بررسی فیلم و سریالسینما

بت موبیل جدید : 5 موردی که درباره آن (Batmobile) دوست داریم (و 5 موردی که دوست نداریم)

3
(1)

 پس ازاعلام اخباری از بت موبیل نسخه رابرت پتینسون (Robert Pattinson ) ، این ماشین با واکنش های مختلفی مواجه شد. در اینجا 5 دلیل عالی بودن و 5 دلیل عدم عالی بودن وجود آن آورده شده است.

 وقتی یک فرانچایز جدید به بتمن به اضافه می شود ، طرفداران مشتاقانه برای اولین بار به لباس او و وسیله نقلیه او یعنی بت موبیل علاقه مند هستند .

ظاهر جدید این وسیله نقلیه جدید با ارزش تازه در اوایل ماه مارس ( اواسط اسفند 1398) منتشر شد و طرفداران حرف های زیادی در مورد طراحی آن داشتند .

بیشتر بخوانید :

تأثیر ویروس کرونا بر سینما : اکران فیلم های پرفروش ۲۰۲۰ به تعویق افتاد

 این وسیله بسیار متفاوت از وسیله نقلیه فیلم قبلی با بازی بن افلک (Ben Affleck) است و نشان می دهد کارگردان در مسیری متفاوت قرار دارد .

بت موبیل جدید و بت موبیل بن افلک

 برخی عاشق ظاهر جدید بت موبیل هستند ، در حالی که برخی دیگر عقاید متضادی دارند. وجود بحث میان هر دو طرف موضوع جدیدی نیست ، زیرا بتمن جدید همیشه موضوعی است که بسیار مورد بحث است. در ادامه ما  پنج چیزی که راجع به بت موبیل رابرت پتینسون دوست داریم و پنج مورد را که دوست نداریم را برای شما آورده ایم :

10 ) دوست داشتن : بت موبیل بیشتر به یک ماشین شبیه شده است

بت موبیل در فیلم بن افلک جذاب بوده است  اما به نظر می رسید بیشتر شبیه یک مخزن زرهی است تا یک ماشین. بت موبیل جدید ما را به یاد ریشخ خود می اندازد و Plymouth Barracuda را در خاطر ما زنده می کند.

این اتومبیل در دهه 1960 میلادی به بازار آمد و از آن زمان تاکنون بصورت یک نماد بوده است ، به همین دلیل  اکنون به اساس بت موبیل جدید تبدیل شده است.

نسخه تانک عالی بود ، اما این نگاه جددی به بت موبیل به طرفداران این امکان را می دهد تا بدانند که نسخه جدید چقدر متنوع تر است.

9 ) دوست نداشتن : بت موبیل جدید ابرقهرمانانه نیست


بسیاری از اتومبیل های گذشته در فرانچایزها بلافاصله به عنوان خودرویی که بتمن در آن سوار می شود قابل تشخیص هستند ، اما این اتومبیل این احساس را در طرفداران القا نمی کند. بله ، آنها جلو را کمی زره ​​پوش کردند و یک موتور عظیم در عقب قرار اده اند ، اما در کل بسیار ساده به نظر می رسد.

  عوامل فیلم می توانستند بالهای خفاش را به پهلو یا چرخهای درخشان اضافه كنند تا این امر کمی  شلوغی ایجاد کند . اما شاید سادگی ماشین چیزی باشد که عوامل فیلم تصمیم به اشتراک گذاری گرفتند و خود فیلم می تواند طرفداران را غافلگیر کرده و  نظر آن ها را تغییر دهد.

خودروی Plymouth Barracud که الگوی بت موبیل است

8 ) دوست داشتن : بت موبیل قدیمی و کهنه کار است


قبلاً گفته شد که  اتومبیل الگوی بت موبیل متعلق به دهه 1960 میلادی بوده است ، اما آنچه گفته نشده بود این بود که بت موبیل چه تفاوت هایی با ماشین خواهد داشت. به نظر می رسد که تمرکز عوامل فیلم بیشتر از آن که به فن آوری مدرن باشد ، بر فناوری های جذاب قدیمی است .

 عوامل فیلم می توانستند بت موبیل را شبیه به هر چیزی درست کننند ، اما آنها تصمیم گرفتند که بازگشت به گذشته بهتر از ی چیز  چشمک زن و تازه است.

7 ) دوست نداشتن : بازگشت به عقب


بله ، استفاده از وسایل مرغوب قدیمی جالب است ، اما به نظر می رسد این کار نسبت به آخرین فیلم ، به عقب گام برداشتن است  .بت موبیل بن افلک چیزی افسانه ای بود ، زیرا فناوری مدرن را با این دنیای داستانی ترکیب می کند. سایر بت موبیل ها در کمیک ها و فیلم های قدیمی تر از بت موبیل جدید آینده نگرانه تر (مدرن تر ) به نظر می رسند.

 این باور سخت است که یک مرد با ثروت فراتر از باور ، تصمیم بگیرد که به جای استفاده از چیزی مانند Ferrari یا Lamborghini  از یک Plymouth Barracuda برای ساختن اتومبیل خفاشی رویاهایش استفاده کند .

تصویر عقب بت موبیل

6 ) دوست داشتن : قوی صفت متوسطی برای آن به شمار می رود

موتور پشتی بت موبیل پتینسون بسیار بزرگ است. یک موتور به معنای واقعی بزرگ که بخش زیادی از تنه را گرفته است. هواداران اطمینان دارند که این کار با هدف خاصی انجام شده است. 

به نظر می رسد چنین موتوری برای خودرویی با این ابعاد تقریباً غیر ضروری است ، اما احتمالاً به بت موبیل کمک می کند هر اسباب بازی ای که بخواهد در زیر کاپوت خود قرار دهد .

5 ) دوست نداشتن : فضای تنه کم ، باعث کمبود اسباب بازی های پیشرفته می شود


بیشتر بت موبیل ها وسایلی از آینده هستند ، با زنگ ها و سوت هایی که حتی هنوز اختراع نشده اند. این وسیله نقلیه یک قدم عقب می رود ، زیرا تنها یک صفحه کوچک منفرد روی قسمت داخلی دیده می شود.

 این باعث می شود هواداران از این که وسایل فیلم از تکنولوژی پایینتری نسبت به فیلم های قبلی برخوردار باشند ، کمی ناامید شوند.

 این چیز دیگری است که باید در فیلم فاش شود ، اما امیدوارم یک دکمه مخفی یا چیزی شبیه این چند اسباب بازی جالب دیگر را به ارمغان آورد.

 DeLorean در فیلم بازگشت به آینده

4 ) دوست داشتن : پوشش زیبای بت موبیل


پوشش بت موبیل و بتمن یک پوشش خاص است و این موضوع وقتی درک شد که به طراحی این دو قطعه فیلم به انجام رسید. به نظر می رسد قسمتی شنل بتمن در پشت سر او قرار دارد وظاهر ماشین نیز چیزی شبیه همین می باشد.

 به همان اندازه پتینسون در لباس خود براق و تیز به نظر می رسد و این ترکیب طرفداران را برای دیدن محصول نهایی مشتاق کرده است. زوایای صورت و ماسک او با بریدگی های تند و تیز در قسمت جلوی بت موبیل بسیار شبیه هم می باشد.

این شباهت ها برای طرفداران جالب خواهد بود و آن ها منتظر این هستند این دو را با هم در صحنه های فیلم مشاهده کنند.

3 ) دوست نداشتن : بعضی ها می گویند این بت موبیل جدید شبیه DeLorean در فیلم بازگشت به آینده است


برخی از طرفداران بت موبیل را یاد آور DeLorean  در فیلم بازگشت به آینده می دانند اگرچه بت موبیل جدید متفاوت می باشد.

 به راحتی می توان فهمید که اینماشین ها با جبهه های مسطح و یک صندوق عقب دارای موتور پر قدرت شبیه هم  هستند. طرفداران آشکارا از این مقایسه ناراحت هستند ، زیرا قرار بود بت موبیل یک اثر هنری بی نظیر باشد ، نه چیزی از فیلمی که در سال 1985 ساخته شده است.

2 ) دوست داشتن : بت موبیل جدید بتمن را قوی و هیکلی نشان می دهد

بنظر می رسد بتمن باید خشن و سخت به نظر برسد ،  برخی به همین دلیل مخالف ایفای نقش بتمن توسط رابرت پتینسون بودند ، زیرا فکر نمی کردند او از ااین نظر مناسب باشد.

بت موبیل جدید باعث تقویت تصویر او می شود ، زیرا این شخصیت (بتمن) و جنبه های عضلانی ماشین به القای  احساس ترس در دشمنانش کمک می کند.

ظاهر براق با خود پاتینسون صحبت می کند ، در حالی که زره پوش های اضافی و استفاده از این ماشین خاص ، احساساتی را که طرفداران انتظار دارند از آن برخوردار شود.

1 ) دوست نداشتن : قسمت جلوی بت موبیل 

بت موبیل ساخته شده است تا با بکار بردن انواع اسباب بازی ها ، از بتمن در نقشه هایش حمایت کند و به وی در دستیابی به پیروزی کمک کند.

 اما جلوی این بت موبیل  می توانست از سبک خاصی الهام گرفته باشد.بت موبیل جدید فاقد خلاقیت است ، زیرا یک پنل سیاه ساده در شنل اتومبیل است .

طراحان در هنگام اضافه کردن این قسمت جدایی ناپذیر از ظاهر آن گزینه های زیادی داشتند ، اما آنها تصمیم گرفتند که یک طراحی کسل کنننده و سرزنش آمیز را انجام دهند.

منبع :

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 3 از بین 1 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا