کنم که این فیلم واقعاً هیجان انگیز است و قطعاً یک گام جدید برای وارن ها است . “

فیلم احضار 3

تاریخ اکران احضار 3

پس از یک انتظار طولانی و غیر منتظره ، احضار : شیطان مرا وادار به انجام آن کرد : ( The Conjuring: The Devil Made Me Do It) سرانجام در مسیر اکران قرار دارد و قرار است کمتر از یک ماه دیگر اکران می شود . این فیلم قرار است به طور همزمان وارد سینماها و HBO Max شود (درست مثل همه فیلم های دیگر کمپانی برادران وارنر در سال 2021 ) . آخرین فیلم دنیای احضار در تاریخ 4 ژوئن 2021 ( 14 خرداد 1400) اکران خواهد شد .

منبع

Cinemablend

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 3.7 از بین 11 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا