سینمافیلم های برترمنتخب سردبیر

معرفی بهترین فیلم های 2020 | از Mank گرفته تا Borat 2 و TENET

4.3
(6)

سال 2020 سالی بی سابقه برای صنعت سینما بود ، اما با این وجود فیلم های خوبی در سال 2020 تولید شدند . در این مقاله 10 فیلم از بهترین فیلم های 2020 از نگاه Screen Rant را برای شما آورده ایم .

فهرست مطالب

مقدمه

سال 2020 یک سال بی سابقه و دشوار برای صنعت سینما بود ، اما با وجود این شرایط فیلم های بسیار خوبی تولید شدند . ویروس کرونا تأثیر مهمی در صنعت سینما داشت و منجر به تعطیل شدن تولید فیلم ها ، بسته شدن سالن های سینما یا در بهترین حالت با اکران فیلم با ظرفیت محدود ، به تأخیر افتادن فیلم های زیاد و تغییر در تقویم اکران فیلم ها برای چند سال آینده شد .

فکر کردن به این موضوع که اگر تمام فیلم های سال 2020 اکران می شدند ، ما شاهد فیلم های بزرگ و پرفروشی مانند Dune ، No Time To Die و Black Widow در کنار اکران های جدید کارگردان های محبوبی مانند Edgar Wright و  Wes Anderson می بودیم ، بسیار وسوسه کننده است . اما این موضوع که سال 2020 سال متفاوتی بود ، لزوما به این معنی نیست که سال کاملاً بدی برای فیلم ها بود .

اکران های سینمایی سال 2022 بسیار کم بود ، اما باز هم فیلم های به یادماندنی ای چه قبل از شیوع ویروس کرونا و چه بعد از آن منتشر شد . ظهور سرویس های پخش جریانی و VOD بیشتر به کاهش درد ناشی از تعطیلی سینماها کمک کرد ، البته پیامدهای بزرگی نیز برای آینده صنعت سینما به همراه خواهد داشت ، که البته همه آن ها مثبت نیستند .

طبق روال هر سال ، هیئت تحریریه و نویسندگان مجله Screen Rant درمورد بهترین فیلم های 2020 رأی دادند . شاید لیست بهترین فیلم های 2020 بخاطر وجود فبلم های کم نام و نشان کمی عجیب بنظر برسد اما مطمئنا تمام فیلم های لیست بهترین فیلم های 2020 ، فیلم های با کیفیتی هستند .

 فیلم های قابل احترام 2020

با توجه به یکسان نبودن دسترسی افراد مختلف به سالن های سینماها و سرویس های پخش ، طیف نسبتاً وسیعی از فیلم ها در نظرسنجی ما رای آورده اند . جداکردن 10 فیلم که رای بیشتری را کسب کرده اند به عنوان 10 مورد برتر ، بدان معنا نیست که باقی فیلم ها رای قابل توجهی کسب نکرده اند . برای نمونه فیلم های زیر رای مناسبی کسب کرده اما جایی در بین 10 فیلم از بهترین فیلم های 2020 از نگاه مجله Screen Rant نداشته اند .  

Enola Holmes
The Gentlemen
Mulan

در ادامه بهترین فیلم های 2020 را مشاهده می کنیم :

Host 2020

10. Host

 اولین فیلم از لیست بهترین فیلم های 2020 ، فیلم ترسناک Host می باشد . کووید 19  تصویربرداری ، ویرایش و انتشار این فیلم در طی همه گیری بیماری کووید 19 انجام شد . داستان این فیلم درباره گروهی از دوستانی می باشد که برای یک تماس زوم (Zoom Call) هفتگی با یکدیگر ملاقات می کنند . در این بین یکی از آنها یک احضار کننده روح را استخدام کرده است . این تصمیم منجر به اشتباهات بزرگی شده و گروه دوستان و مخاطبان را به وحشتی فرو می برد که کاملاً احساس می کنید که در یک مکان محصورهستید .

استفاده  از نرم افزارهایی مانند Zoom در این فیلم عملی جدید نیست ، اما روش فیلم در استفاده از این موضوع بسیار جالب است . در فیلم Host کارگردان ترفندهای جدید خود را با تکنیک های آزمایش شده فیلم های ترسناک ترکیب می کند ، و از عناصری مانند تاریکی ، انزوا و ترسناک بودن در کنار شخصیت ها و داستانی که شما را به خود جلب می کند ، ماهرانه استفاده می کند . این فیلم درای زوایای مبهم زیادی بوده که برای فهمیدن آنها نیاز به مشاهده چندین باره آن می باشد .

Mank  از بهترین فیلم های 2020

9. Mank

نهمین فیلم از لیست بهترین فیلم های 2020 ، فیلم سیاه و سفید Mank می باشد که در مورد ساخت فیلم همشهری کین (Citizen Kane) ، با تمرکز بر زندگی فیلمنامه نویس هرمان جی مکویتز (Herman J. Mankiewicz) ، شاید انتخاب مورد انتظار برای اولین فیلم دیوید فینچر (David Fincher) بعد از سال 2014 نبود ، اما با نگاه کردن به فیلم Mank ، می توان فهمید که چرا کارگردان مدت زیادی تلاش کرده است تا این فیلم ساخته شود (این فیلم ابتدا قرار بود در دهه 1990 با فیلمنامه پدر فقید دیود فینچر یعنی جک فینچر (Jack Fincher) ساخته شود ) .

این فیلم که این تولید عاشقانه دوران طلایی هالیوود ( همشهری کین) را بازسازی می کند ، درست به دلیل نشانه های بارز فینچر در تمام فیلم ، مانک همان انتظار را برآورده می کند که از سازنده Fight Club انتظار دارید . کارگردان از Mank برای ابراز سرخوردگی از همه چیز ، از سیاست گرفته تا سیستم استودیوها استفاده می کند . این فیلم دقیقاً شبیه به همشهری کین بوده و حال و هوای همان فیلم را دارد .

گرچه این فیلم در سطح فیلم شاهکار همشهری کین نباشد ، اما یک ایفای نقش فوق العاده دیگر از گری اولدمن (Gary Oldman) در نقش اصلی فیلم ، و بهترین ایفای نقش آماندا سیفرید (Amanda Seyfried) تا به امروز ، مانک را تاریک ، بامزه و کمی غم انگیز کرده است .

Borat Subsequent Moviefilm

8. Borat Subsequent Moviefilm

فیلم بعدی از لیست بهترین فیلم های 2020 ، دنباله کمدی فرقه ای فیلم سال 2006 است که به نوعی موفق شد به اندازه فیلم اول شگفت آور ، خنده دار و چالش برانگیز باشد ، اگرچه از جهاتی کاملاً بهتر از قسمت اول بود . Borat 2 دارای چندین لحظه بزرگ است که برای جنجال و وارد کردن شوک به بینندگان طراحی شده است .

از جمله نفوذ در سخنرانی CPAC مایک پنس (Mike Pence) و سکانس بدنام رودی جولیانی (Rudy Giuliani) . Borat 2 با انجام این کارها و موارد دیگر ، نگاهی بصیرانه و آشکار به آمریکا در دوران دونالد ترامپ (Donald Trump) و آمریکا در طول بیماری COVID-19 ، و چگونگی مواجهه این دو چیز ارائه می دهد . شاید تعجب آورتر از همه این باشد که ساشا بارون کوهن (Sacha Baron Cohen) راه حلی برای حل این مشکلات ارائه نمی دهد ، بلکه Borat 2 دارای یک موضوع شیرین و دوست داشتنی از پیوند و عشق بین یک پدر و یک دختر است که از طریق آن ، کمی احساس وارد این فیلم کمدی می شود .

Da 5 Bloods

7. Da 5 Bloods

فیلم شماره 7 لیست بهترین فیلم های 2020 ، Da 5 Bloods ، در هرسالی می توانست یک فیلم قدرتمند باشد : برداشت اسپایک لی (Spike Lee) از جنگ ویتنام ، مخلوط کردن سکانس های اکشن با مضامین حافظه ، نحوه رفتار آمریکا با سربازان قدیمی ، به ویژه افراد رنگین پوست و حتی به طور گسترده تر ، نژادپرستی در ایالات متحده ایالات در آن زمان و اکنون ، ویژگی های این فیلم است . این موضوع با توجه به مقام اسپایک لی در سینمای جهان ارزش چندانی پیدا می کند و Da 5 Bloods ثابت می کند لی هنوز هم چیز های زیادی را در چنته دارد .

در سال 2020 ،  در میان اعتراضات Black Lives Matter ، فیلم Da 5 Bloods اهمیت بیشتری پیدا کرد. این فقط یک درام تاریخی نیست ، بلکه بیانیه ای قدرتمند درباره دوران پرآشوب کنونی تاریخ آمریکا است . این فیلم مملو از ایده ، جاه طلبی و احساسات است . این فیلم با یک مونولوگ خیره کننده از پائول (Paul) با بازی دلروی لیندو(Delroy Lindo) که باید آن را معادل باقی فیلم قرار داد ، یک نتیجه گیری خارق العاده انجام می دهد .

Tenet

6. Tenet

فیلم بعدی لیست بهترین فیلم های 2020 فیلم مورد انتظار TENET بود . این فیلم پالیندرومی ساخته کریستوفر نولان (Christopher Nolan) آنچنان که باید تماشاگران را به وجد نیاورده و صنعت سینما را نجات نداد ، اما یکی از هوشمندانه ترین ، چالش برانگیزترین و بی نظیرترین فیلم های پرفروش سال های اخیر بود . حتی با توجه به معیارهای نولان ، استفاده و دخالت تنت در زمان گیج کننده است ، اما در هسته اصلی آن یک داستان جاسوسی هیجان انگیز با مخاطرات بالا و اقدامات بمب گذاری وجود دارد .

این فیلم توسط کارگردان فیلم های جیمز باند ساخته نشده است ، اما این فیلم اثرات جیمز باند را در خود دارد ، ویژگی های جیمز باند را گرفته و در یک چیز جدید و هیجان انگیز بسته بندی می کند ، مانند مخلوط کردن Quantum of Solace با فیزیک کوانتوم  .

بیشتر بخوانید :

توضیح پایان فیلم TENET 2020

 این یک فیلم سینمایی است که باید توضیح داده شود ، اما حرف های زیادی نیز برای گفتن وجود دارد و در این فیلم جدا از مجموعه های اکشن عالی نولان ، بازیگران عالی (با درخشش ویژه رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicki) ) ، و فیلمبرداری فوق العاده ای وجود دارد ، البته موضوعاتی راجع به میکس صدا در تنت وجود دارد ، اگرچه کمی اغراق آمیز هستند .

تنت فیلمی است که به دلیل سختی در فهم موضوع ، تماشای دوباره آن را می طلبد . این فیلم 200 میلیون دلاری اگرچه دارای پیچیگی های زیادی می باشد اما ارزش چندین بار دیدن را دارد و اگرچه تماشای آن در سینما بهتر است اما تماشای آن در خانه نیز لذت بخش می باشد .

Emma 2020

5. Emma  

آنیا تیلور-جوی (Anya Taylor-Joy) به طرز فوق العاده ای سال 2020 را خوب پشت سر گذاشت و اگرچه این نقش او در سریال The Queen’s Gambit بود که بیشترین تحسین را برای او به همراه داشته است ، اما فیلم 2020 Emma نشان داد که او به اندازه سریال ها در فیلم های سینمایی نیز تبحر دارد . تیلور-جوی در آخرین اقتباس از رمان Emma  نوشته جین آستین (Jane Austen) به عنوان یک قهرمان مشهور بازی کرد . ایفای نقش هنرمندانه او در این نقش تحسین های زیادی را برانگیخت .

 در این فیلم شخصیت اما با شخصیت اما موجود کتاب به تعامل خوبی دست می یابد و باعث می شود مخاطب از ویژگی های منفی او نیز آگاه شود . در این فیلم بازیگران مکمل عالی ای تیلور-جوی دار را همراهی می کنند ، از جمله جانی فلین (Johnny Flynn) که با همراهی تیلور-جوی فیلم را درخشان و شایسته حضور در لیست بهترین فیلم های 2020 کرده اند .

 محتوا و درون مایه فیلم با یک محیط مجلل ، زیبا و ملایم به احاطه شده است که کاملاً عظمت زمان خود را به تصویر می کشد ، Emma 2020همچنین دارای پس زمینه ای مدرن است که احساس تازگی و به روز بودن ، و ارتباطی کامل و واقعی با زندگی مدرن را دارد ، در حالی که حس عالی شوخ طبعی و پیام های فمینیستی آثار آستین نیز در آن قابل مشاهده هست .

The Invisible Man 2020

4. The Invisible Man

شاید سال 2020 ممکن است یک نمایش ترسناک یک ساله باشد ، اما فیلم های ترسناک درخشانی نیز در این سال ارائه شند و بهترین آنها “ The Invisible Man ” بود . این فیلم به نویسندگی و کارگردانی لی وانل (Leigh Whannel)  نشان داد که هیولاهایی کلاسیک کمپانی یونورسیال برای کار به جهانی مشترک احتیاج ندارند ، اما به داستان های عالی ، نقش آفرینی های درخشان ، حس نبوغ و ترس های واقعی نیاز دارند .

 The Invisible Man 2020 همه آنها را دارد و یا بعضا برخی ازآنها را دارد . این داستان مدرن درخشان ، شخصیت مشهور عنوان فیلم را به عنوان یک دوست پسر روشنگر گاز نشان می دهد ، و هوشمندانه بر قربانی خود ، سسیلیا (Cecilia) با بازی الیزابت ماس (Elisabeth Moss) ​​تمرکز می کند . این فیلم درباره آسیب و سواستفاده است ، و اگرچه یکی از افراد فیلم یک مرد کاملاً نامرئی است ، اما داستان این فیلم برای بسیاری از داستان های امروزی صدق می کند که این امر به طرز قدرتمند و مهیجی پایه ریزی شده است .

ماس در نقش اصلی به طرز حیرت انگیزی خوب است . او یکی از بهترین بازیگران در زمینه استفاده از چیزی غیر از حالات چهره برای انتقال طیف وسیعی از احساسات است و این در فیلم این هنر تو به اوج خود می رسد . او از شخصیتی ترسو و آسیب پذیر به شخصیتی قوی و با قابلیت کنترل همه چیز تبدیل می شود . با داشتن چند صحنه که در میان بهترین صحنه های سال 2020 قرار دارند The Invisible Man یکی از مبتکرانه ترین و ترسناکترین فیلم هایی است که در سال 2020 شاخته شدند که در لیست بهترین فیلم های 2020 نیز قرار گرفته است .

Birds Of Prey

3. Birds Of Prey

تنها فیلم ابرقهرمانی لیست بهترین فیلم های 2020 فیلم Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn (پرندگان شکاری و آزادی یک هارلی کوئین ) می باشد که ادامه داستان هارلی کویین از فیلم جوخه انتحار  (Suicide Squad) است ، فیلمی خوب برای این شخصیت محبوب DC ارائه داد که بسیاری امیدوار بودند فیلم 2016 اینگونه باشد . این فیلم که قبل از همه گیری بیماری کووید 19 به سینماها آمد ، در گیشه عملکرد خوبی داشت .

 اماجدا از بحث فروش این فیلم در گیشه ، مواردی مانند القای هیجان به مخاطب و سرگرم کنندگب خوب فیلم نیز شایستگی فیلم را بیشتر کرده است . این فیلم بعنوان یک کمیک دارک دارای پس زمینه خشنی در خود می باشد و سرشار از شخصیت های لذت بخش – از گروه پرندگان گرفته ، که هرکدام از آنها در زمان های مختلف فیلم می درخشند ، تا شخصیت شرور ماسک سیاه (Black Mask) با بازی اوان مک گرگور (Ewan McGregor) . این شخصیت ها در این فیلم ، بهترین نمایش خود را در فیلم های دنیای DC داشته اند .

همچنین بخوانید :

بهترین ترتیب مشاهده ۸ فیلم دنیای گسترده دی سی DC Extended Universe

در مرکز این شخصیت ها هارلی کویین با بازی مارگو رابی (Margot Robbie) قرار دارد ، که در نقش هارلی کویین درخشان ظاهر شده و باعث ساخت یک فیلم عالی از کتاب های کمیک شده و مهر تاییدی بر انتخاب کاملا عالی بازیگران فیلم می زند . تأخیر های به وجود آمده در اکران فیلم های سال 2020 ، باعث شد فیلم های کمیکی کمی در 2020 اکران شوند اما Birds Of Prey با کارگردانی عالی کتی یان (Cathy Yan) و فیلمنامه خوب کریستینا هادسون (Christina Hodson) ، باعث دلگرمی طرفدران فیلم های کمیک در سال 2020 شد .

Palm Springs 2020

2. Palm Springs

فیلم بعدی در لیست بهترین فیلم های 2020 فیلم 2020 Palm Springs ، یک کمدی عاشقانه محصول شبکه Hulu است که داستان آن در مورد دو فرد غریبه است که در یک عروسی در Palm Springs با هم ملاقات می کنند و درگیر یک حلقه زمانی می شوند . Palm Springs به جای تمرکز بر یک نفر ، بر هر دونفر تمرکز کرده و با استفاده از مداخله زمان (Time Meddling) ، زندگی آنها را کاوش می کند و آنها را به یکدیگر نزدیک می کند .

 این فیلم بطرز شرورانه ای هوشمندانه و خنده دار است ، اما همچنین شیرین ، عاشقانه و جذاب است . این تنها بخشی از  نویسندگی هوشمندانه اندی سیارا (Andy Siara) و کارگردانی سرشار از اعتماد بنفس مکس بارباکوف (Max Barbakow) است . اندی سمبرگ (Andy Samberg) و کریستین میلیوتی (Cristin Milioti) ارزش خود به عنوان کمدین را در فیلم های Brooklyn Nine-Nine و How I Met Your Mother اثبات کرده اند ، و در این فیلم یکی از بهترین جفت های رمانتیک-کمدی در سالهای گذشته را ساخته اند .

 آنها به طرز ماهرانه ای مکمل یکدیگر هستند ، مخاطبان با آنها احساس همدردی می کنند (و در این راه گاها به خنده و گاها به گریه می افتند ) و از همه مهمتر ، کاملاً باورپذیر هستند و به فیلم اعتباری می دهند که لایق جایگاهش لیست بهترین فیلم های سال 2020 باشد .

Hamilton 2020

1. Hamilton

آیا Hamilton 2020 یک فیلم است ؟ یا یک نمایش موزیکال ؟ یک فیلم موزیکال فیلم ؟ هر برچسبی که به Hamilton بزنید ، نسخه همیلتون در دیزنی پلاس در سال 2020 همه  ویراستاران Screen Rant را در انتخاب هر فیلم دیگری از بین بهترین فیلم های 2020 درمانده کرد . همیلتون که در طول سه شب در سال 2016 ضبط شده است ، ممکن است شما را مانند برنامه ای  که می خواهید آن را به صورت زنده ببینید ، راضی نکند ، اما این واقعیت را با به نمایش گذاشتن چیزهایی مانند نمای نزدیک که به بینندگان اجازه می دهد خود را در بین بازیگران و رقاصان و خوانندگان ببینند ، کاملاً جبران می کند .

 این فیلم که دارای بازیگران متنوعی می باشد روایتگر داستان دو قاره آمریکا (قبلا و اکنون) در یک سال مربوط انتخابات می باشد .  رقص های همیلتون خیره کننده ، موسیقی و شعر دارای نبوغ فراوان ، داستان همزمان حماسی و صمیمی است و اجراها به طرز حیرت انگیزی عالی است . دلایل زیادی برای محبوبیت زیاد همیلتون وجود دارد و قرار دادن آن بر روی دیزنی پلاس باعث شد که این فیلم به مراتب قابل دسترس تر باشد که می تواند چیز خوبی باشد .

 دیدن شاه جورج (King George) با بازی جوناتان گروف (Jonathan Groff) – که بسیار شبیه هم می باشند- از نزدیک و در حالت HD تا بریده بریده نفس کشیدن فیلیپا سو (Philippa Soo) که نمایش را به اوج خیره کننده ای می رساند و درکل همه چیز از جمله لسلی اودوم جونیور ، رنه الیز گلدزبری (Renée Elise Goldsberry) و البته لین- مانوئل میراندا (Lin-Manuel Miranda) عالی می باشد . تماشای همیلتون تماشای تاریخ است ، و مطمینا همه از تماشای آن راضی خواهند بود .

منبع

ScreenRant

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 4.3 از بین 6 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

‫2 دیدگاه ها

  1. عالی
    فقط اینکه تنت واقعا چرت و پرته کریستوفر نولان نتونست از پسش اونطور که باید بربیاد.

    1. سلام . ممنون . فیلم تنت فیلمی بوده که هرکسی نظر خاص خودش رو در موردش داره . بعضیا میگن فاجعه بوده بعضیا هم میگن شاهکار . اما چیزی که مشهوده اینه تنت واقعا انتظارات رو از نولان برآورده نکرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا