تحلیلسینما

تنت : 6 سوال که ما بعد از آخرین تریلر درباره فیلم کریستوفر نولان داریم

1.5
(2)

در حالی که ما هنوز منتظر این هستیم که ببینیم  آیا فیلم جدید کریستوفر نولان یعنی تنت در تاریخ انتشار خود یعنی 17 ژوئیه ( 27 تیر) انتشار خواهد یافت یا نه ، سؤالات دیگری نیز وجود دارد که باید جواب داده شوند . این فیلم ، با بازی جان دیوید واشنگتن ( John David Washington ) و رابرت پتینسون ( Robert Pattinson ) ، یکی دیگر از فیلم های سبک نولان درباره زمان است و تریلر جدید فیلم سرنخ هایی از این فیلم جدید را رو کرده است .

در پست بعدی می خوانید :

تریلر جدید فیلم تنت 2020 سرانجام فاش کرد فیلم کریستوفر نولان درباره چیست

فهرست مطالب

مقدمه

بازاریابی تنت بسیار اسرار آمیز بوده است و اطلاعات زیادی از فیلم به بیرون درز نکرده است . آخرین تریلر فیلم توانست کمی اطلاعات به طرفداران این فیلم بدهد و از طرفی باعث ایجاد سوالات بسیاری یرای طرفداران تنت شد . با هر پاسخی که تاکنون برای سوالاتمان بدست آورده ایم ، حداقل دو سوال دیگر مطرح می شوند . ما نمی دانیم که این سوال ها دقیقاً کی جواب داده خواهند شد ، اما این موضوع مانع این نمی شود که ما سؤالات سخت مربوط به تنت را که اکنون در ذهن ماست نپرسیم . در اینجا 6 سوال مهم راجع به این فیلم را بررسی می کنیم :

چرا اصولاً تنت کلمه مهمی در این جهان خاص می باشد ؟

صحنه ای از فیلم تنت

این کلمه ای است که درهای خوبی را باز می کند ، و برخی از آنها نیز بد هستند . این همان چیزی است که افراد آینده نیاز دارند . مهمتر از همه ، این عنوانی است برای کل فیلمی که می خواهیم در موردش بحث کنیم . اما واژه “تنت” در دنیای تنت به چه معنی است ؟

به نظر می رسد این یک مفهوم کلی است ، و همانطور که شنیده ایم که مارتین دونووان ( Martin Donovan ) به جان دیوید واشنگتن در تریلرها گفته است ، نقطه ی مهم این جهان است . فقط ذکر تنت می تواند شخصیت اصلی ما را در موقعیت های راحت کسب اطلاعات قرار دهد ، اما می تواند باعث کشته شدن وی نیز شود . بنابراین دقیقاً تنت چیست که مردم برای آن در حال جنگیدن هستند ؟


وارونگی زمان در تنت دقیقاً چطور کار می کند؟

جان دیوید واشنگتن در تنت

 بخشی از آنچه که در تنت اتفاق می افتد بی تردید مرتبط با پدیده وارونگی زمان است که این فیلم قرار است با آن کار کند . همه چیز از اتومبیل هایی که خودشان را از حالت تصادف به حالت قبل تصادف بر می گردانند گرفته تا گلوله هایی که توسط اسلحه ها گرفته می شوند . و حتی هواپیمای بزرگی که شاهد تصادف آن در تریلر دوم بودیم با وارونگی زمان سروکار دارند . ما می دانیم که وارونگی چه زمانی به وجود می آید ، اما دقیقا چگونه کار می کند ؟

آیا وارونگی از آن نوع اتفاقاتی است که در لحظه های خاص و در مکان های خاص انجام می شوند ، یا برای کل دنیای فیلم نیز صدق می کند ؟ همچنین ، آیا وارونگی زمان آگاهانه برانگیخته شده است ، یا این ناشی از نوعی تصادف یا آزمایش است ؟ دانستن اینکه وارونگی وجود دارد ، راز بزرگ کریستوفر نولان برای تنت نیست . اما چگونگی و دلیل وارونگی سؤالی با ارزش بیش از 200  میلیون دلار از این فیلم است که درسالن های سینمای سراسر جهان به آن پاسخ داده خواهد شد .

چرا ماسک های اکسیژن در دنیای تنت مهم هستند؟

جان دیوید واشنگتن در تنت

در طول تریلری که برای تنت دیده ایم ، به نظر می رسد یکی از مهمترین قسمت های این فیلم این است که شخصیت های جان دیوید واشنگتن و کنت برانا ( Kenneth Branagh ) دیده مرتباً با ماسک های اکسیژن دیده می شوند . به طور خاص ، شخصیت منفی تبعه روسیه ( برانا ) در یک اتومبیل مشاهده می شود که با گذشت زمان وارونه می شود و شخصیت الیزابت دبیکی ( Elizabeth Debicki ) را در حضور واشنگتن تهدید می کند .

آیا این بدان معنی است که وارونگی زمان ، جریان اکسیژن را نیز برعکس می کند ؟ به نظر می رسد توضیح کاملی این است که به نظر می رسد که اگر حوادث برعکس جریان زمانی طبیعی اتفاق بیفتند ، ممکن است ریه های فرد به جای آنکه هوا واردشان شود ، هوا را خارج کنند . تأمین هوای شما در چنین  لحظه های خاصی بسیار مهم خواهد بود ، اگرچه سوال های دیگری را در ذهن ایجاد می کند .

در فیلم تنت چه چیزی بدتر از نابودی هسته ای تلقی می شود ؟

کلمنس پوزی در تنت

تهدید اصلی که در قلب داستان تنت قرار دارد چه چیزی است که از نابودی هسته ای نیز بدتر است ؟  جنگ جهانی سوم هنوز هم گزینه روی میز است ، اما ظاهراً جلوگیری از این درگیری بزرگ ( جنگ جهانی سوم ) ، ابزاری برای پایان دادن است . و این پایان چیزی است که در مقایسه با پرتوهای رادیواکتیو بسیار عالی تر و پراهمیت تر است . چه چیزی ممکن است باشد ؟ خوب ، اگر همه چیز حتی جریان اکسیژن می تواند تحت تأثیر وارونگی زمان باشد ، پاسخ ممکن است خود وارونگی زمان باشد .

اما اگر موضوع فیلم بخواهد درباره فرضیه یکپارچگی زمان باشد مانند چیزی که ما درمورد شیشه شکسته در تریلر تنت دیدیم ، کل زنجیره زمان می تواند به آرامی در هم شکسته شود . سرانجام ، نظم عالی زمان کاملاً شکسته می شود و همه شرط ها و قواعد جهان ما خاموش خواهند شد و جهان اطراف ما به جهانی بسیار کشنده تبدیل می شود .

آیا شخصیت الیزابت دبیکی متعلق به آینده است ؟

الیزابت دبیکی

یکی دیگر از قدرت های شگفت انگیز شخصیت منفی بد فیلم تنت یعنی کنت براگا ، این واقعیت است که او قادر به برقراری ارتباط با مردم آینده است . به طرز عجیبی ، در طی این آخرین نگاه به فیلم ، صحنه ای از او که در حال قدم زدن به سمت شخصیت الیزابت دبیکی است ، نمایش داده می شود .

این دانش جدید ، به همراه اهمیتی که از چهره گریزان دبیکی دیده می شود ، باعث تعجب ما می شود که شاید او کسی از آینده باشد . یا  شاید به همین دلیل باشد که شخصیت کنت برانا می تواند با کسانی که در کنار جاده هستند صحبت کند . در هر صورت ، الیزابت دبیکی شخصیتی اصلی در تنت است . فقط مشخص نیست که آیا این نگرانی دبیکی به خاطر کاری است که او در حال حاضر انجام می دهد ، یا چیزی است که هنوز اتفاق نیفتاده است .

داستان تصادف هواپیما چه چیزی است ؟

تصادف هواپیما در تنت

به عنوان یک طرفدار فیلم های اکشن و ماجراجویی و صحنه های بدلکاری دیدن این صحنه که بخاطر یک رویکرد اقتصادی تر یک بویینگ 747 واقعی را خراب می کنند ، سوال آخر را درباره تنت در ذهن من پدید می آورد . و این سؤال مربوط به این است که بر اثر برخورد آن هواپیمای غول پیکر به آشیانه ، که با اصرار شخصیت رابرت پتینسون رخ می دهد ، دقیقاً چه اتفاقی می افتد ؟

پتینسون یک شخصیت داستانی دیگر برای تنت است که در حالی که این صحنه تنت را تنظیم می کند می گوید این صحنه ( برخورد هواپیما به آشیانه) به اندازه کافی دیوانه وار نیست ، زیرا این صحنه به طور واضح ارتباطی با داستان کلی فیلم دارد . و دوباره ، ما می بینیم که همان صحنه به خودی خود به یک نقطه معکوس تبدیل می شود ، تیکه های پراکنده هواپیما به عقب حرکت می کنند و به بخشی از هواپیمای نابود شده تبدیل می شوند ، همزمان نیز چند خدمه از خرابه های هواپیما فاصله می گیرند . اما چرا ؟

سخن پایانی

بازیگران فیلم تنت

تمام این سؤالات هنگامی توضیح داده می شود که تنت در سالن های سینما به اکران در بیاید . اما با شناختی که از کریستوفر نولان و سبک کاری او داریم ، تعجب آور نخواهد بود اگر سالن سینما را با سؤالاتی حتی بزرگتری ترک کنیم . در دنیای نولان ، این پاسخ ها نیستند که مهم هستند ، بلکه اتفاقاتی که منتهی به پاسخ ها می شوند ، مهم هستند .

 تنت قرار است در 27 ژوئیه 2020 ( 27 تیر 1399 ) اکران یابد . برای دریافت آخرین اخبار راجع به این فیلم و  تاخیر یا عدم تاخیر در اکران آن ، با ما همراه باشید .

منبع :

تریلر جدید فیلم تنت 2020 سرانجام فاش کرد فیلم کریستوفر نولان درباره چیست

در سالی که گیشه (box office) فیلم ها بیشتر از یک تقویم واقعی به یک پازل تاخیر اکران ها شبیه است ، کریستوفر نولان ( Christopher Nolan)  نویسنده و کارگردان فیلم تنت ( Tenet)  ، اکران این فیلم را در تاریخ انتشار اولیه برنامه ریزی شده خود ، ثابت نگه داشته است.

 برای اینکه بتوان افراد را شیفته سینما کرده و آنها را دوباره به سالن های سینما برگردانید باید با فیلمی زیبا آنها را از خانه بیرون کشانده و به سمت سالن های سینما جذب کنید . این چیزی است که همه امیدوارند فیلم تنت از پس آن بر بیاید .

چیزی که ما را به سمت پیش نمایش جدید تنت سوق می دهد ، این است که این فیلم اکنون بیش از هر زمان دیگری قصد دارد به عنوان یک فیلم اکران شده در سینماها فروش داشته باشد .( عوامل فیلم قصد ندارد آن را بصورت اینترنتی اکران کنند ) .

کریستوفر نولان (راست ) و بازیگران فیلم تنت ( چپ)

پیش نمایش جدید تنت

از پیش نمایش جدید تنت که در زیر ارائه شده است، می توان جزییات بیشتری از فیلم را بدست آورد :


ما قبلاً می دانستیم که تنت در مورد زمان خواهد بود و دستکاری در زمان خواهد بود  (البته مسافرت زمان در میان نیست) و مأموریتی برای جلوگیری از جنگ جهانی سوم است. با تشکر از پیش نمایش جدید ، این فیلم کمی واضح تر شد . این دستکاری به عنوان وارونگی شناخته می شود ، بنابراین به جای شلیک گلوله از اسلحه ، می بینیم که گلوله به محل قبل از وارد شده به اسلحه بر می گردد . مشکلی نیست ، کمی طول خواهد کشید تا متوجه شوید .

برای مشاهده متن کامل این پست اینجا کلیک کنید

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 1.5 از بین 2 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

یک دیدگاه

 1. من عاشق آنا هستم ولی اصلا دوست ندارم آنا نقش اصلی باشه…
  از اونجایی که السا هم تو فروزن ۱و۲ نقش اصلی بود آنا نباید نقش اصلی باشه
  خواهر بزرگترم السا هست و منم آنا
  منو خواهرم تصمیم گرفتیم فروزن ۳ رو نبینیم
  ولی تو یه سایت خوندم اینا همش دروغه و السا باز هم نقش اصلیه اون سایت میگفت با کارگردان مصاحبه کرده
  به هر حال دوس دارم السا نقش اصلی باشه
  نه آنا😉🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا