تحلیلسینما

بهترین ترتیب زمانی برای تماشای 8 فیلم دنیای احضار چیست ؟

4.2
(66)

در یک دهه اخیر باکس آفیس به تسخیر دنیای سینمایی مارول (MCU) درآمده است . براین اساس بسیاری ازکمپانی های فیلم سازی سعی کرده اند با دستیابی به دنیای سینمایی خودشان ، موفقیتی را برای خودشان بدست بیاورند . کمپانی برادران وارنر نیز از این قاعده مستثنی نیست .

فهرست مطالب

مقدمه

در سال 2013 ، کمپانی برادران وارنر یک فیلم ترسناک به نام احضار (The Conjuring) منتشر کردند که بیش از 300 میلیون دلار در گیشه های سراسر جهان فروش داشت . بالطبع این اتفاق باعث ایجاد دنباله های دیگر این فیلم و سپس پنج فیلم اسپین آف شد . قسمت سوم این فیلم یعنی احضار 3 : شیطان مرا وادار به انجام آن کرد The Conjuring 3: The  Devil Made Me Do It قرار بود در سپتامبر 2020 ( شهریور 1399) اکران شود اما بخاطر همه گیری ویروس کرونا به تاخیر افتاده و قرار است در 4 ژوئن 2021 (14 خرداد 1400)  منتشر شود . این فیلم ممکن است مجموع فروش دنیای احضار (The Conjuring Universe) در گیشه را به بیش از 2 میلیارد دلار برساند .

بیشتر بخوانید :

احضار ۳: ۷ سوال مهم درباره” شیطان مرا وادار به انجام آن کرد”

شخصیت های فیلم های دنیای احضار
شخصیت های دنیای احضار

خود فیلم های Conjuring ، داستان اد و لورن وارن ، یک زوج واقعی را روایت می کنند که از دهه 1960 شروع به تحقیق درباره فعالیت های ماورا الطبیعه کرده اند . دو فیلم اول احضار بر اساس پرونده هایی از ترسناک ترین تجربیات آنها ساخته شده است ، در حالی که فیلم های دیگر جهان احضار ، از جمله آنابل (Annabelle) و راهبه ( The Nun) ، به عنوان داستان هایی در مورد موجودات اهریمنی هستند که به دنبال این هستند که این زوج را بکشند .

شما می توانید تمام فیلم های دنیای احضار را به ترتیب زمان انتشار آنها تماشا کنید . این موضوع قطعا برای شما سرگرم کننده است ،  اما یک تجربه جالب تر و حتی ترسناک تر ، تماشای آنها به ترتیب زمان رخ دادن اتفاقات مربوط به هر فیلم می باشد . در این مقاله ما قصد داریم فیلم های دنیای احضار را به ترتیب زمان اتفاقات هر فیلم مرتب کنیم .

 ترتیب داستانی دنیای احضار :

هشدار : برای جلوگیری از خطر فاش شدن داستان فیلم ها ، به لیست انتهای مقاله مراجعه نمایید .

(The Nun (2018

فیلم راهبه

داستان فیلم راهبه که در ابتدای دنیای احضار  قرار دارد ، در سال 1952 در صومعه ای در رومانی اتفاق می افتد . پس از اینکه یک فرد محلی جسد یک راهبه را در نزدیکی یک صومعه پیدا می کند ، واتیکان پدر بورک (Demian Bichir) و یک راهبه جوان به نام ایرنه (Taissa Farmiga) را  برای تحقیق در این مورد اعزام می کند . این دونفر پس از حضور در صومعه  باید درباره تاریخچه و نژاد یک دیو به نام والاک (Valak) جستجوهایی انجام دهند  .

با اینکه  این موضوع بصورت رسمی اعلام نشده است ، اما افراد زیادی معتقدند که ایرنه ممکن است لورن وارن باشد . بازیگرانی که نقش این دو شخصیت را بازی می کنند خواهر و شبیه هم هستند . این دو شخصیت (ایرنه و لورن وارن) هم سن و سال هستند ، هر دو مذهبی هستند و موضوعات مشابهی را تجربه می کنند . همانطور که گفته شد ، این موضوع به صورت رسمی اعلام نشده است ، اما نکته ای است که باید هنگام تماشای فیلم های دنیای احضار جهت ارتباط آنها با هم به خاطر داشته باشید .

فیلمنامه راهبه توسط گری دابرمن (Gary Dauberman) نوشته شد و کارگردانی آن را کورین هاردی (Corin Hardy) بر عهده داشت . دابرمن فیلنامه قسمت 1 و 2 فیلم IT را نیز نوشته است .

(Annabelle: Creation (2017

فیلم آنابل : خلقت

فیلم Annabelle: Creation که داستان آن در سال 1955 اتفاق می افتد در واقع پیش درآمدی برای فیلم  2014 Annabelle می باشد . داستان این فیلم راجع به یک عروسک ساز به نام ساموئل مولینز (Anthony LaPaglia) و همسرش (Miranda Otto) است. پس از تعطیل شدن یك پرورشگاه محلی ، آنها تصمیم می گیرند به شش یتیم و خواهر شارلوت (Stephanie Sigman) اجازه دهند تا با آنها زندگی  کنند . از شش یتیم خواسته می شود که به اتاق دختر متوفی مولینز نروند . تقریباً مدتی بعد ، جانیس (Talitha Bateman) که یک دختر مبتلا به فلج اطفال است ، راهی برای ورود به اتاق دختر متوفی مولینز پیدا می کند و موجود شیطانی ای را که در آنجا وجود دارد آزاد می کند .

اگر بخواهیم این فیلم را با دیگر فیلم های دنیای احضار ارتباط دهیم می توانیم به این نکته اشاره کنیم که ما والاک را به عنوان یک راهبه شیطانی در یک عکس مشاهده میکنیم .

فیلمنامه دو فیلم Anabelle: Creation و Annabelle را نیز گری دابرمن نوشته است . دیوید سنبرگ (David Sanberg) ، كه سابقه کارگردانی Shazam و Lights Out را نیز دارد ، این فیلم را كارگردانی كرده است .

(Annabelle (2014

فیلم آنابل

این فیلم که داستان آن 12 سال بعد از داستان فیلم Anabelle: Creation  رخ می دهد ، اینگونه است که یک دکتر جوان (Ward Horton) یک عروسک کمیاب (آنابل) را به زن باردارش (Annabelle Wallis) – که می خواهد مجموعه عروسک هایش را کامل کند – می دهد . مدتی بعد ، برای این زوج فاجعه ای وحشتناک رخ می دهد و  آنها مجبور می شوند عروسک را به سطل زباله بیندازند و به یک آپارتمان جدید فرار کنند ، اما آنابل آنها را تعقیب می کند .

جنیس ، دختر مبتلا به فلج اطفال در فیلم Anabelle: Creation ، نیز در این فیلم ظاهر می شود ، اگرچه او هیچ شباهتی به شخصیت سابق خود ندارد .

کارگردانی این فیلم را جان لئونتی (John Leonetty) برعهده داشت .

(The Conjuring (2013

فیلم احضار 1

اولین فیلم در دنیای احضار در واقع چهارمین فیلم از نظر زمان رخ دادن داستان فیلم ها می باشد . همچنین احضار اولین فیلمی است که تمرکز آن بر داستان اد (Patrick Wilson) و لورن وارن (Vera Farmiga) می باشد . آنها به کمک خانواده پرون (Perron) می آیند ، که به خانه ای قدیمی در یک مزرعه نقل مکان کرده اند و حملات خشونت آمیزی را تجربه کرده اند . همچنین کمی از آنابل را می بینیم که در اتاق وسایل مصنوعی وارن ها نگهداری می شود .

جیمز وان ، یکی از خالقان فرانچایزهای Saw و Insidious و تهیه کننده اکثر فیلم های دنیای احضار  ، کارگردانی The Conjuring را بر عهده داشت . فیلمنامه فیلم توسط برادران چاد (Chad brothers) و کری هیس (Cary Hayes) نوشته شده بود .

بیشتر بخوانید :

بدخیم ، فیلمی دیگر از جیمز وان ، کارگردان احضار و موذی

(Annabelle Comes Home (2019

فیلم آنابل به خانه می آید

داستان آنابل به خانه می آید در ابتدا درمورد خانواده وارن می باشد که آنابل را ازتعدادی پرستار می گیرند . این پرستاران که آنابل به آنها هدیه داده شده بود ، ادعا می کردند که آنابل منبع فعالیت های ماورا الطبیعه ای است که آنها تجربه کرده اند . داستان پس از آن به آینده می رود و حدود یک سال پس از وقایع فیلم احضار را نشان می دهد و ما می بینیم که خانواده وارن ، مری الن (Madison Iseman) را به عنوان پرستار بچه برای دخترشان جودی (Mckenna Grace) استخدام می کنند .

از آنجا که پرستاران کودک هرگز نمی توانند یک شب آرام را در فیلم های ترسناک داشته باشند ، آنابل و چندین روح دیگر و شیاطین حبس شده در اتاق وسایل مصنوعی به طور تصادفی در طول یک شب فرار می کنند . تمام این اتفاقات در حالی رخ می دهد که اد و لورن وارن دور از خانه خود می باشند .

گری دابرمن بار دیگر این قسمت از آنابل را به همراه جیمز وان نوشت . جیمز وان کارگردانی را نیز بر عهده داشت .

(The Curse of La Llorona (2019

فیلم نفرین لا لیورونا

نفرین لا لیورونا در سال 1977 اتفاق می افتد و داستان آنا گارسیا (Linda Cardellini) مددکار اجتماعی بیوه را نشان می دهد . آنا پس از بررسی خانه یک خانواده آسیب دیده ، توصیه می کند که دو پسر جوان را از مادرشان ، پاتریشیا (Patricia Velásquez) بگیرند . وقتی پس از آنکه آن دو پسر در آن شب مردند ، آنا خیلی زود فهمید که مادرشان از آنها در برابر یک روح انتقام جو مکزیکی که اکنون به دنبال فرزندان خودش یعنی سامانتا (جینی-لین کینچن) و کریس (Roman Christou) است ، محافظت می کند .

در این فیلم کشیشی وجود دارد که در آنابل نیز حضور داشته است . همچنین در یک صحنه به طور خلاصه درباره اد و لورن وارن می شنویم . اما ، به غیر از این ، نفرین لا لیورونا بیشتر یک فیلم مستقل است که از لحاظ داستانی بخشی از جهان احضار است ، اما بطورکامل شبیه دیگر فیلمهای آن نیست .

فیلنامه این فیلم را میکی داگری (Mikki Daughtry)  و توبیاس ایکونیس (Tobias Iaconis) نوشتند . مایکل چاوز (Michael Chaves) نیز کارگردانی آن را بر عهده داشت .

(The Conjuring 2 (2016

فیلم احضار 2

احضار2 با تحقیق خانواده وارن در مورد قتلهای آمیتیویل و جروبحث رسانه ای که پس از آن انجام شد ، شروع می شود . اما بیشتر داستان فیلم در حومه آنفیلد رخ می دهد و در آن یک مادر تنها یعنی پگی هاجسون (Frances O’Connor) و خانواده اش حضور دارند . آنها پس از آنکه دختر پگی یعنی جانت (Madison Wolfe) با تخته Ouija بازی می کند شروع به تجربه اتفاقات غیر طبیعی می کنند . خوشبختانه ، وارن ها می توانند به آنها کمک کنند .

احضار 2 واقعاً به راهبه پیوند خورده است ، اما ما نمی خواهیم اطلاعات زیادی در اینباره به شما بدهیم ، بنابراین شما  باید هر دو فیلم را تماشا کنید تا بفهمید چگونه با هم ارتباط دارند .

جیمز وان کارگردانی این قسمت از احضار را نیز برعهده داشت . فیلنامه این فیلم توسط چاد و کری هیس ، دیوید لزلی جانسون (David Leslie Johnson) و جیمز وان نوشته شده است.

(The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2020

پوستر فیلم احضار 3

قسمت بعدی فیلم دنیای احضار قرار است در 4 ژوئن 2021  (14 خرداد 1400) اکران شود . در این فیلم پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا به عنوان اد و لورن وارن حضور دارند . این فیلم بر اساس محاکمه Arne Cheyenne Johnson است ، که در سال 1981 ، با ادعای اینکه یک دیو شیطانی او را به انجام یک قتل وادار کرده است ، اعلام کرد که در ماجرای قتل  بی گناه است .

مایکل چاوز ، که کارگردانی نفرین لا لیورونا را نیز انجام داده بود ، کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد و دیوید لزلی جانسون به عنوان نویسنده داستان این فیلم حضور دارند .

ترتیب فیلم های دنیای احضار

براساس زمان داستان فیلم ها :

در اینجا همان لیست بالا وجود دارد اما بدون توضیحات هر فیلم است .

• (The Nun (2018

• (Annabelle: Creation (2017

• (Annabelle (2014

• (The Conjuring (2013

• (Annabelle Comes Home (2019

• (The Curse Of La Llorona (2019

• (The Conjuring 2 (2016

• (The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2020

براساس زمان انتشار فیلم ها :

اگر ترجیح می دهید فیلم های دنیای احضار را به ترتیب زمان انتشار آنها تماشا کنید ، می توانید از لیست زیر استفاده نمایید :

• (The Conjuring (2013

• (2014) Annabelle

• (The Conjuring 2 (2016

• (Annabelle: Creation (2017

• (The Nun (2018

• (The Curse Of La Llorona (2019

• (Annabelle Comes Home (2019

• (The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2020

تماشای فیلم های دنیای احضار

دوبله فارسی فیلم The Nun 2018

دوبله فارسی فیلم (Annabelle: Creation (2017

دوبله فارسی فیلم (Annabelle (2014

دوبله فارسی فیلم (The Conjuring (2013

دوبله فارسی فیلم (Annabelle Comes Home (2019

دوبله فارسی فیلم (The Curse Of La Llorona (2019

دوبله فارسی فیلم (The Conjuring 2 (2016

منبع

pocket-lint.com

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 4.2 از بین 66 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا