بررسی فیلم و سریالسینما

5 راه که فیلم دزدان دریایی کارائیب می تواند بدون جک اسپارو ادامه یابد

2.7
(19)


 قسمت دیگری از فیلم دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean) در حال تولید می باشد . این مجموعه فیلم ها بسیار موفق و همه پسند ظاهر شده و و توانسته اند 4/4 میلیارد دلار در گیشه برای کمپانی دیزنی فروش داشته باشند .

 شخصیت نمادین جک اسپارو (Jack Sparrow) ، که توسط جانی دپ (Johnny Depp) بازی شده است ، بیش از 15 سال است که جز اصلی فیلم ها محسوب می شود ، اما همانطور که جری بروکهایمر (Jerry Bruckheimer) ، تهیه کننده قسمت ششم فیلم اظهار داشت ، ” آنها در حال حاضر مطمئن نیستند که شخصیت جک اسپارو در فیلم حضور دارد یا ندارد “

بیشتر بخوانید :

تهیه کننده فیلم دزدان دریایی کارائیب اعلام کرد هنوز حضور جانی دپ در قسمت ۶ این فیلم قطعی نیست

فهرست مطالب

مقدمه

جک اسپارو بدون شک چهره شاخص پنج فیلم قبلی بوده است ، اما ما قصد داریم در این مقاله بگوییم که دزدان دریایی کارائیب حتی بدون حضور جک اسپارو نیز  توانایی پیشرفت دارد.

در فیلم بعدی دزدان دریایی ممکن است یک بار دیگر جک اسپارو حضور داشته باشد – اما بگذارید بگوییم که اینطور نیست . چند راهنمایی جذاب وجود دارد که فیلم می تواند در شرایط کنونی با آن ها پیش برود .

آخرین قسمت فیلم یعنی مردگان قصه نمی گویند (Dead Men Tell No Tales )  منفی ترین و ناکام ترین فیلم دزدان دریایی بود ، بنابراین ممکن است اکنون زمان تمرکز بر چیزهای جدید باشد . در اینجا چند ایده آورده شده است :

راست : دیوی جونز با بازی بیل نگی . چپ : کالیپسو با بازی نائومی هریس

بازگشت به داستان کالیپسو و دیوی جونز


فیلم های دزدان دریایی کرائیب زمان زیادی را صرف ساخت شخصیت های پشت پرده خود در که در سایه جک اسپارو بودند کرد ، اما برای این شخصیت های به اندازه کافی وقت گذاشته نشده تا  مخاطبان در آن ها غرق شوند .

یک داستان که بعد از سالها خیلی ها به آن علاقه مند هستند ، داستان بین کالپسو (Calypso) با بازی نائومی هریس (Naomie Harris) و دیوی جونز (Davy Jones) با بازی بیل نگی (Bill Nighy) است. همانطور که در فیلم ها توضیح داده شده ، کالیپسو دختر اطلس تایتان است و عاشق دیوی جونز جوان شد که در آن زمان ملوان بود (و بدون شاخک روی صورتش) . او با دزدان دریایی کونکلاو  (Conclave) توطئه کرد تا حاکمیت دریاها را از الهه دریا تصاحب کند ، بنابراین او را به شکل انسانی فانی تبدیل می کند.

 با اینکه این داستان ، داستان جدیدی نیست ، اما کل داستان اصلی می تواند جالب باشد . مشاهده منظره یک الهه دریایی در کنار زندگی دزدان دریایی در یک حماسه درباره داستان عاشقانه کالیپسو و دیوی جونز ، می تواند برا دیزنی و مجوعه فیلم های دزدان دریایی یک حس تازه باشد

نقاشی کشتی هاندی سرگردان

داستان کشتی هلندی سرگردان


راه دیگر که دزدان دریایی کارائیب می تواند بدون جک اسپارو ادامه یابد نگاه تازه ای به افسانه کشتی هلندی سرگردان  است . این داستان مشهور در قسمت دوم فیلم به طور خاص در ارتباط با دیوی جونز به عنوان فرمانده کشتی موجودات دریایی خودش ، به تصویر کشیده شد ، اما می توان آن را به راحتی با دید دیگری تطبیق و نمایش داد .

کشتی ارواح مدتهاست به عنوان یک کشتی افسانه ای شناخته می شود که محکوم به تعقیب دریاهای مرتفع برای ابدیت است . هر کشتی ای که با آن در تماس باشد در معرض یک سرنوشت تاریک است.  

فیلم جدید می تواند خدمه هلندی سرگران را نشان دهد ، که در حال تلاش برای شکستن طلسم کشتی خود می باشند . فیلمی در مورد هلندی سرگردان می تواند عناصر سرگرم کننده بودن دزدان دریایی را با درس های سخت رسیدن به حرص و طمع و جاودانگی ترکیب کند .

 شلوغ کردن دریاهای بلند با خدمه هلندی سرگردان می تواند یک تجربه هیجان انگیز و پر از عناصر ترسناک و سرگرم کننده و اکشنی پر مخاطره باشد و فضای کمی فضای کمدی نیز در آن وجود دارد .

از راست : ریش سیاه (یان مک شین ) ، جک اسپارو (جانی دپ ) و آنجلیکا( پنه لوپه کروز) در قسمت چهارم دزدان دریایی کارائیب

 آنجلیکا و ریش سیاه


یکی از جدیدترین موارد اضافه شده به فیلم های دزدان دریایی کارائیب شخصیت بدنام ریش سیاه (Blackbeard) با بازی یان مک شین (Ian McShane ) و دخترش آنجلیکا (Angelica) با بازی پنه لوپه کروز (Penelope Cruz) می باشند که در قسمت چهارم فیلم وارد داستان دزدان دریایی شدند . قسمت چهارم لزوما بهترین قسمت فیلم نیست و این موضوع بخش زیادی از آن مربوط به نبود کارگردان قسمت های قبلی یعنی گور وربینسکی (Gore Verbinski ) بود . با خروج وربینسکی مشکلات زیادی برای فیلم بوجود آمد .   

ریش سیاه یکی از شناخته ترین شخصیت های دزدان دریایی در تاریخ دریانوردی است و ایده داشتن یک دختر دزد دریایی که شاگرد او نیز بود ، یک ایده جالب بود که با شکست مواجه شد . در قسمت چهارم ریش سیاه در جست و جوی چشمه آب حیات بود تا از مرگ فرار کند.

او  در این راه حاضر بود روح دختر خود را نیز قربانی کند . داستان جدیدی از ریش سیاه و دخترش می تواند برای هواداران دلپسند باشد .

کیرا نایتلی در نقش الیزابت سوان (راست) و اورلاندو بلوم در نقش وبل ترنر (چپ)

زندگی متاهلی الیزابت سوان و ویل ترنر


پس از جک اسپارو ، محبوب ترین نامهای فیلم های دزدان دریایی کارائیب عبارتند از : ویل ترنر (Will Turner) با بازی اورلاندو بلوم (Orlando Bloom)  و الیزابت سوان (Elizabeth Swann) با بازی کیرا نایتلی ( Keira Knightley) . اگرچه این بازیگران پس از قسمت سوم دیگر در فیلم ها حضور نداشته اند اما این زن و شوهر به طور خلاصه در صحنه پایانی قسمت پنجم فیلم حضور داشتند .

 در این صحنه پسر این زوج ، یعنی هنری ترنر (Henry Turner) ، با بازی برنتون توایتز ( Brenton Thwaite) ، با پدر و مادر خود دیدار می کند . آیا ممکن است دزدان دریایی برای قسمت بعدی روی خانواده ترنر تمرکز کند؟ DNA  فیلم های دزدان دریایی به اسم ترنر بسیار متکی بوده است ، همانطور که ویل در فیلم سه گانه اصلی پدر خود (Bootstrap Bill) را جستجو کرده است ، و پسرش هنری شخصیت اصلی در آخرین فیلم بود .

کیرا نایتلی در سال 2018  در تمام مدتی که فیلم  برای فیلمبرداری به سر می برد ، علاقه ای به بازگشت دوباره این نقش بازی نداشت ، اما از نظر تئوری ، بسیار جالب خواهد بود که خانواده ترنر دریاها را باهم دریانوردی کنند.

شخصیت Redd

حضور شخصیت جدید دیزنی به نام Redd


یکی از شایعات خاص که درباره قسمت ششم فیلم دزدان دریایی کارائیب وجود دارد  ، اضافه شدن Redd به این فیلم می باشد . گزارش هایی که از سال 2018 شروع شد ، خاطرنشان کردند که شخصیت کلاسیک Redd ممکن است شخصیت اصلی دزدان دریایی باشد که قرار است ساخته شود ، اما از زمان گزارش اولیه تغییراتی در پشت صحنه اتفاق افتاده است.

اما در ماه اخیر ، شایعات بیشتری نشان داده اند که کارن گیلان (Karen Gillan )بازیگر فیلم جومانجی (Jumanji) ممکن است نقش Redd را ایفا کند .

Redd یک دزد دریایی مو قرمز است که هم اکنون شخصیتی در پارک های دیزنی است که بازدید کنندگان می توانند آن را از نزدیم مشاهده کنند . اگر فیلم دزدان دریایی کارائیب بخواهد  Redd را به عنوان شخصیت اصلی جدیدی وارد فیلم کند ، این عالی خواهد بود و مطمئناً کنجکاوی های زیادی در مورد سرگذشت Redd وجود دارد.

قسمت های قبلی دزدان دریایی کارائیب

قسمت اول : دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه 2001

قسمت دوم :دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده 2006

قسمت سوم :دزدان دریایی کارائیب: در پایان جهان 2007

قسمت چهارم : دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته 2011

قسمت پنجم : دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی‌گویند 2017

منبع :

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 2.7 از بین 19 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا