آموزش

انتخاب رشته کنکور آسان است

5
(1)

انتخاب رشته یکی از مهم‌ ترین مراحل برای ورود به دانشگاه است؛ پس ‌از برگزاری کنکور سراسری و انتشار نتایج اولیه کنکور پذیرفته ‌شدگان مرحله اول یعنی کسانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، وارد این مرحله می ‌شوند. در مرحله انتخاب رشته هر دانش ‌آموز بر اساس کارنامه اولیه خود می ‌تواند از بین دانشگاه‌ های روزانه دانشگاه‌ های نیمه دوم یا شبانه دانشگاه ‌های غیر انتفاعی پیام ‌نور و دانشگاه آزاد سراسری کد رشته‌ های مورد نظر خود را انتخاب و در سامانه انتخاب رشته سازمان سنجش وارد کند. پس ‌از پایان مهلت انتخاب رشته کد رشته ‌های انتخابی داوطلب بر اساس رتبه و نمرات کسب‌ شده در کنکور سراسری آنالیز و نتایج نهایی تقریباً یک ماه بعد اعلام می ‌شود. در ادامه این گفت ‌و گو با انتخاب رشته کنکور آسان است بیشتر آشنا می‌ شویم.

چرا انتخاب رشته مهم است؟

فرآیند انتخاب رشته بسیار حائز اهمیت است، متأسفانه هر گونه اشتباه در انتخاب رشته و اولویت ‌بندی کد رشته‌ های انتخابی می ‌تواند منجر به مردود شدن انتخاب رشته و به هدر رفتن تمام زحمات دانش‌ آموز شود. دقت داشته باشید که رتبه اولی شما هر اندازه هم که خوب و قابل‌ قبول باشد اگر فرآیند انتخاب رشته به‌ درستی انجام نشود، ممکن است نه‌تنها در دانشگاه مورد علاقه‌ تان پذیرش نشوید، بلکه حتی با یک رتبه خوب انتخاب رشته‌ ی شما مردود شود؛ بنابراین بیشتر دانش ‌آموزان ترجیح می ‌دهند که فرآیند انتخاب رشته را با کمک یک مشاور تحصیلی حرفه ‌ای و نظارت افرادی که در این زمینه سابقه و تجربه کافی دارند انجام دهند. مشاور تحصیلی با توجه به علایق و شرایط زندگی شخصی و خانوادگی داوطلب و همچنین نتایج کنکور سراسری که در کارنامه اولیه در دسترس است، انتخاب رشته را برای دانش‌آموز انجام می ‌دهد. در طی انتخاب رشته مشاور با مشورت با دانش ‌آموز و خانواده وی کد رشته ‌ها به دو نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل را انتخاب و به ‌ترتیب اولویت در سامانه جامع انتخاب رشته سازمان سنجش وارد می کند.

انتخاب رشته با کمک مشاور

به دلیل این ‌که فرآیند انتخاب رشته نیازمند به دانش تخصصی است و معمولاً خود دانش ‌آموز نمی ‌تواند اطلاعات کارنامه را به‌ صورت دقیق آنالیز کند، بیشتر دانش‌ آموزان برای انتخاب رشته از مشاوران تحصیلی کمک می‌ گیرند. مجموعه کنکور آسان است که از با سابقه‌ ترین و معتبر ترین مجموعه‌ های کنکوری ایران است، در انتخاب رشته هم خدمات و مشاوره انتخاب رشته را ارائه می‌ دهد. کارشناسان و مشاوران برتر این مجموعه به دانش‌آموز کمک می‌ کنند تا فرایند انتخاب رشته را به بهترین شکل انجام دهند. بهتر است تمامی دانش آموزان برای انجام این مرحله مهم از پذیرش در دانشگاه، فرایند انتخاب رشته را با مشورت مشاوران تحصیلی انجام دهند. البته مشورت با خانواده و مطالعه درباره رشته های انتخابی هم در این زمینه بسیار راهگشا و کمک کننده خواهد بود.

انتخاب رشته توسط مشاوران مجموعه کنکور آسان است.

همانطور که اشاره شد ، نتایج انتخاب رشته با توجه به رتبه و تراز داوطلب در هریک از زیر گروه های آموزشی، سهمیه ها و نمره خام کسب شده بررسی و اعلام می شود. همان ‌طور که اشاره شد، فرایند انتخاب رشته تعیین ‌کننده نهایی قبولی دانش ‌آموز در دانشگاه مورد نظر است؛ بنابراین چون پذیرش بر اساس اولویت ‌های انتخابی دانش‌آموز و کد رشته‌ های وارد شده صورت می ‌گیرد، اگر دانش‌آموز هر گونه اشتباهی در انتخاب کد رشته‌ ها داشته باشد، نتیجه انتخاب رشته تحت تاثیر قرار مشاوران مجموعه کنکور آسان است،انتشارات گیلنا سابقه زیادی در زمینه انتخاب رشته کنکور دارند.

 فرآیند انتخاب رشته کنکور آسان است توسط مشاوران این مجموعه به صورت کاملا حرفه ای با توجه به رتبه دانش آموز در زیر گروه ها، آنالیز دقیق تمام نمرات کارنامه با توجه به نتایج کسب شده در انتخاب رشته سال های گذشته، قوانین و اصلاحیه هایی که سازمان سنجش می دهد، مطابق با به روز ترین اطلاعاتی که درمورد انتخاب رشته در دسترس است، انجام می شود.

نحوه انجام انتخاب رشته

مشاوران این مجموعه در ابتدا با والدین دانش آموز و خود دانش آموز صحبت می کنند و سپس با توجه به کد رشته های تحصیلی، علایق دانش آموز و برخی فاکتور های دیگر فرآیند انتخاب رشته را انجام می دهند. همچنین در صورتی که نیاز به ویرایش وجود داشته باشد، دانش اموزان پس از فکر کردن در طی مهلتی چند روزه می توانند با کمک و مشورت مشاور فرآیند ویرایش انتخاب رشته را انجام بدهند.

 علاوه بر این در طی تمام مراحل فرآیند انتخاب رشته کنکور با دانش آموز و والدین او مشورت می شود تا رشته و شهر انتخابی کاملا مطابق میل دانش آموز باشد. شایان ذکر است که همچنین هنگام انجام فرآیند انتخاب رشته اطلاعاتی در مورد کد رشته ها، طول دوره تحصیلی، شرایط و امکانات دانشگاه ها، میزان شهریه های احتمالی و… داده می شود تا دانش آموز بهتر بتواند تصمیم بگیرد مجموعه کنکور آسان است علاوه بر انتخاب رشته، برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای، مشاوره درسی و انگیزشی و نیز منابع جامع و ما فوق حرفه ای همراه با جزوات رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. بنابراین خدمات این مجموعه می تواند با پوشش تمام نیازهای تحصیلی دانش آموز در سطح حرفه ای برای دریافت بهترین نتیجه در کنکور سراسری کافی باشد.

سخن آخر

ما در این مقاله به معرفی اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب رشته کنکور آسان است پرداختیم. همان طور که در این مقاله ذکر شد، فرایند انتخاب رشته دانشگاهی فرایندی سر نوشت ساز و بسیار حائز اهمیت است. دانش آموزان و والدینشان ممکن است با این تفکر که انتخاب رشته کنکور نیاز به مهارت و آگاهی خاصی ندارد، قصد داشته باشند تا این فرآیند را خودشان به تنهایی انجام بدهند اما باید این نکته را در نظر داشته باشند که کوچک ترین اشتباه در این زمینه ممکن است کل زحمات دانش آموز را از بین ببرد؛ بنابراین بهتر است که برای یک انتخاب رشته درست و اصولی، از مشاورانی که در این زمینه آگاهی و تجربه لازم را دارند، کمک بگیرید.   

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 5 از بین 1 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

حمزه شمسی

فکر این موضوع که سرچشمه همه انقلاب ها آگاهی است باعث شد که حمزه شمسی با تاسیس ریون مگ یک گام به این هدف نزدیک تر شود و با ایده های خلاقانه، آینده بهتری برای خود و دیگران رقم بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا