بررسی فیلم و سریالسینما

هر عضو اصلی گروه Avengers در فاز 4 دنیای سینمایی مارول چه نقشی دارند

4.4
(19)

 با اینکه در فیلم Avengers: Endgame کم و بیش داستان 6 شخصیت اصلی گروه انتقام جویان (Avengers) به پایان رسید ، با این حال ، همه آنها تا حدودی در فاز 4 تأثیر خواهند گذاشت .

فهرست مطالب

مقدمه

اگرچه ممکن است کار گروه انتقام جویان در فیلم Avengers: Endgame به پایان رسیده باشد ، اما شخصیت های اصلی این گروه در فاز 4 دنیای سینمایی مارول نقش هایی را برعهده دارند . از همان لحظه ای که نیک فیوری (Nick Fury) اولین بار برای ایجاد گروه انتقام جویان به تونی استارک (Tony Stark) نزدیک شد ، دنیای سینمایی مارول در حال کار برای تشکیل یک تیم بزرگ بین شش ابرقهرمان بود .

مرد آهنی ، کاپیتان آمریکا و ثور فیلم های انفرادی داشتند و با دقت مسیرهای مربوط به عضویت هرکدام در گروه انتقام جویان ترسیم شد . فیلم هالک باور نکردنی (Incredible Hulk) نیز در سال 2008 بروس بنر(Bruce Banner) را معرفی کرد ، البته در آن فیلم به جای مارک روفالو(Mark Ruffalo) ، ادوارد نورتون (Edward Norton) در نقش هالک ظاهر شد . اسکارلت جوهانسون برای اولین بار در مرد آهنی 2 ظاهر شد و هاک آی (Hawkeye) نیز اولین در Thor حضور پیدا کرد و تیم اصلی انتقام جویان دنیای سینمایی مارول پیدا شدند .

این گروه به طور رسمی در فیلم 2012 The Avengers جمع شدند ، و لوکی (Loki) را شکست داده و در نبرد نمادین نیویورک به مبارزه با   Chitauri پرداختند . بعد از این فیلم ، دنیای سینمایی مارول به روایت داستانهای این 6 نفر ادامه داد . در این مسیر انتقام جویان دیگری مانند: Ant-Man ، Doctor Strange ، Black Panther و Captain Marvel و غیره به این گروه اضافه شدند – اما روایت اصلی دنیای سینمایی مارول همیشه حول 6 عضو بنیانگذار انتقام جویان بوده است .

در سال 2019 ، Avengers: Endgame پایان آن نسل را رقم زد . پس از تلاش برای جبران شکست  فیلم Avengers: Infinity War ، پیروزی بر تانوس (Thanos) داستان انتقام جویان را به آخر خط رساند – برخی از اعضای جان خود را از دست دادند و بقیه نیز بازنشسته شدند .

بیشتر بخوانید :

فازهای ۵ گانه جهان سینمایی مارول MCU

در حالی که به نظر می رسد Avengers: Endgame کار اعضای اصلی انتقام جویان را به آخر رسانده است ، به سختی می توان فاز 4 را یک فاز خالی از آنها توصیف کرد . برخی از اعضای جدید انتقام جویان نقش های اصلی را در فاز های آینده بازی خواهند کرد ، در حالی که بقیه حتی بدون حضور مستقیم در فیلم ها هنوز اثرات آنها مشاهده خواهد شد . زمان بندی فاز 4 به لطف وضعیت فعلی جهان ممکن است تا حدودی معلق باشد ، اما هر زمانی که سریال های تلویزیونی دیزنی پلاس و فیلم های فاز 4 منتشر شوند ، قطعا تیم اصلی انتقام جویان در آنها حضور پررنگی خواهند داشت .

مرد آهنی

مرد آهنی موسس Avengers
مرد آهنی (تونی استارک) موسس Avengers

تونی استارک در پایان فیلم Avengers: Endgame درگذشت . این نیکوکار و نابغه میلیاردر متعهد شده بود که پس از وقایع فیلم Avengers: Infinity War و داشتن یک دختر از پپر پاتس (Pepper Potts) و زندگی در کنار آنها ، دیگر جان خود را به خطر نیندازد ، اما هنگامی که گروه انتقام جویان متلاشی شده بود ، این مرد آهنی بود که از قدرت ترسناک دستکش Infinity استفاده کرد و ارتش تانوس را از بین برده و نصف مردم جهان را به زندگی برگرداند . اما آیا  این مرگ غم انگیز پایان تونی استارک در دنیای سینمایی مارول بود ؟

میزان تأثیر استارک در دنیای سینمایی مارول قبلاً در فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far From Home) نشان داده شده است . در دومین فیلم انفرادی تام هالند (Tom Holland) در نقش پیتر پارکر این موضوع را مشاهده کردیم که پیتر (و کل جهان) با مرگ استارک کنار آمده و سنگینی میراث او را احساس می کنند . فیلمنامه این فیلم بر محوریت استارک بود که به نوعی ادای احترامی به این شخصیت درگذشته بود . همه چیز ، از شخصیت منفی اصلی تا لباس مرد عنکبوتی ، اثری از مرد آهنی در آنها دیده می شد و حضور هپی هوگان (Happy Hogan) با بازی جان فاورو (Jon Favreau) نیز این نکته را برجسته کرد .

در حالی که دنیای سینمایی مارول وارد فاز 4 می شود ، به نظر می رسد که شخصیت رابرت داونی جونیور(Robert Downey Jr) ، هنوز دوستان قدیمی او را همچنان تحت تاثیر قرار دهد . شایعه حضور استارک در فیلم بیوه سیاه (Black Widow) به شدت به گوش می رسد . این فیلم در گذشته MCU ، تقریباً در زمان فیلم کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی (Captain America: Civil War) رخ خواهد داد ، اما حضور بازیگر Iron Man این اطمینان را می دهد که تأثیر تونی بر دنیای مارول پس از مرگ وی نیز احساس می شود .

یک فیلم بعدی نیز برای مردعنکبوتی وجود دارد . بنابراین تونی استارک و پیتر پارکر همانطور که در فیلم مرد عنکبوتی دور از خانه با هم مرتبط بودند ، در قسمت بعدی نیز این ارتباط وجود خواهد داشت ، فقط مشخص نیست پیتر پارکر در فیلم چندسال بزرگتر شده است . سایر فیلم های فاز 4 مانند Thor: Love & Thunder نیز می توانند به مرگ تونی استارک بپردازند و با نگاه به آینده دورتر ، شخصیت Ironheart در نهایت ممکن است به عنوان جانشین استارک ظاهر شود .

کاپیتان آمریکا

کاپیتان آمریکا
کاپیتان آمریکا

اگرچه کاپیتان آمریکا از درگیری علیه تانوس در Avengers: Endgame جان سالم به در برد ، اما یک سفر بی پروا در طول زمان باعث شد که استیو راجرز (Steve Rogers) به عنوان یک پیرمرد به زندگی عادی بازگردد و توانست زندگی طولانی و خوشی را با پگی کارتر (Peggy Carter) بگذراند . این پایان نسبت به مرگ غم انگیز مرد آهنی یک پایان نسبتا خوب به شمار می آمد . داستان شخصیت کاپیتان آمریکا در Avengers: Endgame به پایان رسید و به نظر می رسید کریس ایوانز (Chris Evans) بدون پرداختن به میراث او خداحافظی احساسی با دنیای سینمایی مارول را تجربه کند  .

اگرچه انتظار می رفت که باکی بارنز(Bucky Barnes) به کاپیتان آمریکا بعدی تبدیل شود ، اما سپر نمادین کاپیتان آمریکا به جای بارنز به سام ویلسون (Sam Wilson) رسید که به بعدا در سریال The Falcon & The Winter Soldier که از دیزنی پلاس پخش شد ، نمایش داده خواهد شد .

Falcon & The Winter Soldier مستقیماً با آینده استیو راجرز در دنیای سینمایی مارول سرو کار خواهد داشت . در حالی که کاپیتان آمریکا خودش سام ویلسون را به عنوان سرپرست بعدی منصوب کرد ، دولت ایالات متحده به وضوح ایده های دیگری دارد . آنها تصمیم گرفتند که جان واکر(John Walker) کاپیتان آمریکا جدید باشد . این دولت بود که برای اولین بار کاپیتان آمریکا را به وجود آورد ، اما راجرز تلاش کرده و میراث خود را به وجود آورد .

استیو با رد موافقت نامه سوکوویا ، کاپیتان آمریکا را جزو افراد سرباز زننده از قانون قرار داد ، بنابراین جای تعجب نیست که مقامات بدنبال به استخدام شخصی هستند که می توانند او را کنترل کنند . این به طور طبیعی درگیری بر سر خواست استیو راجرز در برابر خواست کاخ سفید را به همراه دارد ، در حالی که سام ویلسون به عنوان وارث بر حق کاپیتان آمریکا با جان واکر وانمود که وارث دروغین آن هست ، مبارزه می کند .

بیوه سیاه

اسکارلت جوهانسون در نقش بیوه سیاه
اسکارلت جوهانسون در نقش بیوه سیاه

بیوه سیاه یکی از معدود شخصیت های اصلی انتقام جویان است که فیلم انفرادی خودش را در فاز 4 دارد و جای تعجب است که مارول خیلی طول کشید تا این فیلم را تولید کند . درست مانند استارک و راجرز ، داستان ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) در Avengers: Endgame به پایان رسید . بیوه سیاه که به همراه هاک آی به دنبال سنگ روح بودند ، جان خود را برای به دست آوردن گوهر زرد فدا کرده و به هم تیمی های خود اجازه داد تا بشکن تانوس را بی تاثیر کرده و همه کسانی را که در Avengers: Infinity War از دنیا محو شده بودند ، به زندگی برگردانند .

بدون شک این فداکاری نجیبانه برای نجات جهان به ناتاشا کمک کرد تا مقداری از پرونده سیاه خود را پاک کرده و تغییر مسیر عجیبی را برای بیوه سیاه به وجود آورده است ، که در حال حاضر برای انتشار سال 2021 برنامه ریزی شده است . فیلم انفرادی ناتاشا  که داستان آن مدت کوتاهی پس از فیلم کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی رخ می دهد ، ریشه او در روسیه و مرکز آموزش مرموز معروف به اتاق سرخ ، خانواده ناتاشا و شخصیت شرور معروف به Taskmaster را معرفی می کند .

بیوه سیاه انتخاب عجیبی برای شروع فاز 4 دنیای سیمنمایی مارول است . زیرا این فیلم اساساً یک فلاش بک است و طرفداران با دانستن اینکه داستان ناتاشا دقیقاً چگونه پایان یافته است ، باید به تماشای فیلم بپردازند . با صرف نظر کردن از این موضوع ، جوهانسون مدت ها است که شایسته فیلم انفرادی خود در دنیای سینمایی مارول است و بیوه سیاه زمینه را برای بقیه فاز 4 آماده می کند ، حتی اگر خود ناتاشا نیز بخشی از آن نباشد . داستان بیوه سیاه مربوط به گذشته می باشد ، اما بدون شک بر آینده دنیای سینمایی مارول نیز تاثیر زیادی خواهد داشت .

راهی دیگر که نقش ناتاشا رومانوف می تواند دردنیای سینمایی مارول ادامه داشته باشد ، شخصیت یلنا (Yelena) ، که یکی دیگر از قاتلان اتاق سرخ ، با بازی فلورانس پو (Florence Pugh) است . طرفداران حدس می زنند که پو می تواند جایگزین جوهانسون  در ادامه مسیر دنیای سینمایی مارول شود ، بدین صورت که پس از شنیدن خبر مرگ ناتاشا ، یلنا تبدیل به ایالات متحده آمریکا سفر کرده و تبدیل به بیوه سیاه جدید می شود .

ثور

کریس همسورث در نقش ثور
کریس همسورث در نقش ثور

مانند ناتاشا ، خدای تندر فیلم انفرادی خودش را در فاز 4 دنیای سینمایی مارول  دارد اما برخلاف ناتاشا ، این چهارمین فیلم سینمایی اوست . Thor: Love & Thunder در حال حاضر قرار است در سال 2022 اکران شود و شاهد همکاری مجدد کریس همسورث (Chris Hemsworth) با تایکا وایتیتی (Taika Waititi) ، برای احیای دوباره قهرمان آسگاردی پس از اتفاقات ناامید کننده فیلم Thor: The Dark World ، باشیم .

برخلاف اکثر همکاران او در گروه انتقام جویان ، داستان ثور پس از Avengers: Endgame به پایان نرسید . پس از پنج سال نوشیدن آبجو ، فریاد کشیدن و شلیک به غریبه ها در بازی های اینترنتی ، در Avengers: Endgame ثور در نبرد نهایی علیه ثانوس حضور یافت و والکایری (Valkyrie) نیز به عنوان حاکم آسگارد جدید منصوب شد و ثور آسگارد جدید را برای ماجراجویی های بیشتر با نگهبانان کهکشان ، ترک کرد .

تایکا وایتیتی در Thor: Ragnarok ، سبک جدید و طنزآمیزی را به شخصیت همسورث وارد کرد ، و پیشنهاد فیلم دومی با چنین شخصیتی ، برای  Kevin Feige ، رییس استودیو مارول ، بسیار وسوسه انگیز بود و منجر به قرار گرفتن Thor: Love & Thunder در فاز 4 دنیای سینمایی مارول  شد . Thor: Love & Thunder تنها فیلم انفرادی شخصیت های اصلی انتقام جویان است که در جدول زمان حال اتفاق می افتد و می تواند تاثیری عمیق در آینده دنیای سینمایی مارول داشته باشد .

همچنین بخوانید :

فیلمبرداری Thor: Love and Thunder چه زمانی آغاز می شود ؟

در این فیلم ممکن است یک شخصیت شرور جدید معرفی شود و یا شخصیت های جدیدی مانند Beta Ray Bill و Adam Warlock که قبلا دیده ایم حضور داشته باشند .یکی از شخصیت هایی که قطعاً در Thor: Love & Thunder حضور خواهد داشت ، جین فاستر(Jane Foster) با بازی ناتالی پورتمن ( Natalie Portman) است که قدرت های معشوق سابق خود را برای خود گرفته و به ثور توانا The Mighty Thor تبدیل خواهد شد.

این موضوع نشان می دهد که Thor علاوه بر بازی در چهارمین فیلم انفرادی خود ، تأثیر ماندگارتری روی فاز 4 خواهد گذاشت و به طور بالقوه راه را برای یک به وجود آمدن جانشین برای ثور هموار می کند . حتی پس از Thor: Love & Thunder ، این احتمال وجود دارد که  ثور در فیلم 3 Guardians of the Galaxy Vol  به کارگردانی جیمز گان  نیز حضور داشته باشد . ثور و نگهبانان رابطه ای عاشقانه و نفرت انگیز دارند ( پیتر کوئیل (Peter Quill)از ثور متنفر است و باقی افراد او را دوست دارند) و هواداران مشتاق این هستند که بار دیگر شاهد حضور ثور در این تیم باشند .

هاک آی

جرمی رنر در نقش هاک آی
جرمی رنر در نقش هاک آی

هاک آی بدون شک دارای پایین ترین جایگاه در بین انتقام جویان بود . او کسی بود که تیر و کمان را به یک جنگ ابرقهرمانی آورد . جالب است بدانید که پایان هاک آی در دنیای سینمایی مارول قبلاً اتفاق افتاده است . این کماندار پس از وقایع کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی بازنشسته شد و به زندگی در کنار خانواده اش مشغول شد . کلینت بارتون (Clint Barton) تنها پس از آنکه همه چیز در خانه و خانواده او به راحتی از بین رفت ، کار خود را از سر گرفت و به یک قاتل بیرحم معروف به رونین تبدیل شد . بارتون در Avengers: Endgame برای نبرد نهایی علیه تانوس به جمع انتقام جویان باز گشت ، اما پس از آنکه خانواده اش به زندگی بازگشتند ، مخاطبان تصور می کنند که هاک آی به زندگی آرام قبل از فیلم Avengers: Endgame بازمی گردد .

نقش هاک آی در  فاز 4 به طور کامل از طریق سریالی به نام خودش که از شبکه دیزنی پلاس پخش خواهد شد ، مشخص خواهد شد . با حضور مجدد جرمی رنر(Jeremy Renner) در نقش کلینت بارتون ، به نظر می رسد این سریال کیت بیشاپ (Kate Bishop) را به دنیای سینمایی مارول معرفی می کند ( شخصیتی که او نیز نقش هاک آی را در کمیک های مارول ایفا کرده است ) . به نظر می رسد داستان سریال هاک آی دیزنی مربوط به گذشته نباشد و ما با یک هاک آی پیر و بازنشسته که دانش خود درباره تیر و کمان را به یک جوان یاد داده می دهد .

او ممکن است آن جوان را در مأموریت ها همراهی می کند و معنای زندگی را به او یاد می دهد . در این راه ، شاید بارتون هم چیزی در مورد خودش یاد بگیرد . در حالی که داستان فاز 4 هاک آی در حال حاضر فقط در مجموعه انفرادی خودش وجود دارد ، کیت بیشاپ می تواند در پروژه های بیشتری شرکت کند و اطمینان حاصل کند که تأثیر هاک آی دردنیای سینمایی مارول همچنان وجود داشته باشد . با توجه به رابطه نزدیک هاک آی و ناتاشا رومانوف ، کلینت بارتون ممکن است در فیلم بیوه سیاه نیز حضور داشته باشد .

هالک

مارک روفالو در نقش هالک
مارک روفالو در نقش هالک

ترمز بروس بنر هنگام رسیدن به فاز 4 دنیای سینمایی مارول ، بنظر کشیده شده است . به دلیل توافق نامه های صدور مجوز با کمپانی Universal ، مارول قادر به تولید یک طرفه یک فیلم انفرادی برای هالک نمی باشد  و این غول سبز نه چندان سرگرم کننده فقط مجاز به حضور در فیلم های تیمی است . این بدان معنی است که علی رغم درخواست های زیاد برای تهیه یک فیلم انفرادی هالک با بازی مارک روفالو ، مارول به سادگی نمی تواند تأثیر هالک را دردنیای سینمایی مارول فراتر از این ببرد .

این مطلب را از دست ندهید :

فیلم های فاز ۴ و ۵ مارول

هالک همیشه شخصیتی خواهد بود كه مارول می تواند در مواقع لزوم از آن استفاده بکند ، اما در حال حاضر هیچ برنامه ای برای شخصیت او اعلام نشده است . به نظر می رسد كه داستان بروس بنر با تبدیل او به هالك هوشمند ، که شخصیت بنر و هالک را با هم ادغام كرده است ، خاتمه یافته است .علی رغم نداشتن تاریخ اکران در حال حاضر ، یک سریال به نام She-Hulk قرار است از طریق شبکه دیزنی پلاس پخش شود و هنوز می تواند یک قطعه حیاتی از پازل فاز 4 باشد . در این فیلم قرار است تاتیانا ماسلانی (Tatiana Maslany) در نقش جنیفر والترز(Jennifer Walters) ، دخترعموی بروس بنر که بخشی از تحول او را به ارث می برد ، بازی می کند .

او می تواند به خود بروس نیز یک نقطه ورود به  دنیای سینمایی مارول را بدهد . سریال She-Hulk حتی ممکن است نشان دهد که هرگونه مسائل حقوقی پیرامون شخصیت حل شده است . حتی اگر مارک روفالو هرگز در قالب فیلم انفرادی اش به دنیای سینمایی مارول برنگردد ، اما وجود دختر عموی سبز رنگ او تضمین می کند که بروس بنر همچنان می تواند در فاز 4 و بعد از آن تأثیر بگذارد .

تاریخ اکران فیلم های فاز 4

Black Widow

تاریخ اکران : 7 می 2021

Eternals

تاریخ اکران : 5 نوامبر 2021

Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings

تاریخ اکران : 9 جولای 2021

Spider-Man 3

تاریخ اکران : 17 دسامبر 2021

Thor: Love And Thunder

تاریخ اکران : 11 فوریه 2022

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness

تاریخ اکران : 25 مارچ 2022

Black Panther 2

تاریخ اکران : 6 می 2022

Captain Marvel 2

تاریخ اکران : 8 جولای 2022

تماشای فیلم های Avengers

در ادامه می توانید 4 قسمت فیلم های Avengers را تماشا نمایید .

دوبله فارسی فیلم The Avengers 2012

دوبله فارسی فیلم Avengers: Age of Ultron 2015

دوبله فارسی Avengers: Endgame 2019

منبع

Screenrant

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 4.4 از بین 19 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

‫9 دیدگاه ها

 1. درسته که فیلم های ابرقهرمانی طرفدارای خودشو داره اما دیگه اونقدرا جذاب نیستن.

  1. سلام . جذابیت یک ژانر یک موضوع نسبی هست . هر ژانری طرفدارای خاص خودشو داره که خیلیاش عاشق فیلم های اون ژانر هستن .

 2. سلام مطلب نسبتا خوبی بود ولی لوکی رو به کل فراموش کرده بودین لوکی با سریالی که پیش روش داره ممکنه کاملا به عنوان یک قهرمان برگرده لوکی حتی ممکنه دلیل اصلی حمله به نیویرک رو توضیح بده و شما تمام این ها رو فراموش کرده بودین ولی بازم هم مطالب خوبی رو داشت ممنون

  1. سلام . حرفاتون درباره لوکی کاملا درسته . سریال لوکی مسلما سریال جذابی هست و خیلی موارد رو توضیح میده اما این مطلب راجع به اعضای اصلی گروه انتقام جویان هست و لوکی جزو گروه انتقام جویان بحساب نمیاد . ممنون از توجه و کامنتتون .

 3. خیلی به هالک کم لطفی شد تو این دنیا
  قویترین انتقام جو تو کامیک به یه همچین شخصیتی تبدیل کردن

  1. سلام . بله درسته . در اقتباس های سینمایی چنین چیزی متاسفانه زیاد دیده میشه .

 4. فمنجر رسماً تکمیل شده دیگه مارول کار خودشو تموم کرد با این داستانا فقط مونده دکتر استرنجو زن کننو اسپایدر ومنو بیارن

 5. فمنجر رسماً تکمیل شده دیگه مارول کار خودشو تموم کرد با این داستانا فقط مونده دکتر استرنجو زن کننو اسپایدر ومنو بیارن.اصلا حال نمیکنم با فاز چاهار چون کلا تو خالیه جای هیچ دفاعی هم نداره

  1. فاز 4 که فعلا چیز زیادی ازش بیرون نیومده . سریالها هم صرفا نقش یک پیش درآمد یا از ی دید دیگه یک پل ارتباطی بین فیلم های سینمایی هستن . باید دید برنامه مارول چطور پیش میره ولی چیزی که بنظر میاد انگار جای خالی فیلمی مثل اونجرز که تنه اصلی فاز 1 تا 3 بود بطور ملموسی حس میشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا