اخبار سینماسینما

شاهین و سرباز زمستان : 7 نکته که در مورد سریال دیزنی پلاس می دانیم

3.5
(10)

نمایش عالی سام ویلسون (Sam Wilson) با بازی آنتونی مکی (Anthony Mackie) و باکی بارنز(Bucky Barnes) با بازی سباستین استن (Sebastian Stan) در Captain America: Civil War بدون شک یکی از بهترین نمایش ها در دنیای سینمایی مارول بوده است و دقیقاً به همین دلیل است که در مورد سریال شاهین و سرباز زمستان (The Falcon and The Winter Soldier) این همه شور و اشتیاق وجود دارد . سریال آتی دیزنی پلاس  درمورد دو دوست صمیمی استیو راجرز (Steve Rogers) است . ماجرای سریال پس از اینکه کاپیتان آمریکا سپر خود را تحویل داده است ، شروع می شود .

فهرست مطالب

مقدمه

از زمان اعلام ساخت این سریال تلویزیونی ابرقهرمانانی ، این سریال یکی از مورد انتظارترین فیلم ها و سریال های اضافه شده به شبکه دیزنی پلاس می باشد . با وجود اینکه هنوز مدت زیادی تا انتشار آن فاصله داریم ، اکنون زمان خوبی است که به گذشته نگاهی بیندازیم و آنچه در مورد شاهین و سرباز زمستان را می دانیم در اختیار شما قرار دهیم .

سم ویلسون و باکی بارنز شخصیت های اصلی شاهین و سرباز زمستان

تاریخ انتشار شاهین و سرباز زمستان

قبل از اینکه به تمام جزئیات مربوط به شاهین و سرباز زمستان و همه شخصیت های دنیای سینمایی مارول که دوباره حضور می یابند (و برخی از شخصیت های جدید ) بپردازیم ، باید به تاریخ اکران فیلم اشاره کنیم . با توجه به برنامه نمایش ببکه دیزنی پلاس ، بنظر می رسد ما سم ویلسون و باکی بارنز را در سال 2021 خواهیم دید ، هرچند تاریخ دقیق آن همچنان نامشخص است .

بیشتر بخوانید :

فازهای ۵ گانه جهان سینمایی مارول MCU

در ابتدا قرار بود شاهین و سرباز زمستان در آگوست سال 2020 ( مرداد 1399) اکران شود ، اما به خاطر تأخیر به وجود آمده در تولید فیلم – ناشی از همه گیری بیماری کووید 19 – باعث انتقال تاریخ اکران فیلم به تاریخی جدید و مبهم  در سال 2021 شد .

باکی بارنز و سم ویلسون

زمان وقایع شاهین و سرباز زمستان

بنظر می رسد داستان این سریال ، مدتی پس از وقایع Avengers: Endgame رخ دهد و ما شاهد حضور سم ویلسون و باکی بارنز در کنار هم خواهیم بود که باید در یک ماجراجویی جهانی حضور بیابند ، که به گفته مارول ، توانایی ها و صبر آنها مورد آزمایش قرار می گیرد . در این سریال چندین شخصیت از Captain America: Civil War و احتمالاً از Captain America: Winter Soldier حضور داشته باشند . این سریال جدید متعلق به استودیو مارول پر از صحنه های اکشن و درام است .

باکی بارنز و سم ویلسون در Captain America: Winter Soldier

تعداد قسمت های شاهین و سرباز زمستان

هنگامی که خبر ساخت سریال شاهین و سرباز زمستان برای اولین بار اعلام شد ، مشخص شد که این سریال در شش قسمت ساخته می شود ، اگرچه طول این قسمت ها مشخص نیست . در طی این اعلامیه ، وبسایت Deadline گزارش داد که كری اسكوگلند (Kari Skogland) ، که كارگردانی قسمت هایی از سریال های خانه پوشالی  (House of Cards) ، مردگان متحرک  (The Walking Dead) و قصه های ندیمه (The Handmaid’s Tale) ، کارگردانی شش قسمت این سریال را برعهده دارد .

شارون کارتر در Captain America: Winter Soldier

شارون کارتر

شارون کارتر از با بازی امیلی ون کمپ (Emily VanCamp) ، معروف به مأمور 13 ، در سال 2014 در فیلم Captain America: The Winter Soldier نقش کوتاهی داشت اما سال 2016 در فیلم Captain  Captain America: Civil War حضور چشمگیرتری داشت . در گفتگوی سال 2019 با EW ، ون كمپ توضیح داد كه این سریال شخصیت او را پس از كمك به استیو راجرز و شركت در فیلم Captain America: Civil  ، نشان خواهد داد .

بارون زمو در Captain America: Winter Soldier

بارون زمو

شارون کارتر تنها شخصیتی از فیلم Captain America: Civl War نخواهد بود که می تواند در The Falcon and the Winter Soldier حضور داشته باشد زیرا دنیل برول (Daniel Bruhl) قرار است بار دیگر نقش بارون زمو (Baron Zemo) را در سریال آتی دیزنی پلاس ایفا کند . اینکه زمو دقیقاً چگونه در این سریال شش قسمتی ظاهر خواهد شد ، هنوز مشخص نیست .

خصوصاً با توجه به اینکه در Captain America: Civl War پس از اینکه نتوانست کار خود را عملی کند و انتقام خانواده اش را بگیرد ، در زندانی بسیار پیچیده و محکم محافظت میشد . اما دنیای سینمایی مارول پر از پیچ و خم است ، بنابراین می توان فرض کرد که پس از این همه مدت ، یک داستان کاملاً منطقی درباره زمو وجود خواهد داشت .

همچنین بخوانید :

فیلم های فاز ۴ و ۵ مارول

جان واکر

جان واکر

علاوه بر دو شخصیت ذکر شده از فیلم های قبلی دنیای سینمایی مارول که در این سریال حضور دارند ، در شاهین و سرباز زمستان همچنین یکی از مشهورترین شخصیت های Marvel Comics به نام جان واکر (John Walker) ، به عنوان مامور ایالات متحده در این فیلم معرفی می شود که وظیفه اش این است پس از کناره گیری استیو راجرز از کاپیتان آمریکا ، جانشین او را تعیین کند .

نقش این مامور دارای شخصیت دوگانه (که گاهی به عنوان یک قهرمان معرفی می شود و بار دیگر به عنوان یک شرور) توسط ویات راسل (Wyatt Russell) در سریال ایفا خواهد کرد ، اما نمی توان گفت دقیقاً چه نقشی در سریال دارد  . از یک طرف ، نماینده ایالت متحده می تواند با سم ویلسون و باکی بارنز کار کند ، اما به خوبی نیز می تواند با آن ها مقابله کند و یا در برخی از کارها با بارون زمو همکاری کند .

باکی بارنز ، ایتیو راجرز . سم ویلسون

مقایسه شاهین و سرباز زمستان با کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان

به نظر می رسد که شاهین و سرباز زمستان فراتر از سریال های تلویزیونی روزمره باشد و درعوض به شکل سینمایی تری ارائه شود . هنگام صحبت با هالیوود ریپورتر در آوریل 2020 ( فروردین 1399) ، سباستین استن کار در این سریال را با Captain America: The Winter Soldier مقایسه کرد . او در این باره گفت :

چیزی که من در این مورد دوست داشتم این بود که ، به طور کلی ، سریال در همان جهانی بود که Captain America: The Winter Soldier بود ، که یکی از تجربیات مورد علاقه من در طول دوران کاری ام بوده است . این سریال پر از صحنه های اکشن عظیم است که با تمرکز عمیق بر شخصیت ها چیده شده اند . این چیزی است که مورد این سریال واقعا هیجان انگیز است . ما می خواهیم این شخصیت ها را در دنیای فیلم ها نگه داریم . ما می توانیم آنها را در موقعیت هایی قرار دهیم که قبلاً هرگز نتوانسته ایم قرار دهیم زیرا اکنون شش ساعت در مقابل دو ساعت فرصت داریم .

این مطلب را از دست ندهید :

هر عضو اصلی گروه Avengers در فاز ۴ دنیای سینمایی مارول چه نقشی دارند

باکی بارنز و سم ویلسون در شاهین و سرباز زمستان

چند ماه بعد ، آنتونی مکی در گفتگو با دیوید دیگز (Daveed Diggs) برای شبکه ورایتی ، اظهار داشت :

ما این سریال را دقیقاً مثل یک فیلم سینمایی فیلمبرداری می کنیم . همه کسانی که قبلاً در تلویزیون کار کرده بودند اینگونه گفته اند : “من هرگز در یک سریال تلویزیونی مثل این کار نکرده ام.” این موضوع دقیقاً این احساس را به ما می دهد که در حال فیلمبرداری یک فیلم سینمایی هستیم که قرار است بصورت سریال پخش شود بنابراین ، در مورد شاهین و سرباز زمستان به جای یک فیلم دو ساعته ، با یک فیلم شش یا هشت ساعته روبرو هستیم .

هر دوی این نظرات ستاره های شاهین و سرباز زمستان باعث می شود که این سریال پر از صحنه های اکشن و شخصیت های توسعه یافته باشد . چه کسی نمی خواهد که سم ویلسون و باکی بارنز را در حال جدال در مورد گذشته خودشان و همچنین نجات جهان در برابر تهدیدهای نامشخصی ببیند ؟

به محض کسب اطلاعات بیشتر درباره شاهین و سرباز زمستان این پست آپدیت شده و اطلاعات جدید این سریال در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

منبع

Cinemablend

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 3.5 از بین 10 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا