اخبار تکنولوژی

چین ویرایشگر متن ++ Notepad را ممنوع می کند

4.5
(8)

فهرست مطالب

مقدمه

با توجه به اینکه توسعه دهنده محبوب متن و ویرایشگر کد منبع ++ Notepad، یک نرم افزار آزاد و رایگانی می باشد استفاده از آن در چین ممنوع شده است. یعنی هر کسی که سعی در دانلود برنامه ++ Notepad برای استفاده رایگان در چین داشته باشد، در عوض با پیامی همراه خواهد شد که بیان می کند این نرم افزار حاوی “اطلاعات غیرقانونی” است.

notepad

بررسی علت ممنوعیت ویرایشگر متن ++ Notepad

براساس گزارش TechCrunch، توسعه دهنده دون هو ممنوعیت را در توییت فاش کرده و دلیل این امر نیز آشکار می باشد، چرا که در اکتبر سال گذشته ، هو Notepad ++ v7.8.1 را منتشر کرد، اما نسخه آن کمی متفاوت بود به همین خاطر “Uyghur Free” نامگذاری شد.

متن هایی که برای این نرم افزار منتشر شد، شامل پیامی در مورد رفتار با مردم اویغور در چین و همچنین وجود لینک ها به همراه اقداماتی که افراد می توانند برای کمک به آنها انجام دهند، بود.

notepad

ماه گذشته ، نسخه v7.8.9 “ایستادن در کنار هنگ کنگ” نامگذاری شد. متن های منتشر شده، شامل بحث های معروف به “قانون امنیت ملی” می باشد و توضیح می دهد که چگونه این مسئله باعث ایجاد مشکل در جهان می شود زیرا هر آمریکایی یا اروپایی که در ایالات متحده آمریکا یا اروپا در کنار مردم هنگ کنگ ایستادگی  و این قانون را نقض کند در هنگ کنک دستگیر می شود.

notepad

هون می گوید با توجه به این موضوع من این عقیده را رد می کنم که حقوق آزادی بیان ما توسط یک کشور اقتدارگرا مهار شده باشد در نتیجه ++ Notepad در کنار مردم هنگ کنگ ایستادگی می کند.

هر یک از این نسخه ها برای تحریم نرم افزار در چین کافی است همانطور که هون به وضوح اظهار داشت، این ممنوعیت تعجب آور نیست بلکه دلیل آن آشکار است. همچنین پاسخ های توییت ++ Notepad که ممنوعیت آن را تأیید می کند، حمایتی می باشد.

منبع

pcmag

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 4.5 از بین 8 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا