اخبار سینماسینما

داستان تنت 2020 بقدری پیچیده است که حتی بازیگران فیلم نیز با درک آن مشکل داشتند

0
(0)


آخرین ساخته کریستوفر نولان ( Christopher Nolan ) یعنی تنت ( Tenet )  ، داستان خمش زمان را آنقدر پیچیده نشان می دهد که حتی بازیگران فیلم نیز برای درک آن به کمک نیاز داشتند .

در پایان این پست بخوانید :

تئوری : تنت 2020 دنباله ای مخفی برای تلقین 2010 است

مقدمه

فیلم تنت که یک فیلم جاسوسی قرار است در ماه ژوئیه (تیر) در سینماها اکران شود ، مگر اینکه همه گیری ویروس کرونا هنوز هم به اندازه کافی جدی باشد تا سالن های سینما را بسته نگه دارد و یکی دیگر از کارهای شاخص نولان را که درباره زمان و  دستکاری زمان  است ​​، به نمایش گذاشته شود .

بازیگران تنت

بازیگران تنت در کنار کریستوفر نولان


در فیلم تنت ستارگانی مانند جان دیوید واشنکتن ( John David Washington ) ، رابرت پتینسون ( Robert Pattinson )، کنت برانا ( Kenneth Branagh) ، مایکل کین ( Michael Caine ) ، آرون تیلور-جانسون ( Aaron Taylor-Johnson ) ، الیزابت دبیکی ( Elizabeth Debicki ) و کلمنس پویسی ( Clémence Poésy ) ایفای نقش می کنند .

موضوع فیلم و نظر جان دیوید واشنگتن

جان دیوید واشنگتن در فیلم تنت

دومین پیش نمایش فیلم  این هفته  منتشر شد و فیلم بسیار فراتر از آنچه که در اولین تریلر سال گذشته منتشر شد ، نشان می دهد. با این حال ، مشخص است که بخش اعظم فیلم تنت حول موضوع دستکاری زمان خواهند بود و این طرح حتی خود ستاره های فیلم را نیز گیج می کند .

بیشتر بخوانید :

تریلر ( پیش نمایش ) جدید فیلم تنت ۲۰۲۰ سرانجام فاش کرد فیلم کریستوفر نولان درباره چیست

جان دیوید واشنگتن ، ستاره فیلم می گوید ، آخرین فیلم کریستوفر نولان یعنی تنت ، داستانی درباره خمش زمان دارد که حتی بازیگران نیز برای درک آن به کمک نیاز دارند .


واشنگتن پس از انتشار پیش نمایش دوم فیلم  ، فاش کرد که طرفداران نباید احساس کنند که فقط آن ها از دیدن فیلم گیج می شوند . در حالی که با جف کایلی ( Geoff Keighley )  در مصاحبه ای با  Comicbook.com  گفت که او اغلب تلاش می کرد تا با این ماجرا روبرو شود و مجبور بود که از نولان بپرسد که هر روز چه کارهایی باید انجام دهد .

جان دیوید واشنگتن و رابرت پتینسون در فیلم تنت


وی گفت: “هر روز از او سؤالاتی داشتم . اما او بسیار مهربان است و  بسیار آرام و صبورانه به آنها پاسخ می داد . مهم بود که بازیگران بتوانند داستان را به درستی اجرا کنند تا ما بتوانیم به بهترین شکل ممکن  فیلم را آماده کنیم . و او در برخورد با ما بسیار صبور بود . من این را با نهایت ادب می گویم .

 جدا از این که به فیلم راجع به دو جاسوس بین المللی و دستکاری در زمان و استفاده از کلمه تنت به عنوان چندین نوع کد می باشد ، اطلاعات چندانی از فیلم به بیرون درز نکرده است .

پیش نمایش جدید اوضاع را حتی بیشتر از قبل پیچیده می کند ، زیرا مدتها تصور می شد که موضوع مرتبط با زمان فیلم  نولان،  به معنای مسافرت در زمان است. با این حال ، همانطور که در پیش نمایش دوم مشخص شد ، فیلم در واقع با وارونگی زمان سروکار دارد ، یک مفهوم کاملاً متفاوت است و  که به توضیح برخی از سوال های ذهن بینندگان کمک می کند.

شباهت تنت و تلقین

فیلم های تنت و تلقین

اظهارات واشنگتن روشن می کند که تنت ، دقیقاً مانند شاهکار نولان یعنی تلقین Inception ، برای درک کامل  ، به نمایش های متعدد احتیاج دارد . این موضوع مهیج است ، زیرا تلقین تا به امروز پرطرفدار است و حتی یک دهه پس از انتشار آن ، تفاوت های ظریفی را نشان می دهد .

علاوه بر این که نولان گفته است تنت بسیار بلندپروازانه تر از هر فیلمی است که قبلاً ساخته است و باعث می شود پیش بینی این فیلم حتی سخت تر نیز شود .


امیدواریم که بازاریابی اسرارآمیز بر ضد نولان کار نکند ، زیرا تنت یکی از اولین فیلم های پروفروشی است که پس از بازگشایی سینما نمایش داده می شود . با توجه شرایط سینماها و محدودیت های آن ها و همینطور درک سخت موضوع فیلم توسط هواداران ،  فروش فیلم سخت بنظر برسد . اما با توجه به سابقه بازی ، نولان به درستی اطمینان دارد که ابن فیلم پتانسیل تبدیل شدن به یک فیلم پرفروش را دارد .

بیشتر بخوانید :

اکران تنت و مولان درسالن های سینما در مدت کمتری انجام خواهد گرفت

تاریخ اکران

تنت قرار است 17 ژوئیه 2020 ( 27 تیر 1399 ) انتشار یابد .

تماشای فیلم تلقین

در ادامه می توانید فیلم تلقین را با دوبله فارسی تماشا نمایید .

منبع :

تئوری : تنت 2020 دنباله ای مخفی برای تلقین 2010 است

حتی با توجه به اصول کاری کریستوفر نولان ( Christopher Nolan ) ، بازاریابی تنت ( Tenet ) اسرارآمیز است . آیا دلیل این امر ممکن است این واقعیت باشد که این فیلم دنباله ای برای فیلم تلقین نولان است؟

مقدمه

کریستوفر نولان و پوستر فیلم های تنت و تلقین

فیلم آینده کریستوفر نولان یعنی تنت می تواند دنباله فیلم تلقین ( Inception 2010 ) ، او باشد . در تلقین که در طی چند سال و با علاقه زیاد نولان ساخته شد بازیگرانی مانند لئوناردو دی کاپریو ( Leonardo DiCaprio ) ، جوزف گوردون-لویت ( Joseph Gordon-Levitt ) ، الن پیج ( Ellen Page ) ، تام هاردی ( Tom Hardy ) ، ماریون کوتیارد ( Marion Cotillard ) و سایر چهره های برجسته هالیوود ایفای نقش می کردند . ایده نولان در تلقین بر این عقیده متمرکز شده بود که می توان از فناوری برای ایجاد یک دنیای رویایی مشترک بین افراد مختلف استفاده کرد و به فردی به نام استخراج کننده ( extractor ) اجازه داده می شد ذهن ناخودآگاه هدف خود را مورد بررسی قرار دهد و اسرار مهم را برای منافع خود سرقت کند . در تلقین می بیند که کاب ( Cobb ) با بازی دی کاپریو تیمی را برای انجام کاری بی سابقه تشکیل می دهد – ایده ای را در ذهن شخصی بکارید .


در انتهای تلقین مشاهده نی شود که کاب برای پیوستن به فرزندانش خسته می شود و برای بررسی توتم خود زحمتی به خرج نمی دهد و مخاطب را مطمئن نمی داند که صحنه نهایی فیلم رویاست یا واقعیت . به طور سنتی ، نولان نشان داده است که علاقه ای به ساخت دنباله ندارد . در حالی که سایر کارگردانان چنین نیستند ( یا حداقل متقاعد می شوند ) و برای بدست آوردن فروش بیشتر از یک فیلم موفق وسوسه می شوند . نولان از فیلم هایی مانند یادگاری ( Memento ) ، بین ستاره ای ( Interstellar ) و البته تلقین حتی بدون هیچ اشاره ای به ساخت قسمت بعدی از آن ها عبور کرده است . فقط سه گانه شوالیه تاریکی( The Dark Knight trilogy ) ، شاهد ورود نولان به عرضه ساخت دنباله بود .


علی رغم همه گیری فعلی ویروس کرونا ، نولان قصد دارد تنت – فیلمی اسرارآمیز و گیج کننده با بازی با جان دیوید واشنگتن ( John David Washington ) ، رابرت پتینسون ( Robert Pattinson )  وستارگان چشمگیر دیگری – را در زمان اولیه تعیین شده اکران کند . حتی با توجه به اصول کاری نولان ، تنت دارای بازاریابی بسیار مبهمی بوده است ، و با توجه به اینکه در مورد داستان ، شخصیت ها و دنیای تنت اطلاعات کمی شناخته شده است ، قابل تصور است که می توان فیلم ها را به هم متصل کرد و یا حتی تنت یک دنباله مستقیم برای تلقین نولان باشد .

برای خواندن متن کامل این مطلب اینجا کلیک کنید

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 0 از بین 0 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا