بررسی فیلم و سریالسینما

معرفی 15 فیلم DC Animated Movie Universe

4.5
(38)

در این مقاله به بررسی خط زمانی 15 فیلم DC Animated Movie Universe خواهیم پرداخت .

فهرست مطالب

مقدمه

2013 یک سال مهم برای DC Comics بود ، زیرا در این سال یک جهان سینمایی برای طرفداران DC ایجاد شد . اگر پس از این حرف DC Extended Universe به ذهنتان خطور کرده است دچار اشتباه شده اید . دنیای سینمایی دیگری که در در سال 2013 ایجاد شد DC Animated Movie Universe بود که برای ساخت آن از Warner Bros Animation و DC Entertainment’s DC Universe Animated Original  کمک و از راه اندازی مجدد New 52 که فقط دو سال قبل در کتاب های کمیک شروع شده بود ، الهام گرفته شد .

همچنین بخوانید :

بهترین ترتیب مشاهده ۸ فیلم دنیای گسترده دی سی DC Extended Universe

در اوایل سال 2020 ، DC Animated Movie Universe رسماً به پایان رسید و باید دید که آیا DC تصمیم جدیدی را برای تولید محتوای مرتبطی با این جهان سینمایی خواهد داشت یا . بدون شک اما بسیاری از 15 فیلم این جهان سینمایی بسیار جذاب هستند . در این مطلب اطلاعاتی را درباره فیلم های DC Animated Movie Univers و اینکه چه ترتیبی برای مشاهده آن ها وجود دارد را برای شما آورده ایم .

Justice League: The Flashpoint Paradox  اولین فیلم DC Animated Movie Universe

Justice League: The Flashpoint Paradox 2013

درست مثل خط داستانی اصلی فلش پوینت  (Flashpoint)، در لیگ عدالت : پارادوکی فلش پوینت (Justice League: The Flashpoint Paradox) ما باری آلن (Barry Allen) ، یا همان فلش (The Flash) ، را مشاهده می کنیم که در نسخه کاملاً متفاوتی از دنیای خود از خواب بیدار می شود . او بعداً می فهمد این دنیا زمانی که او به گذشته بازمی گشت تا از مادرش جلوگیری کند ، ایجاد شده است .

 اگرچه The Flashpoint Paradox اولین فیلم در DC Animated Movie Univers است ، اما ابرقهرمانان دیگر نیز در این فیلم حضور دارند . با این حال ، باری برای جلوگیری از شکستن زمان قبلی خود تلاش زیادی کرده و منجر به ایجاد New 52 شد . اگر در مورد چگونگی ایجاد این گروه کنجکاو هستید ، قطعاً ارزش دیدن این فیلم را دارد .

Justice League: War

Justice League: War 2014

اگرچه Justice League: The Flashpoint Paradox آغازگر انیمیشن جهانی DC بود ، اما انیمیشن لیگ عدالت : نبرد (Justice League: War) اولین فیلم در زمان واقعی New 52 را نشان می دهد و آن را به یک فیلم کاملاً ضروری برای مشاهده تبدیل می کند .

با توجه به داستان Justice League که باعث ایجاد New 52 در کمیک ها بود ، Justice League: War Superman  بتمن (Batman) ،  زن شگفت انگیز(Wonder Woman) ، فلش (The Flash) ، فانوس سبز (Green Lantern) ، سایبورگ (Cyborg) و شزم (Shazam) را نشان می دهد که همه برای اولین بار با هم متحد می شوند تا حمله دارکساید (Darkseid) به زمین را دفع کنند .

Son Of Batman

Son Of Batman 2014

با توجه به محبوبیتش ، تعجب آور نیست که بتمن بیشترین توجه را در بین همه ابرقهرمانان برجسته  DC Animated Movie Universe داشته باشد . در اولین فیلم انفرادی بتمن یعنی پسر بتمن (Son Of Batman) ، بروس وین (Bruce Wayne) در می یابد که پسری به نام دیمین (Damian) دارد که مادرش تالیا الغول (Talia al Ghul) ، دختر راز الغول (Ra’s al Ghul) ، رهبر لیگ تبهکاران (The League of Assassins) است .

هنگامی که راز الغول در حین کودتایی به رهبری دث استروک (Deathstroke) کشته می شود ، تالیا از بروس وین درخواست می کند که مراقب دیمین باشد ، که بسیار بی پروا تر از آنچه بروس پیش بینی می کرد ، است . اگر به کارهای انفرادی بتمن علاقه مند هستید ، پسر بتمن ارزش تماشای آن را دارد . همچنین این فیلم  دیمین وین را به عنوان یک شخصیت کلیدی در ادامه DC Animated Movie Universe نشان می دهد  .

Justice League: Throne Of Atlantis

Justice League: Throne Of Atlantis 2015

اگرچه آکوامن یکی از اعضای بنیانگذار لیگ عدالت درکمیک New 52 بود ، اما هیچ کجا در Justice League: War دیده نمی شد . اولین حضور او در DC Animated Movie Universe انیمیشن لیگ عدالت : تاج و تخت آتلانتیس (Justice League: Throne of Atlantis) بود . در این فیلم  پیوستن آکوامن به لیگ عدالت را هنگام حمله و اعلام جنگ با دنیای سطح ، توسط برادر ناتنی اش یعنی اورم (Orm) ، یا همان اوشن مستر (Ocean Master) ، نشان می دهد .

دلیل حمله اورم به سطح زمین این است که او بشریت را مقصر مرگ پدرش در هنگام حمله داركساید به زمین می داند . متأسفانه ، آکوامن واقعاً یک شخصیت مهم در پیشرفت DC Animated Movie Universe  نیست ، اما اگر شخصیت و خط داستانی اصلی Throne of Atlantis را دوست دارید ، قطعاً ارزش مشاهده فیلم را دارد .

Batman Vs. Robin

Batman Vs. Robin 2015

فیلم بتمن علیه رابین (Batman Vs. Robin) تا حدودی الهام از فیلم   Batman: The Court of Owls  به نویسندگی اسکات اسنایدر (Scott Snyder) و هنرمندی گرگ کاپولو (Greg Capullo) است . این فیلم بروس وین و دیمین وین را نشان می دهد که در حال مبارزه با دادگاه جغدها ، که یک جامعه مخفی است که قرن ها رشته های شهر گاتهام را می کشد ف، می باشند . اما در این مسیر مشکلات پیچیده ای برای آن ها به وجود می آید .

تالون (Talon) ، قاتلی که برای دادگاه جغد ها کار می کند ، تلاش می کند تا دیمین را که از قوانین اخلاقی پدرش ناامید شده است ، برای پیوستن به گروه تحت تأثیر قرار دهد . اگر شما کسی هستید که فیلم های بتمن در  DC Animated Movie Universe را دنبال می کنید ، نباید از تماشای بتمن در مقابل رابین غافل شوید .

Batman : Bad Blood

Batman : Bad Blood 2016

تا بدینجا از DC Animated Movie Universe  ما شاهد بتمن بودیم که در کنارش رابین و نایت وینگ (Nightwing) بودند . بتمن : کینه دیرینه (Batman: Bad Blood) خانواده بتمن را به طرز گسترده ای توسعه می دهد . پس از ناپدید شدن بروس وین هنگام جنگ با گروهی از اشرار ، از جمله شرور جدید به نام هرتیک (Heretic)  ، نایت وینگ به طور موقت لباس بتمن را پوشیده و خود را به عنوان بتمن معرفی می کند تا شهر گاتهام از عدم حضور بتمن مطلع نباشد .

رابین و نایت وینگ با همراهی کیت کین (Kate Kane) ، معروف به زن خفاشی (Batwoman) ، و لوک فاکس (Luke Fox) ، معروف به بتوینگ (Batwing) درصدد مقابله با این گروه شرور  که توسط تالیا الغول هدایت می شود می باشند . این بزرگترین خانواده بتمن است که تاکنون در DC Animated Movie Universe نشان داده شده است .

Justice League Vs. Teen Titans

Justice League Vs. Teen Titans 2016

از نظر قدمت وجود در دنیای کمیک های DC ، تایتان های نوجوان (The Teen Titans) تقریباً به اندازه لیگ عدالت سابقه داشته اند ، بنابراین طبیعی است که DC Animated Movie Universe آنها را نیز در خود جای دهد . به دلیل اقدامات بی پروای دیمین وین در طی نبرد بین لیگ عدالت و لژیون نابودی  (Legion of Doom )، که با Weather پایان می یابد ، او برای مدت کوتاهی توسط یک مفسد اهریمنی کنترل شده توسط تریگون (Trigon) ، برای پیوستن به تیتان های نوجوان که در حال حاضر متشکل از  Starfire ،  Raven ، Beast Boy و Blue Beetle است ، فرستاده می شود .

 با این حال ، همانطور که عنوان فیلم به وضوح نشان می دهد ، ما شاهد این خواهیم بود که این گروه ابرقهرمانان جوانتر ، باید با همتایان بزرگتر که توسط تریگون تسخیر شده و در تلاش هستند تا ریون و دخترش را به اسارت بکشند و دنیا را نابود کنند ، بجنگد . این فیلم نه تنها به این دلیل که قبل از انیمیشن نینجاهای نوجوان : قرارداد جوداس (Titans: The Judas Contract Teen) قرار دهد بلکه به این دلیل که وقایع این فیلم بعداً نتیجه گیری DC Animated Movie Universe  تعیین کننده است ، ارزش دیدن را دارد .

Justice League Dark

Justice League Dark 207

در حالی که Justice League و Teen Titans از ابرقهرمانان متعارف تری تشکیل شده اند ، لیگ عدالت تاریک (Justice League Dark) از شخصیت های جادویی و ماورایی ساخته شده است که واقعیت را در برابر تهدیدهای عرفانی محافظت می کنند .

این تیم شامل جان کنستانتین (John Constantine) ، زاتانا (Zatanna) ، اتریگان شیطان (Etrigan the Demon) ، ارکیده سیاه (Black Orchid) ، سوامپ تینگ (Swamp Thing) و مرد مرده (Deadman) را می بینیم که پس از اینکه یک نیروی عجیب و غریب شروع به قتل شهروندان عادی می کند ، با بتمن تشکیل یک تیم می دهند . Justice League Dark یک داستان کاملاً مستقل است ، اما کنستانتین ، اتریگان و زاتانا برای بازی در نقش های اصلی فیلم ، Justice League Dark: Apokolips War باز خواهند گشت .

Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract 2017

سالها قبل از اینکه DC Animated Movie Universe  به وجود بیاید ، قرار بود اقتباسی از داستان کلاسیکThe Teen Titans با نام قرارداد جوداس (The Judas Contract) به عنوان دنباله ای برای انیمیشن سوپرمن : دومزدی (Superman: Doomsday) و لیگ عدالت : جلودارهای جدید ( Justice League: The New Frontier ) ساخته شود ، اما منتفی شد . با این حال ، این نسخه جدید سرانجام از خاکستر برخاسته و از چارچوب اساسی داستان اصلی پیروی می کند ، یعنی دستکاری کننده زمین ، ترا (Terra) ، که به تیم پیوست ، اما در واقع برای دث استروک کار می کند .

اما در این نسخه نیز اختلافات زیادی وجود دارد ، از جمله گنجاندن Brother Blood و حتی کوین اسمیت (Kevin Smith) فیلمساز به عنوان خودش در فیلم . Teen Titans: The Judas Contract جدایی ناپذیرترین فیلم DC Animated Movie Universe نیست ، اما همچنان یک فیلم تماشایی و جذاب برای مشاهده است .

Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay 2018

در اینجا ما یک تیم کاملاً مستقل دیگر در DC Animated Movie Universe سروکار داریم . در انیمیشن Suicide Squad: Hell to Pay ما با اعضای گروه ضربت ایکس ( Task Force X) مانند ددشات  (Deadshot) ، هارلی کوئین (Harley Quinn) ، کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang) ، کیلر فراست (Killer Frost) و ببر برنزی (Bronze Tiger) روبرو می شویم که توسط آماندا والر (Amanda Waller) برای انجام ماموریتی تشکیل یک تیم می دهند تا در ازای انجام یک ماموریت ، آزادیشان را بدست آورند .

 کسانی که Justice League: The Flashpoint Paradox را تماشا کرده اند شاید مایل به تماشای این فیلم هستند ، زیرا ایبارد تان (Eobard Thawne)  یا همان فلش معکوس (Reverse-Flash) علی رغم اینکه در آن فیلم مورد اصابت قرار گرفت ، در این فیلم حضور دارد .  

The Death Of Superman

The Death Of Superman 2018

DC خط اصلی انیمیشن های خود را در سال 2007 با فیلم Superman: Doomsday آغاز کرد ، اما مرگ سوپرمن و دنباله آن ، اقتباس وفادارانه تری از داستان اصلی بود . این کار DC شبیه کاری که با شوالیه تاریکی بر می گردد (The Dark Knight Returns) در اوایل دهه انجام شد . درست مثل داستان های کمیک ، این انیمیشن داستان سوپرمن و متحدانش را دنبال می کند که با سلاح زنده معروف به دومزدی (Doomsday) مبارزه می کنند و درباره این است که چطور همه چیز برای مرد پولادین به پایان می رسد . اما سوپرمن در حال مرگ فقط نیمی از داستان کلی است که ما را به نیمه دوم می رساند …

Reign Of The Supermen

Reign Of The Supermen 2018

درست مانند آنچه در متن قبل اشاره شد ، در فیلم سلطنت سوپرمن ها (Reign Of The Supermen) نشان می دهد که مرگ سوپرمن راه را برای چهار نفر دیگر هموار می کند تا خودی نشان دهند :  سوپربوی (Superboy) ، استیل (Steel) ، سایبورگ سوپرمن (Cyborg Superman) و نابود گر (The  Eradicator) . Superboy و Steel برای محافظت از بی گناهان مبارزه می کنند و Eradicator معلوم می شود که یک هولوگرام کریپتونی (Kryptonian hologram) است که برای حفظ امنیت سوپرمن است آرام آرام دوباره زنده می شود و Cyborg Superman نیز در اصل یک فضانورد انسانی معروف به هنک هنشاو (Hank Henshaw) است در گروه افراد شرور قرار می گیرد .

برای جلوگیری از افشای فیلم در اینجا اشاره ای به چگونگی پایان Reign of the Supermen نداریم  اما در آخرین لحظات ، آنچه را که قرار است در Justice League Dark: Apokolips War بیاید ، آورده می شود . بنابراین با اینکه از قبل مشخص نبود ، مرگ سوپرمن و سلطنت سوپرمن ها از مهمترین فیلمهای DC Animated Movie Universe برای تماشا هستند .

Batman : Hush

Batman : Hush 2019

اکنون به آخرین فیلم مستقل بتمن در DC Animated Movie Universe رسیده ایم . دقیقاً مانند خط داستانی اصلی ، بتمن: هاش (Batman : Hush) به دنبال هاش شوم ، که به نوعی از تمام اسرار بتمن آگاه است و چند تا از بزرگترین دشمن بتمن را برای مشارکت در نقشه شیطانی خود استخدام می کند ، می باشد .

لازم به ذکر است که یک اتفاق اساسی در بتمن : هاش وجود دارد و آن خود هاش است که ممکن است کسانی که داستان اصلی جف لوب (Jeph Loeb) و جیم لی (Jim Lee) را خوانده اند بحث برانگیز باشد . اگر همه فیلم های DC Animated Movie Univers مربوط به بتمن را تا این مرحله دنبال کرده باشید ، ممکن است دیدن این حماسه انیمیشنی که آخرین فیلم انفرادی شوالیه تاریکی است برای شما ناراحت کننده باشد .

Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines 2019

آخرین فیلم انفرادی DC Animated Movie Universe به داستان زن شگفت انگیز را که تا بدینجا فقط در یک انیمیشن دیگر دیده شده بود ، پرداخته است . زن شگفت انگیز : دودمان (Wonder Woman: Bloodlines) چگونگی ملاقات دایانا پرینس (Diana Prince) با استیو ترور (Steve Trevor) و ورود دایانا به دنیای انسان ها برای محافظت از بشریت را نشان می دهد .

در این فیلم ما با شخصیت هایی مانند دکتر سایبر (Doctor Cyber) ​​، دکتر پویزن (Doctor Poison) ، چیتا (Cheetah) ، جایجانتا (Giganta) و قوی نقره ای (Silver Swan) روبرو می شویم که گردهم آمده اند تا یک گروه تبهکاری (Villainy Inc) را تشکیل دهند . وقایع Wonder Woman: Bloodlines در فصل آخر DC Animated Movie Universe نقش ندارد ، اما اگر شخصیت زن شگفت انگیز را دوست دارید ، تماشای این فیلم می تواند برای شما هیجان انگیز باشد .

Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War 2019

و اکنون ما به پایان DC Animated Movie Universe می رسیم ، که قهرمانان به پایین ترین قدرت خود می رسند . لیگ عدالت به Apokolips می رود تا یکبار برای همیشه دارک ساید را شکست دهد ، اما حمله آنان ناکام می ماند و قهرمانان همه کشته می شوند یا به بردگی گرفته می شوند .

از آنجا ، دارك ساید و ارتش او زمین را تسخیر می كنند ، اما دو سال بعد ، مقاومت علیه آن ها شروع می شود . بدون فاش کردن داستان فیلم می توان بگوییم که فیلم لیگ عدالت تاریک : نبرد آپوکالیپس (Justice League Dark: Apokolips War)   برای DC Animated Movie Universe همان نوع شدت و میراثی که انتقام جویان : پایان بازی (Avengers: Endgame) برای MCU داشت را دارد .

آنچه در بالا آورده شد 15 فیلم DC Animated Movie Universe بودند که در طول هفت سال ساخته شدند . DC همچنان به دنبال تولید انیمیشن های دیگر است . برای مثال انیمیشن سوپرمن : مرد فردا (Superman: Man of Tomorrow) چند ماه بعد Justice League Dark: Apokolips War منتشر شد . در دی امسال نیز فیلم بتمن : روح اژدها  (Batman: Soul of the Dragon) منتشر و قرار است انیمیشن جامعه عدالت : جنگ جهانی دوم  (Justice Society: World War II) در اردیبشهت 1400 و اقتباس دو بخشی از بتمن: هالووین طولانی (Batman: The Long Halloween) قرار است در تاریخ نامعینی در سال 1400 منتشر شود .

با این حال ، اگر یک جهان انیمیشنی جدید از خاکستر DC Animated Movie Universe برخاسته باشد ، جالب خواهد بود که ببینید چگونه با نسل قبلی خود مقایسه می شود و آیا ارتباط مستقیمی بین این دو جهان وجود خواهد داشت و چگونه این جهان به New 52 مرتبط می شود .

منبع

Cinemablend

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 4.5 از بین 38 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام
    خبر ندارید بعد از تموم شدن لیگ عدالتدر تاریکی: آپوکالیپس، چه انیمیشنی ساخته شده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا