سینمامعرفی فیلم

قاتلان ماه شب چهارده : تاریخ انتشار، جزئیات فیلم ، بازیگران و هر آنچه که تاکنون درباره این فیلم می دانیم

3.7
(3)

 مارتین اسکورسیزی ( Martin Scorsese ) هرگز زمان را هدر نمی دهد . بلافاصله بعد از آخرین حماسه خود ، فیلم سینمایی مرد ایرلندی (  The Irishman ) که توسط Netflix پخش شد ، کارگردان کهنه کار ، پروژه فیلم بعدی خود یعنی قاتلان ماه شب چهارده ( Killers of the Flower Moon ) را در حال توسعه دادن است . این پروژه از سال 2017 در حال توسعه است .

فهرست مطالب

مقدمه

فیلم قاتلان ماه شب چهارده طبق پیش بینی ها قرار ست در سال 2021 انتشار بیابد .ما دراین مقاله ، همه اطلاعات موجود راجع به این فیلم را ، برای شما جمع آوری کرده ایم .

در پست بعدی بخوانید :

شوالیه تاریکی برمی خیزد : چرا علی رغم خواسته برادران وارنر از ریدلر استفاده نشد ؟


تاریخ انتشار قاتلان ماه شب چهارده : این فیلم چه موقع در سالن های سینما خواهد بود؟

 هنوز هم همه چیز کاملا روی هوا است . گزارش های رسمی می گویند که این فیلم در سال  2021 انتشار می یابد ،قرار بود فیلمبرداری فیلم در ماه مارس ( اسفند 1398 ) در قسمتی از اوکلاهما آغاز شود .  

صحنه ای از فیلم مرد ایرلندی

 آیا برای قاتلان ماه شب چهارده تریلری وجود دارد ؟

هنوز نه – اما به محض انتشار هر تریلری آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد .


بازیگران قاتلان ماه شب چهارده : چه کسی در این فیلم حضور دارد؟

از راست : لئونارد دی کاپریو ، مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو بازیگران و کارگردان فیلم قاتلان ماه شب چهارده

اسکورسیزی برای این فیلم قرار است  با دو تن از همکاران طولانی مدت خود مجدداً همکاری کند . رابرت دنیرو ( Robert De Niro ) که به عنوان فرانک شیران ( Frank Sheeran) را در مرد ایرلندی ایفا می کرد ، نقش ویلیام هیل ( William Hale ) را در قاتلان ماه شب چهارده بازی خواهد کرد . نقش مقابل او لئوناردو دی کاپریو( Leonardo DiCaprio ) خواهد بود که نقش برادر زاده دنیرو را بازی خواهد کرد . دی کاپریو در فیلم های مانند  گرگ وال استریت ( The Wolf of Wall Street ) ، جزیره شاتر ( Shutter Island ) و هوانورد ( The Aviator ) با اسکورسیزی همکاری داشته است . این فیلمساز گفته است که بقیه بازیگران بومی آمریکا خواهند بود .


داستان فیلم قاتلان ماه شب چهارده در مورد چیست؟

کتاب و بازگران فیلم قاتلان ماه شب چهارده

فیلم جدید اسکورسیزی براساس کتاب غیر داستانی دیوید گران ( David Grann ) با همین نام بهره ساخته خواهد شد و به بررسی قتل افراد ثروتمند اوسیج ( Osage ) در دهه 1920 می پردازد .  این فیلمساز جزئیات بیشتری از این فیلم را به اشتراک گذاشته ، و آن را به طور رسمی اولین وسترن خود معرفی کرده است . در مصاحبه ای با Premiere ، اسکورسیزی جزئیات بیشتری از داستان فیلم را توضیح داد.

وی گفت : “ما فکر می کنیم این یک فیلم وسترن است ” . ” اتفاقات فیلم در سال های 1921-1922 در اوکلاهما رخ داده اند . ” وی ادامه داد: “مطمئناً در این فیلم افراد كابوی حضور دارند ، اما آنها اتومبیل و همچنین اسب دارند” . ” این فیلم عمدتا مربوط به اوسیج ، یک قبیله هندی است که قلمرو وحشتناکی به آنها داده شد ، آنها آن قلمرو را دوست داشتند زیرا با خودشان می گفتند که سفید پوستان هرگز به آن علاقه ای ندارند.”

عکس قبیله اوسیج

 اسکورسیزی در ادامه توضیحات بیشتری راجع به فیلم داد : ” ما نفت را در آنجا كشف كردیم و پس از حدود ده سال ، اوسیج به ثروتمندترین مردم جهان تبدیل شدند . سپس ، همانطور که در مناطق معدن کاری یوکان ( Yukon ) و کلرادو ( Colorado ) رخ داد ، کرکس ها به آنجا وارد شدند ، مردان سفید پوست و اروپاییان می رسند ، و همه چیز از دست می رود .وی گفت : ” در آنجا ، به قدری شرایط بدی به وجود می آید که احتمال اینکه به خاطر کشتن یک سگ به زندان بروید بیشتر از احتمال زندانی شدن برای کشتن یک هندی باشد.

بودجه و نحوه پخش فیلم قاتلان ماه شب چهارده

رابرت دنیرو و لئوناردو دی کاپریو

فیلم سال گذشته اسکورسیزی یعنی مرد ایرلندی فیلمی ویژه و قابل توجه در رزومه کارگردانی مارتین اسکورسیزی بود ، زیرا او نه تنها از جلوه های دیجیتالی برای کم کردن سن بازیگران اصلی خود استفاده کرد ، بلکه همچنین اولین فیلم سینمایی او بود که مستقیماً در سرویس های پخش انتشار یافت و Netflix  پخش این فیلم جنایی را برعده داشت . اسکورسیزی در قاتلان ماه شب چهارده نیز قرار است با سرویس های پخش همکاری کند و اپل تی وی پلاس ( Apple TV+ ) قرار است این فیلم را پخش نماید .

پیش از این گزارش شده بود که بودجه قاتلان ماه شب چهارده به بیش از 200 میلیون دلار برآورد شده است . این به تنهایی دلیل خوبی خواهد بود که چرا کمپانی پارامونت پیکچرز ( Paramount Pictures ) شروع به پیدا کردن شریکی برای این فیلم کرد کرده و با اپلل تی وی پلاس به توافق رسیده است . در فیلم مرد ایرلندی نیز موضوع بودجه باعث شد نتفلیکس فیلم را از کمپانی پارامونت بگیرد . ظاهرا این موضوع مربوط به تغییر داستان فیلم است .

طبق گزارش Hollywood Reporter ، مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دی کاپریو تصمیم گرفتند که در فیلمنامه قاتلان ماه شب چهارده تجدید نظر کنند و به جای بازی در نقش “مرد خوبی که برای FBI تازه تاسیس شده کار می کند ” دی کاپریو نقش خواهرزاده شخصیت منفی فیلم ( رابرت دنیرو ) را بازی می کند. که “بین عشق و اعمال شیطانی دایی خود گرفتار شده است . “

مارتین اسکورسیزی

منبعی که با این رسانه صحبت کرده است گفت : ” پارامونت احساس کرده است که این تغییر ، فیلم را تبدیل به یک فیلم با موفقیت تجاری کمتر تبدیل خواهد کرد .” به گفته او ، با وجودهزینه زیادی که برای فیلم تغییر یافته قاتلان ماه شب چهارده انجام شده است ، اما ایده خوبی برای تیم اجرایی پارامونت به نظر نمی رسید ، بنابراین بدیهی است که این افراد هنوز مشتاق این نبودند که این فیلم را به طور کامل در دست بگیرند اما بدین معنی نیست که آن ها این فیلم را به طور کامل رها کنند .

برای این منظور ، کمپانی پارامونت هنوز هم در قاتلان ماه شب چهارده کمک می کند . در حالی که مرد ایرلندی دارای نمایش سینمایی محدود بود ، برنامه این است که این قاتلان گل ماه علاوه بر اینکه در پلتفرم پخش اپل به اشتراک گذاشته می شود ، در سالن های سینمایی جهانی نیز در مقیاس بزرگتری اکران یابد . کمپانی پارامونت  قاتلان ماه شب چهارده را در سالن هاب سینما پخش و توزیع می کند ، هزینه های بازاریابی را تحت پوشش قرار می دهد و براساس عملکرد باکس آفیس هزینه را بین سایر شرکا توزیع می کند .

اپل ، بودجه خیلی زیاد قاتلان ماه شب چهارده را پوشش می دهد ، و نکته اصلی این است که این اپل استودیوی خلاق اصلی پروژه خواهد بود . اپل همچنین هزینه های ساخت فیلم را نیز پوشش خواهد داد ، همچنین اطمینان حاصل خواهد کرد که پارامونت پولی را که برای بازاریابی صرف کرده است یا از سهم صندوق فروشگاهی خود و یا از کسری بودجه خود دریافت خواهد کرد .

منابع :

شوالیه تاریکی برمی خیزد : چرا علی رغم خواسته برادران وارنر از ریدلر استفاده نشد ؟کمپانی برادران وارنر ( Warner Bros ) خواهان این بودند که  لئوناردو دی کاپریو ( Leonardo DiCaprio ) در فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد ( The Dark Knight Rises ) نقش ریدلر ( The Riddler ) را بازی کند اما کریستوفر نولان کاگردان فیلم تصمیم دیگری گرفت .

شوالیه تاریکی برمی خیزد می توانست ریدلر را به عنوان شخصیت منفی اصلی خود معرفی کند ، اما کریستوفر نولان ( Christopher Nolan ) تصمیم گرفت که راهی دیگر را طی کند . سه گانه شوالیه تاریکی نولان همچنان یک شاهکار برجسته است که مورد تحسین منتقدین و طرفداران قرار گرفته است .

مقدمه

حتی تقریباً یک دهه پس از ساخت آخرین قسمت این سه گانه ، تأثیر بتمن آغاز می کند (Batman Begins ) ، شوالیه تاریکی ( The Dark Knight ) و شوالیه تاریکی بvمی خیزد ( The Dark Knight Rises ) نه تنها در فیلم های ابرقهرمانانه مدرن بلکه به طور کلی در تمام فیلم های مدرن دیده می شود . و بدون تردید نکاتی در مورد تأثیر نولان در فیلم جدید بتمن ،  به کارگردانی مت ریوز( Matt Reeves ) وجود خواهد داشت .

جذابیت ماندگار این سه گانه ناشی از شخصیت های منفی آنها می باشد . از لیام نیسون ( Liam Neeson ) آرام در نقش راس الغول ( raz al ghul ) گرفته تا هیث لجر ( Heath Ledger ) ترسناک ، جوکر برنده جایزه اسکار . سه گانه شوالیه تاریکی به طور مداوم تفسیرهای به یادماندنی سینمایی از ژانر های بتمنی کلاسیک را به نمایش گذاشت .

شخصیت منفی شوالیه تاریکی برمی خیزد

تام هاردی در نقش بین در شوالیه تاریکی برمی خیزد

شوالیه تاریکی بر می خیزد نیز از این قاعده مستثنا نبود و با معرفی شخصیت ماسک دار از تام هاردی ( Tom Hardy ) او را به عنوان پدیده در گاتهام نشان داد .

اما اگر کمپانی برادران وارنر کریستوفر نولان را متقاعد می کرد که ازریدلر به عنوان اصلی ترین شخصیت منفی در فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد استفاده کند ، عملکرد برجسته هاردی ممکن بود هرگز اتفاق نیفتد .

 بنا بر گزارش ها ، استودیو مشتاق بود که کارگردان دانکرک را متقاعد كند تا ریدلر را به عنوان شخصیت منفی در آخرین فیلم بتمن با بازی لئوناردو دی كاپریو در نظر بگیرد .

 برای مشاهده متن کامل این مطلب اینجا کلیک کنید .

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 3.7 از بین 3 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

‫3 دیدگاه ها

 1. اگه این بار هم همکاری مارتین اسکورسیزی و دیکپریومثل شاهکار شاتر آیلند باشه فوق العاده میشه

  1. سلام . بله اسکورسیزی و دی کاپریو دز فیلم های فوق العاده ای مثل Wolf of Wall Street ، Departed ، Gangs of New York و… همکاری داشتن ولی گل سرسبد همشون Shutter Island هست . ممنون از توجهتون .

 2. من عاشق آنا هستم ولی اصلا دوست ندارم آنا نقش اصلی باشه…
  از اونجایی که السا هم تو فروزن ۱و۲ نقش اصلی بود آنا نباید نقش اصلی باشه
  خواهر بزرگترم السا هست و منم آنا
  منو خواهرم تصمیم گرفتیم فروزن ۳ رو نبینیم
  ولی تو یه سایت خوندم اینا همش دروغه و السا باز هم نقش اصلیه اون سایت میگفت با کارگردان مصاحبه کرده
  به هر حال دوس دارم السا نقش اصلی باشه
  نه آنا😉🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا