بررسی فیلم و سریالسینمافیلم های برترمعرفی فیلم

10 فیلم برتر ساخته شده براساس داستان های کوتاه استیون کینگ شامل رستگاری در شاوشنک و 1408

4.7
(7)

فیلم های زیادی بر اساس کتاب های استیون کینگ (Stephen King) نوشته شده اند که در این مطلب به معرفی 10 عدد از این فیلم ها که براساس داستان های کوتاه استیون کینگ نوشته شده اند را برای شما آورده ایم .

فهرست مطالب

مقدمه

می دانم که شما اگر از خوانندگان ثابت کتاب های استیون کینگ هستید ، پس از نگاه به تصویر اصلی این مقاله به این موضوع فکر کرده اید که رستگاری در شاوشنک (The Shawshank Redemption) براساس یک رمان استیون کینگ ساخته شده است ، نه یک داستان کوتاه . از جهاتی من با شما موافق هستم .

اما : موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که تعداد زیادی از رمان های استیون کینگ در حدود 300 صفحه هستند مانند The Stand و یا It بیش از 1000 صفحه است . بنابراین ، با توجه به چنین کتاب هایی با تعداد صفحات این چنینی ، در این مقاله یک داستان استیون کینگ را که کمی بیش از 200 صفحه دارد ، یک داستان کوتاه در نظر گرفته شده است .

بیشتر بخوانید :

لین رمزی فیلم اقتباسی از رمان استیون کینگ به نام “دختری که تام گوردون را دوست داشت” را کارگردانی می کند

علاوه بر این ، اکثر فیلم های ساخته شده توسط داستان های کوتاه واقعی استیون کینگ بدون شک خیلی خوب نیستند (هر چند تعدادی از آنها این لیست را تشکیل می دهند) . در عوض رمان های خوبی مانند The Shining یا Misery را با توجه به تعریف خود از داستان کوتاه استیون کینگ ، نمی توانیم در این لیست داشته باشیم .

فیلم پنجره مخفی ساخته شده براساس کتاب استیون کینگ

10. Secret Window

پنجره مخفی (Secret Window) که براساس کتاب Secret Window, Secret Garden” from Four Past Midnight جانی دپ (Johnny Depp) را بدون سر و صدا و یا رفتارهای عجیب و غریب همیشگی او در فیلم هایش نشان می دهد . در عوض ، او نقش نویسنده ای افسرده به نام مورت (Mort) را بازی می کند که طلاق گرفته است و درگیر یک پرونده راجع به منع او از نویسندگی است .

یک روز غریبه ای به نام  جان شوتر (John Shooter) با بازی جان تورتورو (John Turturro)  به کلبه مورت می آید و می گوید که مورت یکی از داستان هایش را دزدیده است . اتفاقات و وقایع فیلم شبح وار رخ می دهند .

پنجره مخفی در کل یک فیلم بسیار قابل قبول است . این فیلم رده PG-13 را داراست ، بنابراین باید انتظار تنش زیادی در فیلم داشت . جان تورتورو در این فیلم نقش خود را بسیار عالی بازی می کند . جانی دپ نیز در نقش مورت بسیار خوب ظاهر شده است و در طول آرام آرام عقل او را زیر سوال می برید .

به عنوان کسی که داستان کوتاهی را که این فیلم از روی آن ساخته شده خوانده ام ، من در واقع پایان این فیلم را به کتاب ترجیح می دهم ، زیرا ارتباط بهتری با بقیه داستان دارد . پنجره مخفی در کل یک فیلم خوب است نه یک فیلم عالی .

1408

9. 1408

اگر به دنبال یک داستان خوب خانه اشباح (در این فیلم یک اتاق هتل) هستید ، بدون هیچ درنگی باید فیلم 1408  با بازی جان کوزاک (John Cusack) و ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) جستجو نکنید . کوزاک نقش نویسنده ای بدبین به نام مایک انسلین (Mike Enslin) را بازی می کند که کتاب هایی در ضد مسئله ارواح می نویسد . یک روز او دعوت می شود که به یک اتاق خالی از سکنه در یک هتل واقع در نیویورک برود .

مدیر هتل به او هشدار می دهد که به اتاق 1408 نرود . اما انسلین که از زمان فوت دخترش در غم و اندوه خود به نویسندگی مشغول بوده است ، این مسئله را به عنوان یک چالش در نظر می گیرد و به هر حال اتاق را اجاره می کند . مطمئنا شما می توانید حدس بزنید در آن اتاق چه اتفاقاتی رخ می دهند .

مانند پنجره مخفی  ، 1408 نیز یکی دیگر از اقتباس های رده PG-13 از کتاب های استیون کینگ است ، بنابراین بیشتر از آنکه وارد احساسات شود ، بیشتر به هیجانات روانشناختی مرتبط است . این فیلم یک فیلم سرگرم کننده با چند صحنه ترسناک پراکنده و چند لحظه کاملا وحشتناک است . به علاوه ، ساموئل ال جکسون نیز در این فیلم حضور دارد که بر زیبایی فیلم می افزاید .

Children of the Corn

8. Children of the Corn

فرزندان ذرت (Children of the Corn) یک داستان کوتاه واقعی (نه یک رمان) از استیون کینگ است که ظاهراً چنان داستانی بوده است که اگر فیلم های سینمایی و تلویزیونی ساخته شده از روی آن را هم حساب کنید ، متوجه می شوید 11 فیلم از روی آن ساخته شده است . برای داستانی که کمتر از 50 صفحه دارد بنظر موفقیت خوبی است .

در فیلم اصلی ساخته شده براساس این کتاب ، موجودی تاریک که در یک مزرعه ذرت نبراسکا زندگی می کند ، به نام کسی که پشت ردیف ها راه می رود (He Who Walks Behind the Rows) کودکانی را در اختیار دارد تا همه بزرگسالان منطقه را بکشد . اما وقتی دو بزرگسال از خارج از شهر وارد آنجا می شوند ، همه چیز را رها می کند و نوعی شورش کوچک را در جامعه فوق مذهبی آغاز می کند .

داستان کتاب بسیار بهتر از فیلم است زیرا بیشتر از کودکان به بزرگسالان متمرکز است ، اما در فیلم یک سری عناصر در مورد جامعه فوق مذهبی اضافه شده است که فیلم را جالب می کند . بازی جان فرانکلین (John Franklin) در نقش ایزاک (Isaac) نیز بسیار چشم نواز است . اگر قصد تماشای این فیلم را دارید ، حتما نسخه اصلی را تماشا کنید .

The Langoliers

7. The Langoliers

شاید آوردن  The Langoliers درمیان فیلم های این لیست درست نباشد زیرا The Langoliers اصلی یک مینی سریال تلویزیونی بود ، اما مردم همیشه از آن به عنوان یک فیلم سینمایی صحبت می کنند . داستان این فیلم مربوط به گروهی از افراد در هواپیما است که موفق می شوند در زمان سفر کنند . به نظر می رسد Langoliers نسخه های هواپیمایی Isz که اقتباسی از کمیک بوک The Maxx است ، می باشد .

جلوه های ویژه The Langoliers نسبت به فیلم های امروز وحشتناک است ، اما صحنه های فیلم و داستان جذاب فیلم ، این فیلم را بسیار قابل قبول کرده است . نسخه جدیدی از این فیلم به کارگردانی پت سمتری (Pet Sematery) نیز ساخته شده است که اگرچه خوب است اما به پای فیلم اصلی نمی رسد .

Cat's Eye

6. Cat’s Eye

Cat’s Eye یک فیلم ترسناک است که اقتباسی از دو داستان کوتاه از کتاب Graveyard Shift است که یک داستان جدید نیز به آن اضافه شده است . داستان جدید درباره یک گربه است در حالی که به خانه درو باریمور (Drew Barrymore) جوان می رود تا پایان فیلم با یک ترول بجنگد . این داستان جدید عمومی نامیده می شود .

دو داستان دیگر شامل Quitter’s Inc با بازی جیمز وودز (James Woods) به عنوان فردی که در تلاش برای ترک سیگار بسیار رنج می برد ، و دیگری The Ledge با بازی رابرت هیز (Robert Hays) درباره یک مرد که مجبور است برای حفظ پنهانکاری خودش بر لب پرتگاه قدم بگذارد . هر دو داستان Quitter’s Inc و The Ledge از بهترین داستان های کوتاه کتاب Graveyard Shift هستند و اقتباس های فیلم بسیار نزدیک به کتاب هستند ،

Apt Pupil

5. Apt Pupil

Apt Pupil ، با بازی برد رنفرو (Brad Renfro) در نوجوانی و ایان مک کلن (Ian McKellen) در نقش یک نازی ، یکی از اقتباس های تاریک از کتاب های استیون کینگ است زیرا این فیلم در مورد هیولاهای واقعی است و اینکه چگونه آنها بطور کاملا واقعی در نزدیکی رگ گردن شما باشند . البته این هیولاها می توانند بچه های خوبی باشند اما شر و بدی همواره در کمین آنهاست .

Apt Pupil ریتم بسیار خوبی دارد و در تمام مدت زمان فیلم هیجان وجود دارد . همچنین ، مانند پنجره مخفی از نظر من پایان فیلم نسبت به رمان بهتر است ، زیرا رمان در پایان یک احساس ناگهانی و تقریباً ناتمام دارد . این فیلم بیشتر با فیلم A Clockwork Orange مطابقت دارد زیرا شما می دانید شر و بدی مدت زمان زیادی وجود خواهد داشت و این وحشتناک است .

Creepshow

4. Creepshow

Creepshow یکی دیگر از فیلم های ترسناک لیست . این فیلم پنج داستان دارد . فقط دو داستان فیلم یعنی مرگ تنهایی جوردی وریل (The Lonesome Death of Jordy Verrill) ، که در آن استیون کینگ به عنوان یوکل (Yokel) که توسط یک گیاه بیگانه پوشانده می شود ظاهر می شود و جعبه که در واقع از داستان های کوتاه کینگ است، از کتاب های استیون کینگ اقتباس شده اند . سه داستان دیگر کاملاً برای این فیلم نوشته شده اند . هر 5 داستان فیلم واقعا خوب هستند .

The Mist

3. The Mist

داستان فیلم Mist ساده اما گیراست . داستان فیلم درباره گروهی از افراد (که یکی از آنها قهرمان فیلم با بازی توماس جین (Thomas Jane) است ) در حالی که مه همه جارا فراگرفته است در یک سوپرمارکت زندانی می شوند . در درون این مه این هیولاهای وحشتناکی وجود دارد و شخصیت ها برای فرار از آنها مجبور به جنگ هستند . ولی…

در بین همه فیلم های این لیست ، پایان بندی فیلم The Mist از پایان بندی باقی فیلم ها بهتر است .

Stand By Me

2. Stand By Me

فیلم Stand By Me در مورد گروهی از دوستان است که برای دیدن یک جسد مرده با هم به یک ماجراجویی می روند تا در طول سفر بیشتر درباره خود و یکدیگر اطلاعات کسب کنند . در این فیلم بسیاری از نام های بزرگ مانند ویل ویتون (Wil Wheaton) ، ریور فینیکس (River Phoenix) ، کوری فلدمن (Corey Feldman) و جری اوکانل (Jerry O’Connell) و همچنین کیفر ساترلند (Kiefer Sutherland) به عنوان یک قلدر و جان کوزاک (John Cusack) به عنوان برادر بزرگتر ویل ویتون به ایفای نقش می پردازند .

Stand By Me یکی از نزدیکترین اقتباس های سینمایی از کتاب های استیون کینگ است که تا به حال انجام شده است .

The Shawshank Redemption

1. The Shawshank Redemption

اگرچه بسیاری از مردم فیلم رستگاری در شاوشنک را تماشا کرده اند اما خیلی از آن ها حتی نمی دانند که این فیلم برگرفته از یک داستان استیون کینگ است . این فیلم در مورد دو زندانی با بازی تیم رابینز (Tim Robbins) و مورگان فریمن (Morgan Freeman) که پس از چند سال با هم دوست می شوند و تیم رابینز موفق به فرار از زندان می شود .

روند پیشروی داستان فیلم خارق العاده است و ایفای نقش بازیگران آن چشم نواز است . این فیلم بی نظیر در کنار فیلم It: Chapter 1  ، احتمالاً محبوب ترین فیلم های اقتباس شده از داستان های استیون کینگ می باشند .

اگرچه این فیلم های نام برده شده براساس داستان کوتاه یا رمان های استیون کینگ ساخته شده اند ، اما بسیاری از آنها در زمره محبوب ترین فیلم هایی هستند که از تاکنون از دستان های استیون کینگ ساخته شده اند . شما نیز می توانید در بخش نظرات ، نظر خود را  درباره بهترین فیلم اقتباسی از کتاب های استیون کینگ با ما به اشتراک بگذارید . 

منبع

Cinemablend

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 4.7 از بین 7 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا