بررسی فیلم و سریالسینما

بهترین ترتیب زمانی تماشای 12 فیلم جهان سینمایی مردان ایکس

3.6
(35)

شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد ، اما دنیای سینمایی مردان ایکس (X-Men Cinematic Universe) نزدیک به دو دهه پیش و با اکران فیلم X-Men در سال 2000 آغاز شد . اگرچه دنیای سینمایی مردان ایکس با فیلم Dark Phoenix 2019 به پایان رسید ، اما در حقیقت تنها چیزی که واقعاً به پایان رسید تولید فیلم های مردان ایکس توسط کمپانی فاکس قرن بیستم (20th Century Fox) بود ( در سال 2017 کمپانی فاکس قرن بیستم توسط کمپانی دیزنی خریداری شد ) . فیلم بعدی این دنیای سینمایی را  Marvel Entertainment و با نام جهش یافته های جدید (The New Mutants) تولید کرد که در 26 آگوست 2020 ( 5 شهریور 1399) منتشر شد .

فهرست مطالب

مقدمه

پس از واگذاری شرکت فاکس قرن بیستم به شرکت دیزنی ، استودیو مارول امتیاز مردان ایکس را به دست آورده و کوین فیج ، رئیس استودیوی مارول ، قرار است تولید این فیلم ها را دوباره از سر گرفته و آنها را در برنامه آینده استودیو مارول قرار داده است اما هنوز مشخص نیست که استودیو مارول چگونه قرار است این کار را انجام دهد . ما برای کمک به آماده سازی شما برای این موضوع ، در این مقاله بهترین روش تماشای فیلم های دنیای سینمایی مردان ایکس را برای شما آورده ایم .

ترتیب زمانی مشاهده فیلم های مردان ایکس

هشدار :

 مطلب زیر دارای مطالبی است که باعث افشای داستان فیلم ها می شود .  برای تماشای لیست بدون افشای داستان ها ، اینجا کلیک کنید . برای تماشای لیست فیلم ها براساس تاریخ انتشار اینجا کلیک کنید .

X-Men: First Class

(X-Men: First Class (2011

 مردان ایکس : اولین قدم (X- Men: First Class) در واقع پنجمین فیلم مردان ایکس است که توسط کمپانی فاکس منتشر شده است ، اما از نظر زمانی اولین فیلم می باشد . در این فیلم داستان اولیه برخی از مهمترین شخصیت های جهان سینمایی مردان ایکس نشان داده می شود . در این فیلم چارلز اگزاویر (Charles Xavier) با بازی جیمز مک آوی (James McAvoy) و اریک لنشر (Erik Lehnsherr) با بازی مایکل فاسبندر (Michael Fassbender) به پروفسور X و مگنتو تبدیل می شوند .

وقایع این فیلم در سال 1962 رخ می دهند ، و در آن پروفسور X و مگنتو با تشکیل یک تیم از جهش یافتگان سعی در متوقف کردن یک جهش یافته دیگر به نام سباستین شاو (Sebastian Shaw) با بازی کوین بیکن (Kevin Bacon) دارند . شاو یک جاذب انرژی است که می خواهد بین ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی جنگ هسته ای ایجاد کند .

X-Men: Days of Future Past

(X-Men: Days of Future Past (2014

شروع فیلم Days of Future Past مربوط به زمان آینده و سال  2023 می باشد  ، زمانی که جهش یافته ها توسط ربات های تخریب ناپذیر معروف به Sentinels شکار شده و به قتل می رسند . در ادامه کیتی پراید (Kitty Pryde) با بازی الن پیج (Ellen Page) با استفاده از قدرت خود ، ولورین (Wolverine) با بازی هیو جکمن (Hugh Jackman) را به منظور جلوگیری از ترور مخترع ربات ها یعنی بولیوار تراسک (Bolivar Trask) با بازی پیتر دینکلج (Peter Dinklage) به سال 1973 می فرستد .

یک جهش یافته به نام Mystique با بازی جنیفر لارنس (Jennifer Lawrence) درصدد به قتل رساندن تراسک می باشد . با این بخشی از وقایع این فیلم در سال 2023 رخ می دهند اما به این خاطر که بیشتر وقایع فیلم در دهه 70 اتفاق می افتد ، ما این فیلم را در رده دوم زمانی فیلم های مردان ایکس قرار داده ایم .

X-Men Origins: Wolverine

(X-Men Origins: Wolverine (2009

این فیلم یکی از بدترین فیلم های ابرقهرمانی در تمام دوران ها به حساب می آید . با این حال ، ما چیزهای مهمی در مورد ولورین با بازی هیو جکمن بدست می آوریم . این فیلم در دهه 1840 و در کانادا و با نمایش داستان کودکی ولورین قبل از اینکه او و برادرش ویکتور کرید (Victor Creed) با بازی لیو شرایبر (Liev Schreiber) مجبور به فرار شوند شروع می شود . این دو برادر که به لطف جهش تقریباً تخریب ناپذیر هستند ، در تمام جنگ های آمریکا تا جنگ ویتنام شرکت می کنند – زمانی که آنها توسط ویلیام استرایکر(William Stryker) با بازی دنی هاستون (Danny Huston) استخدام می شوند تا به یک گروه ویژه به نام تیم X ملحق شوند .

همچنین بخوانید :

فیلم های فاز ۴ و ۵ مارول

X-Men: Apocalypse

(2016) X-Men: Apocalypse

در این فیلم اسکار آیزاک (Oscar Isaac) در نقش اولین جهش یافته یعنی آپوکالیپس (Apocalypse) ظاهر می شود که در سال 1983 و پس از به خاک سپردن در مصر باستان بیدار می شود . بیدار شدن آپوکالیپس باعث آشفتگی هایی می شود که چارلز گزاویر را از حضور وی آگاه می کند و به زودی ، مردان ایکس متوجه می شوند که این موجود جهش یافته قصد دارد با کمک تیم جهش یافته خود ، که چهار سوار (The Four Horsemen) نامیده می شوند جهان را نابود کند .

Dark Phoenix

(Dark Phoenix (2019

این آخرین فیلم مردان ایکس است که توسط کمپانی فاکس قرن بیستم منتشر شده است . این کمپانی سعی داشت در این فیلم یکی از محبوب ترین داستان های کمیک امردان ایکس با محوریت جین گری (Jean Grey) را به تصویر بکشد . مردان ایکس – که پس از پیروزی هشت سال قبل بر آپوکالیپس به عنوان قهرمان در سراسر جهان مورد ستایش قرار گرفته اند – برای نجات گروهی از فضانوردان به فضا فرستاده می شوند .

اما جین گری با بازی سوفی ترنر (Sophie Turner) از راه دور تحت تأثیر یک نیروی انرژی مرموز قرار می گیرد که قدرت وی را بسیار بهبود می بخشد و در عین حال خاطرات آسیب رسانی را که پروفسور اگزاویر در ذهن او سرکوب کرده است ، بیدار می کند .

مردان ایکس

(X-Men (2000

اولین فیلم فرانچایز مردان ایکس فیلم شماره 6 لیست زمانی است . در این فیلم پاتریک استوارت (Patrick Stewart) در نقش پروفسور ایکس و ایان مک کلن (Ian McKellan) در نقش مگنتو ظاهر می شوند . این دو دوست قدیمی در مورد یک قانون که همه جهش یافته ها را ملزم می کند خود را نشان دهند و نام خود را به یک پایگاه داده دولتی اضافه کنند ، با یکدیگر هم عقیده نیستند .

مگنتو می خواهد با استفاده از یک ماشین و قدرت یک جهش یافته جوان به نام روگ (Rogue) با بازی آنا پاکوین (Anna Paquin) رهبران جهان را به انسان هایی جهش یافته تبدیل کند . این دستگاه هرکسی که باعث چرخش آن شود را می کشد .

X-2

(X-2  (2003

در التدای این فیلم یک جهش یافته به نام Nightcrawler با بازی آلن کامینگ (Alan Cumming) تلاش می کند تا رئیس جمهور ایالات متحده را ترور کند . این موضوع به سرهنگ ویلیام استرایکر با بازی برایان کاکس (Bryan Cox) فرصتی برای تحقیق در مورد مدرسه پروفسور اگزاویر برای ارتباط آن با جهش یافته ها می دهد .

سپس استرایکر تیمی را برای گرفتن پروفسور ایکس و سایکلوپس (Cyclops) یا همان اسکات سامرز (Scott summers) با بازی جیمز مارسدن (james marsden) هدایت می کند . پس از آن مشخص می شود که استرایکر از توانایی کنترل ذهن پسر جهش یافته اش استفاده کرده تا بتواند پروفسور ایکس را وادار به کشتن تمام جهش یافته ها کند .

X-Men: The Last Stand

(X-Men: The Last Stand (2006

فیلم مردان ایکس : آخرین ایستاده در باره روش درمان ژن جهش یافته است که توسط یک شرکت معروف به آزمایشگاه های Worthington به بازار عرضه شده است . این درمان باعث ایجاد یک دودستگی فوری در جمعیت جهش یافته شده و باعث می شود مگنتو  گروه برادری جهش یافته ها (Brotherhood of Mutants) را دوباره ایجاد کند .

در همین حین ، جین گری با بازی فامکه یانسن (Famke Jansen) که در فیلم ایکس 2 با فداکاری جان خود را از دست داده بود ، ناگهان به زندگی برمی گردد . اما رفتار او باعث نگرانی ولورین شده و پروفسور ایکس می گوید که مرگ وی جنبه خطرناکی از شخصیت جین را به نام ققنوس را بیدار کرده است .

The Wolverine

(The Wolverine (2013

این فیلم به پس از قتل جین گری توسط ولورین در پایان فیلم مردان ایکس : آخرین ایستاده می پردازد . او در یک جنگل منزوی شده و توسط یک جهش یافته با قدرت پیش بینی مرگ افراد به نام یوکیو (Yukio) با بازی ریلا فوکوشیما (Rila Fukushim) پیدا می شود . او از ولورین می خواهد که با او به ژاپن بیاید تا با ایچیرو یاشیدا (Ichiro Yashida) ، مدیرعامل صنایع یاشیدا ، که ولورین در هنگام بمباران اتمی ناکازاکی  او را نجات داده است ، ملاقات کند .

Deadpool

(Deadpool (2016

رایان رینولد (Ryan Reynolds) در سال 2009 در فیلم X-Men Origins: Wolverine به عنوان یک مزدور به نام وید ویلسون (Wade Wilson) معرفی شد . ددپول داستان ویلسون را هنگامی که عاشق یک شخص به نام ونسا (Vanessa) با بازی مورنا باکارین (Morena Baccarin) می شود را نشان می دهد . اندکی پس از نامزدی ، وید می فهمد که دچار سرطان شده است . این موضوع منجر به ورود او به یک برنامه آزمایشی می شود که در آن وید سرمی دریافت می کند که ژن های جهش یافته اش را بیدار می کند .

Deadpool 2

(Deadpool 2 (2018

در این فیلم که در ادامه فیلم موفق ددپول می باشد ، ددپول با بازی رایان رینولدز با دومینو (Domino) با بازی زازی بیتز (Zazie Beetz) ، کلوسوس (Colossus) با بازی استفان کاپیچیچ (Stefan Capicic) ، نگاسونیک تین‌ایج ورهد (Negasonic Teenage Warhead)  با بازی بریانا هیلدبراند (Brianna Hildebrand) و پیتر با بازی رای دلینی  (Rob Delaney) برای تشکیل X-Force همکاری می کند .

آنها در تلاش هستند تا یک سرباز سایبورگ از آینده به نام کابل (Cable) با بازی جاش برولین (Josh Brolin)  را از کشتن جهش یافته جوانی به نام راسل کالینز (Russel Collins) با بازی جولیان دنیسون (Julian Dennison) ، که خانواده کابل را به قتل رسانده است ، متوقف کنند .

Logan

(Logan (2017

لوگان آخرین بازی هیو جکمن در نقش ولورین است. در سال 2029 ، لوگان به عنوان راننده لیموزین در یک شهر بسیار بد به نام ال پاسو زندگی می کند . فاکتور بهبودی او که بخاطر جهش یافتگیش بوده کمرنگ شده و جهان در 25 سال گذشته شاهد تولد هیچ جهش یافته ای نبوده است .

در حالی که لوگان می خواهد با مراقبت از چارلز اگزاویر 90 ساله و دچار زوال عقل شده ، زندگی خود را در آرامش ادامه دهد ، ولی مجبور می شود از دختری جوان به نام لورا (Laura) با بازی دافنه کین (Dafne Keen) با قدرتهایی که کاملاً مرموزانه شبیه قدرت خودش می باشد، محافظت کند . برای اینکار آنها به سمت یک پناهگاه سفر می کنند که حتی ممکن است وجود خارجی نداشته باشد .

مردان ایکس

مشاهده لیست زمانی فیلم مردان ایکس بدون افشای داستان فیلم ها

 لیست زیر دقیقاً همان لیست زمانی است که در بالا با جزئیات ذکر شده است ، فقط فاقد افشای داستان فیلمها می باشد .

• (X-Men: First Class (2011

• (X-Men: Days of Future Past (2014

• (X-Men Origins: Wolverine (2009

• (X-Men: Apocalypse (2016

• (Dark Phoenix (2019

• (X-Men (2000

• (X2 (2003

• (X-Men: The Last Stand (2006

• (The Wolverine (2013

• (Deadpool (2016

• (Deadpool 2 (2018

• (Logan (2017

لیست فیلم های مردان ایکس بر اساس زمان اکران

در لیست زیر ، همه فیلم های مردان ایکس است به ترتیب زمان اکران و بدون افشای داستان فیلم ها آورده شده است .

 • (X-Men (2000
 • (X2 (2003
 • (X-Men: The Last Stand (2006
 • (X-Men Origins: Wolverine (2009
 • (X-Men: First Class (2011
 • (The Wolverine (2013
 • (X-Men: Days of Future Past (2014
 • (Deadpool (2016
 • (X-Men: Apocalypse (2016
 • (Logan (2017
 • (Deadpool 2 (2018
 • (Dark Phoenix (2019

تماشای فیلم های دنیای سینمایی مردان ایکس

در ادامه می توانید فیلم های دنیای سینمایی مردان ایکس را تماشا نمایید

فیلم مردان ایکس 2000

فیلم ولورین 2013

فیلم مردان ایکس : نبرد سرنوشت 2014

فیلم مردان ایکس : آخرالزمان 2016

فیلم لوگان 2017

فیلم ددپول 2 2018

فیلم مردان ایکس : ققنوس سیاه 2019

منبع

  

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 3.6 از بین 35 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا