سینمااخبار سینما

تعطیلی سالن های سینما، می تواند میلیارد ها دلار به صنعت سینما ضرر وارد کند

3
(1)

بسته شدن سالنهای سینما بخاطر شیوع ویروس کرونا ضربه بزرگی به صنعت سینما وارد کرده است. این چیز عجیبی نیست. واضح بود که سینماها ، استودیوها و هر آنچه در این زمینه وجود دارند پس از تعطیل شده به دلیل بسته شدن مشاغل غیر ضروری و نیاز به رعایت فاصله های اجتماعی،  آسیب می بینند .

بیشتر بخوانید:
تاثیر ویروس کرونا بر اکران فیلم های پرفروش سال 2020

گیشه داخلی

 اما اکنون ما در حال محاسبه یک تخمین واقعی هستیم تا بفهمیم این ضرر چقدر می تواند بزرگ باشد . در سال 2020 ، برای فروش کمتر از 7 میلیارد دلار در گیشه داخلی ، آماده شوید. این مقدار در سال 2019 مبلغ 11.4 میلیارد دلار بود.

اگر این اتفاق رخ دهد یک کاهش 40٪ نسبت به سال گذشته است . البته این بهترین سناریو ممکن است. این  مطلب با این فرض در نظر گرفته شده است که تغییر برنامه ای که اکنون داده شده است دوباره تغییر نکند.

در این برنامه شروع فیلم های فصل تابستان که اغلب از اردیبهشت شروع میشدند، به تیر ماه تغییر یافته است. دیگر فرض ما اینست که به محض اینکه اوضاع به حالت عادی برگردد، مردم دوباره بتوانند به سینماها برگردند.

 بدیهی است ، اگر این برنامه بیشتر به تاخیر بیفتد ، یا اگر هنگامی که سینما ها باز می شوند، مردم دیرتر به سینماها  بازگردند ، قطعا ضربه بزرگتری به گیشه وارد خواهد شد.

سینما تعطیل است

میزان فروش گیشه داخلی 7 میلیارد دلار کمترین مقداری خواهد بود که در  قرن 21 دیده ایم. آخرین باری که گیشه داخلی 7 میلیارد دلار فروش نداشت ، سال 1998 بود.

بیشتر بخوانید:

10 فیلم عالی در زمینه شیوع بیماری ها

این عداد و ارقام  مربوط به موسسه آماری Gower Street Analytics  است . آنها تخمین می زنند که اگر سالن های سینما برای مدت سه ماه بسته باقی بمانند ، یعنی از اواسط تیر تا اواخر تیر 1399 سالن ها باز شوند، فروش گیشه داخلی ممکن است به 6.82 میلیارد دلار برسد.

  اگر مردم نسبت به بازگشت به سالن های سینما کمی تعلل کنند و به کمدی در سالن های سینما حضور پیدا کنند ، این رقم می تواند نزدیک 6.36 میلیارد دلار باشد. اگر سینماها بعد از دو ماه افتتاح شوند ، گیشه شاید بتواند به فروش  7 میلیارد دلار برسد ، اما بسیار سخت خواهد بود.

گیشه جهانی

تمام ارقامی که اورده شد  فقط مربوط به گیشه داخلی بود. تخمین هایی نیز برای آنچه که ممکن است برای گیشه جهانی امسال اتفاق بیفتد ، وجود دارد.

اگر چیزی که در بالا گفتیم را به سرتاسر جهان تعمیم بدهیم ، می توانیم به رقم جهانی 25 میلیارد دلار یا کمتر برسیم. که نسبت به 42 میلیارد دلار در سال 2019 کاهش یافته است.  

اعلامیه ای پشت شسشه یک سینما با این مضمون: شرمنده ما تعطیل هستیم

پیش بینی آینده

البته تمام مطالب بالا همه تخمین است زیرا اوضاع پیش آمده بی سابقه می باشد و هیچ کس واقعاً نمی داند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. به نظر می رسد یک احساس کلی وجود دارد و آن اینست مردم بخواهند به محض اینکه شرایط به روال عادی برگرددد، به سینماها برگردند. تمایل به انجام به کارهایی که بخشی از زندگی عادی ما بوده اند، در دوران پس از بیماری ، امری طبیعی می باشد.

از سویی دیگر ما نمی خواهیم دور دیگری از تعطیلی ها را ببینیم . بنابراین اینکه سینماها به کندی به شرایط سابق خود بازگردند، محتمل به نظر می رسد.  

ما می توانیم سالن های سینما را با استفاده از خط مشی هایی که قبل از تعطیل شدن آنها اجرا شده بودند ، دوباره مشغول بکار ببینیم .نمونه ای از این خط مشی ها فروش فقط نیمی از صندلی ها به منظور رعایت فاصله بین مردم بود. این امر شاید باعث شود كه گیشه به اهداف اولیه خود نرسد اما می تواند برای طولانی مدت بهترین انتخاب باشد.

منبع:


این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 3 از بین 1 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا