اخبار تکنولوژیسینما

اکران تنت و مولان درسالن های سینما در مدت کمتری انجام خواهد گرفت

0
(0)

انتظار می رود فیلم های تنت  (Tenet) و مولان (Mulan) در صورت بازگشایی سالن های سینما در تیر ماه ، مدت زمان کمتری نسبت به پیش بینی اولیه در گیشه بمانند.


انتظار می رود تنت و مولان با افتتاح سینماهای پایین تر از حد معمول سینماها در ماه ژوئیه بازگشایی شوند. مولان یکی از آخرین پروژه های هالیوود بود که تحت تأثیر همه گیری  ویروس کرونا قرار گرفت.

بیشتر بخوانید :

تأثیر ویروس کرونا بر سینما : اکران فیلم های پرفروش ۲۰۲۰ به تعویق افتاد

زمان اکران تنت و مولان

در ابتدا قرار بود مولان در فروردین 1399 منتشر شود ، اما بدلیل بد شدن شرایط ، دیزنی چاره ای جز به تأخیر انداختن مولان به 26 تیر 1399 نداشت.

در مقابل ، فیلم تنت به کارگردانی کریستوفر نولان تنها فیلم تابستان 2020 است که در تاریخ انتشار اصلی خود، یعنی 2 مرداد 1399 قرار است انتشار بیابد.

 کمپانی برادران وارنر قصد دارد در اوایل تیرماه ، یعنی در حدود زمانی که سالن های سینما امیدوار به بازگشایی بدون خطر هستند ، این فیلم را منتشر کند.

نمایی از فیلم تنت که در 2 مرداد اکران خواهد شد

شرایط بازگشایی سالن های سینما


با توجه به شرایط موجود بنظر می رسد که همانند کل جهان،  صنعت سینما تا سالیان متمادی تأثیر ویروس کرونا را احساس خواهد کرد . این بدین معنی است که هالیوود باید در بازگشایی مجدد سالن های سینما خود را با شرایط حاضر وفق بدهد.

 به خصوص در اوایل بازگشایی سان های سینما ، مطمئناً دستورالعمل هایی برای محدود کردن حضور تماشاگران برای رعایت  فاصله اجتماعی ایمن از یکدیگر وجود خواهد داشت.

 محدودیت هایی از این دست منجر به افتتاح گیشه های متعادل می شود ، اما امیدواریم که هر فیلمی که در اواخر تابستان اکران می شود ، دارای گیشه های خوب و پرفروشی باشد.

جان فیتیان عضو ناتو

پیش بینی آینده

جان فیتیان (John Fithian) ، عضو ناتو در گفتگو با Variety ، به صحبت در مورد فیلم هایی مانند تنت و مولان که روزهای اولیه بازگشایی سالن های سینما در خرداد ماه اکران می یایند ، پرداخت.

 در حالی که وی تایید کرد که هر دو فیلم احتمالاً باید مدت زمان کمتری از آنچه که پیش بینی می شد ، اکران بیایند ، اما آنها فرصتی عالی دارند که با وجود حداقل رقابت ، اکران زیادی در سالن های سینما داشته باشند و با اجرای دستورهای احتیاطی ، امنیت مردم را برقرار کنند.

بیشتر بخوانید :

مولان ۲۰۲۰، بازآفرینی دیگری از دیزنی در راه است


” آنها خیلی بیشتر از سال گذشته در سینماها اکران خواهند داشت . اما با این حال  به تعداد بینندگانی که یک سال پیش داشته اند نخواهند رسید ، اما چیز های دیگری نیز وجود دارند .

 مردم تنت را دوست دارند و آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک میگذارند . اما آنها همچنین در مورد چگونگی تحت تأثیر قرار گرفتن سالن های سینما برای اجرای برای تأمین یک محیط امن صحبت می کنند.

نمایی از فیلم مولان

این فیلم ها همچنین از قدرت ماندگاری برخوردار خواهند بود زیرا مردم از در خانه ماندن خسته شده اند و به نظر می رسد خیل عظیمی از مردم به سینماها سرازیر خواهند شد.


فیتیان نکات مهم را نیز بیان می کند.” اگر تنت و مولان قادر به بیرون آمدن در ماه تیر باشد ، آنها با فیلم های دیگر رقابتی بر سر کسب بینندگان ندارند. این وضعیت بسیار بی سابقه ای خواهد بود که در تنها دو فیلم در شهر در هحال اکران خواهند بود .

 این بدین معنی می باشد که آنها می توانند در سانس های بیشتر از حد معمول اکران بیابند . قبل از اولین اکران زن شگفت انگیز 1984  (Wonder Woman 1984) و قسمت دوم یک مکان ساکت (A Quiet Place Part II)  ، که به ترتیب در ماه های شهریور و مهر انجام میشود ، هر دو فیلم تنت و ولان به مدت چند هفته بدون حضور رقیبی در گیشه اکران خواهند شد.”

حضور مردم در سالن های سینما

البته ، به یاد داشته باشید که مطالعات نشان داده اند که مردم پس از برداشته شدن  قرنطینه خانگی ، علاقه کمتری به حضور در اجتماعات عمومی (مانند سالن های اکران فیلم) نشان می دهند.

 بنابراین ، باید دید که آیا بینندگان واقعاً “به سینماها سرازیر می شوند” یا از یک رویکرد محافظت کارانه تر  استفاده می کنند. بسته به آنچه اتفاق خواهد افتار ، تواند عملکرد تجار تنت و مولان تأثیر قرار خواهد گرفت.


بدیهی است ، که گفته های بالا بر این فرضیه است که تنت و مولان در تاریخ گفته شده خود ، انتشار بیایند . در حالی که برخی ایالت ها (مانند جورجیا) اجازه باز کردن مشاغل را داده اند ، برخی ایالات دیگر بسیار محتاط هستند.

به عنوان مثال ، کالیفرنیا گفته است که احتمالاً چندین ماه دیگر سالن های سینما بازگشایی خواهند شد. وضعیت سینماها در ایالات متحده و در سراسر جهان یک عامل تعیین کننده در انتخاب زمان اکران فیلم های جدید خواهد بود.

پروژه هایی با بودجه زیاد مانند تنت و مولان برای کسب سود به گیشه های قدرتمند وابسته هستند و این بدان معناست که کمپانی ها باید مطمئن شوند که فیلم های آنها توسط مخاطب زیادی دیده شود .

اگر سینماها در کالیفرنیا و نیویورک در تیر ماه هنوز بسته باشند ، اکران این دو فیلم بسیار غیر منطقی خواهد بود و بنظر می رسد به زمان ددیگیری موکول شوند.

منبع :

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 0 از بین 0 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

امید واحدیان

فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت . علاقمند به مطالعه و تماشای فیلم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا