سینمامعرفی فیلم

ماتریکس 4 : بازیگران ، تاریخ انتشار و داستان فیلم

5
(7)


ماتریکس 4 یکی از فیلم های مورد انتظار سال 2021 است و گمانه زنی ها راجع به این فیلم از زمان اعلام رسمی تولید آن در آگوست سال 2019 ( مرداد 1398)  بسیار زیاد بوده است .

فهرست مطالب

مقدمه

لانا واچوفسکی (Lana Wachowski)  کارگردانی و نویسندگی فیلم جدید را بر عهده دارد . کیانو ریوز (Keanu Reeves) و کاری آن-ماس (Carrie-Anne Moss) نیز در نقش های نمادین نئو (Neo) و ترینیتی(Trinity) حضور دارند اما نقش مورفیوس (Morpheus) ممکن توسط لاورنس فیشبورن (Laurence Fishburne) بازی نشود .

واچوفسکی در بیانیه ای گفته است : “بسیاری از ایده هایی که من و لیلی 20 سال پیش کاوش کردیم ، اکنون حتی بیشتر هم اهمیت دارند . ” “من بسیار خوشحالم که این شخصیت ها را دوباره به زندگی خود برمی گردانم و از فرصتی دیگر برای همکاری با دوستان بی نظیرم سپاسگزارم . “

توبی امریک (Toby Emmerich) مدیرعامل کمپانی برادران وارنر نیز گفته است : ” ما بیشتر از این نمی توانیم از ساختن قسمت بعدی توسط لانا هیجان زده باشیم ” . ” لانا یک فیلمساز خلاق منحصر به فرد است – و ما هیجان زده می شویم که او در حال نویسندگی ، کارگردانی و تولید این فصل جدید در جهان ماتریکس است . “

در پست بعدی می خوانید :

۱۰ فیلم دنباله دار که سرانجام در سال ۲۰۲۱ مشاهده خواهید کرد

در اینجا هر چه را که تاکنون درباره فیلم ماتریکس 4 می دانیم در اختیار شما قرار می دهیم :

بازیگران ماتریکس 4 چه کسانی هستند ؟

کیانو ریوز و کاری آن ماس در ماتریکس
کیانو ریوز و کاری آن-ماس در نقش نئو و ترینیتی در ماتریکس

هشدار : خطر لو رفتن اطلاعات قسمت های قبلی ماتریکس

همانطور که در بالا گفته شد کیانو ریوز و کاری آن-ماس علی رغم اینکه در قسمت سوم فیلم ماتریکس یعنی ماتریکس : انقلاب (The Matrix Revolutions) کشته شده اند دوباره به فیلم بازگشته اند . ریوز دلیل خودش برای بازگشت به فیلم را اینگونه بیان کرده است : ” لانا واچوفسکی یک داستان بی نظیر نوشته است که مرا تحت تاثیر قرار دارد و این تنها دلیل من برای بازگشت به این فیلم می باشد . “

ما قبلا نیز می دانستیم که نئو و ترینیتی در ماتریکس 4 حضور دارند اما درباره چگونه بازگشت آن ها به فیلم هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست .

همچنین گزارشات نشان می دهد که جیدا پانکت اسمیت (Jada Pinkett Smith) که در فیلم های نقش نیوب (Niobe) را ایفا کرده است ، قرار است در ماتریکس 4 حضور داشته باشد . البته هنوز به طور رسمی اعلام نشده است . همین موضوع برای لامبرت ویلسون (Lambert Wilson) در نقش مرووینجین نیز وجود دارد .

بازیگران جدید ماتریکس 4
یحیی عبدالمتین دوم ، جسیکا هنویک و نیل پاتریک هریس بازیگران ماتریکس 4

ویلسون گفته است : ” اگر برنامه کاری من اجازه دهد مایل به حضور در نقشم در قسمت دوم ماتریکس یعنی ماتریکس بارگزاری مجدد ( The Matrix Reloaded)  و قسمت سوم یعنی ماتریکس : انقلاب می باشم . ” اگر ویلسون در نقش خود حضور پیدا کند احتمال حضور مونیکا بلوچی (Monica Bellucci) در نقش پرسفون (Persephone) ، همسر مرووینجین وجود دارد .  

نیل پاتریک هریس (Neil Patrick Harris) بازیگر فیلم آشنایی با مادر (How I Met Your Mother)  در این فیلم نقش مهمی دارد . البته اینکه این نقش دقیقا چگونه نقشی است هنوز توسط واچوفسکی و کمپانی برادران وارنر اعلام نشده است .

جسیکا هنویک (Jessica Henwick) ستاره مارول در حال صحبت برای ایفای یک نقش اصلی در این فیلم است . ما او را برای بازی در فیلم مشت آهنین (Iron Fist) از شبکه نتفلیکس به یاد داریم . اینکه او در فیلم ماتریکس چه نقشی دارد هنوز مشخص نیست .

 بازیگر فیلم ونوم ، یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) ، بازیگر دیگری از مارول است که درماتریکس 4 حضور دارد . وی سابقه بازی در فیلم پرفروش آکوامن نیز را دارد . شایعات تایید نشده ای وجود دارد که او قرار است نقش جوانی مورفیوس را بازی کند اما وقتی از او درباره فیلم صحبت کرده اند او از دادن اطلاعات فیلم امتناع کرده است .

پریانکا چوپرا بازیگر ماتریکس 4
پوستر فیلم ماتریکس و پریانکا چوپرا بازیگر فیلم ماتریکس 4

بازیگران زیادی به ماتریکس 4 اضافه شده اند هرچند نقش هیچکدام از آن ها توسط واچوفسکی و برادران وارنر اعلام نشده است . جاناتان گراف (Jonathan Groff) بازیگر فیلم منجمد (Frozen) و شکارچی ذهن (Mindhunter) به بازیگران فیلم پیوسته است . همچنین استفن گراهام (Stephen Graham) بازیگر گنج ملی (national treasure) ، پریانکا چوپرا (Priyanka Chopra) و الن هالمن (Ellen Hollman) بازیگر اسپارتاکوس (Spartacus) و اندرو کالدول (Andrew Caldwell) بازیگر آی زامبی (iZombie) نیز در ماتریکس4 حضور دارند .

همچنین چند چهره آشنا برای طرفداران فیلم حسی ( Sense8 ) یعنی برایان .جی .اسمیت ( Brian J Smith) ، توبی آنوومر (Toby Onwumere) و اراندیرا ایبارا ( Eréndira Ibarra) به بازیگران این فیلم ملحق شده اند .

یکی از بازیگرانی که از سه گانه قبلی در این فیلم حضور نخواهد داشت هوگو ویوینگ (Hugo Weaving) در نقش مامور اسمیت (Agent Smith) است که در ژانویه 2020 ( بهمن 1399) گفته بود : ” آن ها قرار است کار را بدون حضور من پیش ببرند . “

ماتریکس 4 چه زمانی انتشار می یابد ؟

کیانو ریوز در نقش نئو و جان ویک
کیانو ریوز در نقش نئو و جان ویک

درحال حاضر تاریخ انتشار ماتریکس 4 ، 21 می 2021 در انگلستان و ایالات متحده اعلام شده است . اگر چه این تاریخ قبلا برای انتشار فیلم دیگر ریوز یعنی جان ویک 4 در نظر گرفته شده بود اما بخاطر بیماری کووید19 اکنون بین انتشار 2 فیلم فاصله زمانی یکساله ایجاد شده است . ( اگرچه هنوز طرفداران اعتقاد دارند ممکن است نئو و ویک بهم مرتبط باشند .

این فیلم در فوریه 2020 در شهر سان فرانسیسکو شروع شد . سپس برای فیلمبرداری فاز دوم فیلم ، فیلم فیلمبرداری به شهر برلین منتقل شد . در مارچ 2020 ( اسفند 1399) بخاطر همه گیری ویروس کرونا فیلمبرداری فیلم تعطیل شده و به بعدا موکول شد .

دیروز ( 23 خرداد ) کمپانی برادران وارنر زمان انتشار بسیاری از فیلم های خود مانند تنت ، زن شگفت انگیز 1984 و ماتریکس 4 را به تعویق انداخت . در زمان بندی جدید اعلام شده قرار است ماتریکس 4 در تاریخ 1 آپریل 2021 ( 12 فروردین 1400 ) یعنی یک هفته بعد از انتشار فیلم دکتر استرنج 2 : در چند جهانی دیوانگی، انتشار یابد .

داستان ماتریکس 4 چگونه خواهد بود ؟

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم ، ما هیچ ایده ای راجع اینکه داستان فیلم مانند داستان سه گانه قبلی باشد نداریم .

  لانا واچوفسکی هیچ اطلاعاتی راجع به فیلم و بازیگران دیگر فیلم اعلام نکرده است . بنابراین در حال حاضر شما می توانید تئوری های مختلفی را در ذهن خود بسازید مثلا اینکه ترینیتی

البته واچوفسکی تنها نویسنده فیلم نیست و الکساندر همون (Aleksandar Hemon) و دیوید میچل (David Mitchell) نویسنده کلود اطلس (Cloud Atlas) نیز در این کار او را همراهی خواهند کرد .

چه موقع تریلر ماتریکس 4 منتشر می شود ؟

انظار اولیه برای انتشار تریلر فیلم اواخر سال 2020 بود . با توجه به تعطیلی فیلمبرداری بنظر می رسد تریلر فیلم کمی دیرتر از این زمان منتشر شود .

تماشای سه گانه ماتریکس

در ادامه می توانید سه گانه جذاب و فوق العاده ماتریکس را با دوبله فارسی تماشا نمایید :

قسمت اول : ماتریکس

قسمت دوم : ماتریکس ; بارگزاری مجدد

قسمت سوم : ماتریکس ; انقلاب

منابع :

Digitalspy

Digitaltrends

Deadline

10 فیلم دنباله دار که سرانجام در سال 2021 مشاهده خواهید کرد

سال 2020 سال خوبی برای فیلم ها نبود . با تعطیلی صنعت سینما بخاطر بیماری COVID-19 ، فیلم هایی مانند بیوه سیاه ( Black Widow ) و زن شگفت انگیز 1984 ( Wonder Woman: 1984 ) که انتظار فروش بالایی داشتند تا اواخر سال 2020 به تعویق افتاده اند . اما خبر خوب این است که تعداد زیادی فیلم دنباله دار در حال تولید می باشند .

پوستر فیلم های دنباله دار سال 2021

مقدمه

پس از تعطیلی چند ماهه سینماها و عقب افتادن اکران بسیاری از فیلم ها ، بنظر می رسد هنگامی که محدودیت ها برداشته شوند ، طرفداران مشتاق دیدن فیلم های زیادی باشند . خوشبختانه فیلم های جدید  و هیجان انگیز زیادی برای تماشا وجود خواهند داشت . برخی از این فیلم های جذاب فیلم های دنباله دار هستند . ما در این مقاله از مرد عنکبوتی 3 ( Spider-Man  3 )  تا ونوم 2 ( Venom 2 ) ، به معرفی 10 فیلم دنباله دار که در سال 2021 اکران می شوند می پردازیم .

برای مشاهده متن کامل این مطلب اینجا کلیک کنید .

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 5 از بین 7 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا