گجت هایی که می توانید تنها با ذهن خود آن ها کنترل کنید

کنترل اعضای مصنوعی با ذهن
۴٫۶
(۹)

چیزی که در بیشتر فیلم ها و داستان های علمی-تخیلی به چشم می خورد ، گجت هایی است که با قدرت ذهن کنترل می شوند . به طوری که با استفاده از این دستگاه های پیشرفته ، می توانید فقط با ذهن خود هر چیزی را حرکت دهید . اما نکته ی جالب اینجاست که این ابزارها تنها به داستان ها ختم نمی شوند بلکه وارد زندگی واقعی نیز شده اند .

در این مقاله ، ما با ابزارهای موجود در بازار آشنا می شویم که به مغز شما اجازه می دهد کارهای واقعی مانند استفاده از تلفن هوشمند را با ذهن خود کنترل کنید و حتی شخصیت های مجازی را در بازی های رایانه ای و ویدیویی فقط با فکر خود کنترل کنید .

گجت Emotiv EPOC

گجت Emotiv EPOC_ ریون مگ

Emotiv Epoc یک دستگاه EEG بی سیم (ElectroEncephaloGram) است که برای کاربردهای پیشرفته ی رابط مغز و کامپیوتر طراحی شده است . Epoc با استفاده از یک نرم افزار، دسترسی به داده های خام EEG با کیفیت بالا را فراهم می کند . سیستم EEG یک سیستم چند کاناله با وضوح بالا است که سیگنال های الکتریکی مغز را می خواند .

این سیگنال ها برای کنترل دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی مانند لپ تاپ ، تلفن های هوشمند ، کنسول های بازی و حتی صندلی چرخدار موتوری و نیز چندین وسیله دیگر استفاده می شوند . اگر از وسایلی مانند صفحه کلید و ماوس متنفر هستید ، می توانید به جای استفاده از آنها از افکار خود برای کار با لپ تاپ خود استفاده کنید . در این حالت Emotiv Epoc می تواند کمک بزرگی به شما کند . Epo فقط یک رابط کامپیوتر نیست ؛ زیرا علاوه بر قابلیت گفته شده  قادر به کنترل حرکت شخصیت شما در بازی است .

گجتMUSE

گجتMUSE_ ریون مگ

میوز یک سربند سبک و قابل حمل است که برای آرامش و کمک به مدیتیشن استفاده می شود . یکی از قابلیت هایMuse این است که شما می توانید با کمک آن و استفاده از قدرت ذهن خود ، آیفون یا دستگاه Android خود را کنترل کنید . سلامتی از ذهن شروع می شود . پس شما می توانید با استفاده از این دستگاه که باعث آرامش ذهن می شود می توانید از تمام مزایای سلامتی مراقبه بهره مند شوید .

با این گجت می توانید قبل از رسیدن به خانه ، یک بازی انجام دهید و حتی به همسرتان پیام دهید که یک شام خوب درست کند ، همه اینها تنها با استفاده از ذهن شما انجام می گیرد !

گجت NeuroSky MindWave

گجت NeuroSky MindWave

رایانه شما با گجت NeuroSky MindWave به معلم خصوصی شما تبدیل می شود . این دستگاه یک هدست EEG بی سیم کاربر پسند است که به راحتی روی سر شما قرار می گیرد و فناوری امواج مغزی را ارائه می دهد .

بیشتر بدانید

با این ماسک هوشمند به ۸ زبان مختلف صحبت کنید

گجتBrainDriver

گجتBrainDriver_ ریون مگ

Braindriver جهشی در عرصه پیشرفت اتومبیل های بدون راننده است و در واقع پروژه ایست که نه تنها قدرت هدست Emotiv EEG را دارد بلکه به کاربر توانایی انجام رانندگی فقط با استفاده از ذهن را می دهد .گجت BrainDriver از فناوری تحریک جریان مستقیم استفاده می کند که یک درمان غیر تهاجمی و بدون درد برای تحریک مغز است و از جریان های الکتریکی مستقیم برای تحریک قسمت های خاصی از مغز استفاده می کند .

یک جریان ثابت و کم شدت از طریق دو الکترود قرار گرفته روی سر که فعالیت عصبی را تعدیل می کنند ، عبور می کند. این ابزار حافظه را بهبود می بخشد ، به شما کمک می کند تا اطلاعات جدید را سریعتر یاد بگیرید ، همچنین مهارت های حل مسئله و هماهنگی چشم و دست را افزایش می دهد.

بازوی پروتز DARPA

بازوی پروتز DARPA_ ریون مگ

بزرگترین جنبه مثبت علم این است که به افراد دارای معلولیت امید می بخشد . در علوم اعصاب ، بازوی مصنوعی DARPA قرار است جایگزین یک بازوی واقعی شود . این ابزار به گیرنده اجازه می دهد با افکار خود بازوی خود را کنترل کند . این دستور توسط سلول های مغزی صادر می شود .

این گجت یک گزینه بسیار بهتر برای بازوهای مصنوعی ای است که توسط کلیدها یا دکمه ها یا بصورت دستی کنترل می شود . با این گجت بیماران مهارت های حرکتی و متعاقباً استقلال را به دست می آورند . بازوی مصنوعی از الکترودهای قرار گرفته روی اندام آسیب دیده برای گرفتن سیگنال های الکتریکی از عضلات کاربر استفاده می کند .

وقتی کاربر بازوی خود را کشیده یا خم می کند ، دستگاه موقعیت خود را تغییر می دهد . همچنین یک سیستم کنترل جداگانه برای دستگاه در نظر گرفته شده است که از سنسورهای بی سیم قرار داده شده در کفش کاربر استفاده می کند . این دستگاه همچنین از درجه انعطاف پذیری و قابلیت حرکت بسیار بالایی برخوردار است .

گجت Necomimi و Shippo

گجت Necomimi_ ریون مگ
گجت Shippo_ ریون مگ

اگر گوش و دم های خزدار فانتزی را دوست دارید ، پس Necomimi و Shippo را به بدن خود متصل کنید! این جفت گوش و دم خزدار می تواند امواج مغز شما را در حین حرکت اسکن کند . به طوری که هنگام تمرکز، تمرکز داشته باشید و هنگام آرامش ، آرام باشید . گجت Necomimi یک هدبند با سنسور موج مغزی و گوش های گربه ایست که بر اساس الکتروانسفالوگرام فرد (سیگنال های الکتریکی از مغز) تحت تأثیر “افکار و احساسات” بالا یا پایین می رود .

شیپو ، دم کنترل شده توسط امواج مغزی است که وقتی احساس خوشحالی یا آرامش می کنید موج می زند. طبق گفته Neurowear ، دم سفید خزدار می تواند دو حالت خلقی انسان را از هم متمایز کند. وقتی آرام هستید ، آهسته و آرام حرکت می کند ، اما وقتی تمرکز دارید با سرعت بیشتری تغییر می کند .

درست مثل وقتی که سگ شما هنگام سلام و احوالپرسی با شخصی هیجان زده می شود ، حسگر دم نیز روحیه کاربر را می خواند و ضبط می کند و آن را در جایی که باید ، اجرا می کند . این یک ایده مبتکرانه است که ممکن است دوره جدیدی از اشتراک اجتماعی مبتنی بر خلق و خو را آغاز کند . عنوان مثال ، در این صورت امکان انتخاب یک کافه در نزدیکی شما که بسیاری از افراد دارای روحیه آرام هستند ، امکان پذیر است ، آن هم تنها با دقت کردن به حرکات دم آن ها !

بیشتر بخوانید

خوک سایبری ایلان ماسک: نقد و بررسی تراشه نیورالینک(Neuralink)

این ویژگی ، نوید راه جدیدی برای دوست یابی را می دهد ، مفهومی که کمک می کند انسان از گام برداشتن در دنیای وحشتناک و پر از گمراهی امروزی ، مصون بماند .

در هر دو فناوری Necomimi و Shippo ، از یک هدست NeuroSky استفاده شده است . گوش ها و دم های خزدار از طریق بلوتوث با هدست به هم متصل می شوند تا فعالیت امواج مغزی کاربر را بخوانند و وضعیت احساسی آن را شناسایی کنند . سپس داده ها به گوش و دم منتقل می شوند که با توجه به ورودی وارد شده ، واکنش نشان می دهند .

گجت Neuro Turntable Mobile

گجت Neuro Turntable Mobile_ ریون مگ

‘Neuro Turntable’ یک ایده انقلابی از پخش کننده موسیقی است . این گجت امواج عصبی را تشخیص می دهد و فقط هنگامی که کاربر تمرکز ذهنی دارد موسیقی پخش می کند . اگر کاربر تمرکز کند ، موسیقی شروع به پخش می کند و اگر کاربر شروع به صحبت با کسی کند یا حواسش پرت شود یا به چیز دیگری فکر کند به طور خودکار متوقف می شود .

وقتی روی کارتان متمرکز هستید  موسیقی پخش نمی شود ، اما وقتی باید آرام بگیرید و در ملودی آرام بخشی غوطه ور شوید ، این دستگاه موسیقی شما را برای شما پخش می کند .

Orbit Helicopter

هلی کوپتر مداری_ Orbit Helicopter_ ریون مگ

از نوعی هدست های سایشی عصبی ، می توان برای چندین برنامه استفاده کرد . یکی از این برنامه های محبوب ، استفاده از هدست NeuroSky MindWave برای کنترل یک هلیکوپتر از طریق ذهن است . شما با استفاده از آن می توانید حین استراحت ، تمرکز کنید و این اسباب بازی را به پرواز درآورید !

Orbit Helicopter دارای طراحی کروی منحصر به فردی است و در حالی که زیبایی خاصی دارد از تیغه های هلی کوپتر در برابر برخورد اتفاقی با اشیایی مانند دیوارها و سقف ها محافظت می کند. Orbit Helicopter در طی توسعه و آزمایش از چندین سقوط و برخورد جان سالم به در برده ، بدون اینکه صدمه قابل توجهی ببیند.

Orbit Helicopter  با کنترل ذهن به وسیله ی هدست EEG کار می کند و کاربران با تمرکز ذهن خود ، هلی کوپتر را به پرواز در می آورند . کار با این دستگاه باعث می شود مهارت های مبتنی بر تمرکز و آرامش ذهنی رشد کنند .

منبع:

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء ۴٫۶ از بین ۹ نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

6+
5 نظر برای "گجت هایی که می توانید تنها با ذهن خود آن ها کنترل کنید" ارسال شده
 1. Avatar Tayebeh گفت:

  خیلی عالی شخصا کیف کردم👏👏

  4+
  1. ممنونم از شما همراه همیشگی 🙂

   4+
 2. Avatar مهیار گفت:

  آدم فک میکنه تو فیلمه
  جالب بود ممنون🖒

  4+
 3. Avatar پرهام گفت:

  پشمام😐

  2+
 4. Avatar amirali mehrzad گفت:

  عجیب جالبناک و شوک آور بود واسم……..باید چندبار بخونم

  1+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *