تکنولوژیگوشی های هوشمند

شارژر گوشی های هوشمند دوستدار محیط زیست

3.7
(3)

شارژر گوشی های هوشمند امروز ممکن است در همه اشکال و اندازه ها وجود داشته باشد ، اما آنها یک چیز مهم مشترک دارند؛ همه آنها نیاز به شارژ دارند. بیشتر دستگاه های تلفن همراه هنوز هم نیاز به شارژ هر روز دارند. سامسونگ الکترونیک چند دهه گذشته را صرف اصلاح فن آوری شارژر خود کرده تا این روند را تا حد ممکن بهبود ببخشد.

این بهبود نه تنها شامل اولویت بندی انواع فن آوری های صرفه جویی در مصرف برق است ، بلکه کاهش استفاده از مواد بالقوه مضر در فرایند تولید را نیز در نظر دارد. با این عقیده که تغییرات جزئی در امور روزمره ما می تواند منافع زیادی را برای محیط زیست به همراه داشته باشد ، تجارت الکترونیک ارتباطات سیار سامسونگ دائماً روشهایی را برای تبدیل شدن به یک مکان سبزتر جهان بررسی می کند. بیایید نگاهی بیندازیم که این تیم چگونه از فناوری شارژر گوشی های هوشمند استفاده می کند.

بررسی ساعت هوشمند Fossil Gen 5

در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند که پس از خاموش شدن لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی، بلافاصله مصرف برق را متوقف می کنند. اما در حقیقت ، وسیله های برقی در یک حالت آماده به کار قرار می گیرند تا بتوانند به محض روشن شدن مجدداً به فعالیت خود ادامه دهند و برای این حالت نیز انرژی یا همان برق نیاز دارند.

در مورد شارژر گوشی های هوشمند ما نیز همین اتفاق می افتد. هنگامی که تلفن همراه خود را جدا کردید ، شارژر شما همچنان مقدار قابل توجهی برق مصرف می کند مگر اینکه آن را از پریز برق آن جدا کنید.

مهندس کانگ و راتور_شارژر گوشی های هوشمند دوستدار محیط زیست_ ریومن مگ
مهندس کانگ و راتور درتیم تحقیقاتی سامسونگ برای بهبود شارژر های بهینه محیط زیست

 کنترل مصرف برق برای آماده به کار بودن دستگاه، بزرگترین عامل در رفع مشکل پسماندهای انرژی محسوب می شود. در تلاش برای حل این مسئله ، در سال 2012 سامسونگ با موفقیت، میزان مصرف آماده به کار شارژر گوشی های هوشمند گلکسی خود را به 20 میلی آمپر کاهش داد_ در دسترس بودن شارژرهای 20mW ممکن است بسته به استانداردها و سیاستهای ملی انرژی در بازارها متفاوت باشد._ این شرکت از پیشرفت های آگاهانه سازگار با محیط زیست برای شارژر دستگاه های خود استفاده کرده است.

مهندس کانگ، عضو گروه انرژی راه حل کسب و کار ارتباطات تلفن همراه ، هدف از فن آوری و مزایای ارائه شده را خلاصه کرد.

کانگ گفت: “در گذشته ، ما به راحتی شارژر را بدون تنظیم استفاده می کردیم. اکنون ، نرم افزاری را در شارژر قرار داده ایم که هنگام وصل نبودن دستگاه ، آن را به خواب می برد – مصرف برق را به یک ولتاژ بهینه برای محیط زیست کاهش می دهد – و با وصل شدن دستگاه ، شارژر را از خواب بیدار می کند. این یک چرخه انرژی کارآمد است. “

سامسونگ شروع به ساخت پنجره های جعلی SunnyFive می کند که باعث ایجاد نور خورشید می شوند

همانند مصرف برق آماده به کاربودن دستگاه (حالت standby) که یکی از فاکتور های زیست محیطی است، کارایی شارژ نیز یک عامل اصلی تعیین کننده برای میزان بهینه بودن از نظر زیست محیطی است. در شرايط عالی، يك شارژر 100 درصد نيروي مورد نياز خود را به دست مي آورد و به 100 درصد بازده انرژي نيز مي رسد. شارژرهای تلفنهای هوشمند گلکسی دارای راندمان انرژی بیش از 80 درصد است که مطابق با استاندارد اتحادیه اروپا برای صدور گواهینامه سطح VI ErP (محصولات مرتبط با انرژی) است.

توسعه دهندگان سامسونگ به منظور افزایش بهره وری انرژی شارژر گوشی های هوشمند خود، راه های زیادی رفتند و حتی کوچکترین اجزای آن را، در تلاش برای به حداکثر رساندن کارایی، تجزیه و تحلیل کردند. کانگ گفت: “ما بیشتر بر روی بهبود مدارهای نیمه هادی هایی که برای تبدیل انرژی استفاده می شوند ، متمرکز شده ایم.” “در پایان ، ما توانستیم با به حداقل رساندن اتلاف انرژی ، بار الکتریکی تجمعی را کاهش دهیم.”

کانگ توضیح داد: “با پیشرفت دستگاه های تلفن همراه و افزایش ظرفیت باتری ، مشخصات شارژر نیز باید افزایش یابد.” وی افزود: “از 15 وات تا 25 ، 45 و بالاتر ، به عملکرد بیشتری نیاز دارد. این به ناچار منجر به کاهش متوسط ​​بهره وری انرژی می شود. با این حال ، تعهد ما برای طراحی کارآمدترین ممکن ما را قادر می سازد سطح بالایی از راندمان را با مشخصات بسیار بالا ارائه دهیم. “

مهندس کانگ و راتور2 _شارژر گوشی های هوشمند دوستدار محیط زیست_ ریومن مگ

شرکت سامسونگ با بهینه کردن زیست محیطی شارژر های گوشی های هوشمند گلکسی خود ، سود سهام برای محیط زیست را پرداخت کرده است. از سال 2014 تا 2019، 540 میلیون شارژر 15 و 25 واتی فروخته شده است که تقریبا 350 میلیون ( برحسب کیلو وات ساعت) انرژی صرفه جویی می کنند که معادل تولید انرژی ترکیبی 4.5 نیروگاه برق آبی است.

امروزه ، جهان چنان با پلاستیک غرق شده است که مجمع جهانی اقتصاد (WEF) پیش بینی کرده است که اقیانوس ها تا سال 2050 حاوی ضایعات پلاستیکی بیشتری (از نظر وزن) نسبت به ماهی ها باشند. سامسونگ برای کمک به مقابله با آلودگی و حفظ سیاره. متعهد شده است تا نوآوری های خود را پایدارتر کند و این شامل حداکثر رساندن مقدار مواد بازیافتی است که برای تولید شارژرهای تلفن های هوشمند آن استفاده می شود.

شارژرهای گوشی های هوشمند گلکسی ، تا حدود 20% با استفاده از مواد بازیافتی (PCM) برای کمک به محیط زیست  تولید می شوند. سامسونگ همچنان به روشهای افزایش استفاده دستگاههای خود از مواد بازیافت شده ادامه می دهد.

نانوسیم های پروتئینی جایگزینی برای حسگر های الکترونیکی

توسعه دهندگان سامسونگ سخت کوشیدند تا اطمینان حاصل کنند که اضافه کردن PCM به طرح های شارژر باعث کاهش کیفیت کلی محصولات نهایی نمی شود. مهندس کانگ توضیح داد:”افزودن PCM می تواند بر دوام یا عملکرد یک محصول تأثیر بگذارد.” با این وجود ، پس از تلاش های بی شمار، با حفظ خصوصیات ذاتی ماده ، توانستیم طرح های خود را هم از نظر زیبایی شناختی و هم از نظر ماندگاری با دوام، به سرانجام برسانیم.”

از آنجا که آنها مستقیماً جریانهای الکتریکی را دریافت می کنند ، شارژرها نسبت به گرما حساس هستند و بنابراین باید به اندازه کافی در برابر گرما مقاوم باشند. همانطور که راتور توضیح داد ، “اولویت بندی مواد بازیافتی و رعایت استانداردهای سختگیرانه در برابر شعله در عین حال کاملاً یک چالش بود. با این حال ، با همکاری بخش ها و بخش های مختلف، توانستیم روشی را برای افزایش کیفیت محصول ارائه دهیم و از بدتر شدن خصوصیات فیزیکی مواد خود جلوگیری کنیم. “

راتور ادامه داد:”در نظر گرفتن استانداردهای قانونی موجود و محصولات طراحی شده که محیط را در نظر می گیرند ، آسان نیست به ویژه هنگامی که سایر شرکت ها چنین کاری را انجام نمی دهند.” “با این وجود ، من اطمینان دارم که تلاش های سامسونگ بر پیشروی طرح های سبز تأثیر مثبت خواهد گذاشت.”

کانگ آینده ای درخشان را برای توسعه دستگاه های همراه آگاه از محیط زیست می بیند. او می گوید: “افزایش آگاهی از مواردی مانند مصرف شارژر گوشی های هوشمند در نهایت ممکن است مصرف کنندگان را در انتخاب دستگاه جدید با راندمان انرژی بالا به عنوان یک عامل مهم در نظر بگیرد.”

منبع:
samsung.com

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 3.7 از بین 3 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

‫4 دیدگاه ها

  1. هر کسی تلاش کنه که واقعا مفید باشه، حتما پیشرفت میکنه. این مختص شرکت سامسونگ نیست بلکه هر گروهی و کاری همین جوریه. سعی کنیم مفید باشیم:)

  2. کاش یجوری بشه یکم بیشتر به محیط زیست توجه کنیم اگه اینطوری که الان هست پیش بریم رسما نابود میشه همه جا

    1. بیشتر تمرکز ها داره به این سمت میره خدا روشکر:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا