اخبار تکنولوژیتکنولوژیهوش مصنوعی

رقیب MIT و استنفورد؛ اریک اشمیت دانشگاهی جدید برای برنامه‌نویس‌ها می‌سازد

5
(4)

مدیرعامل سابق گوگل، «اریک اشمیت» و قائم مقام سابق وزارت دفاع ایالات متحد آمریکا، رابرت او. ورک بدنبال تاسیس یک دانشگاه برای آموزش نسل آینده برنامه‌نویس‌های دولتی است. در این دانشگاه افراد در زمینه‌های مختلف مانند امنیت سایبری و هوش مصنوعی آموزش می‌بینند و به دانشجویان مدرک اعطا می شود.

این مرکز آموزشی معتبر «U.S. Digital Service Academy» نامگذاری  خواهد شد. طول دوره ی تحصیلی این دانشگاه، یک سال خواهد بود و دانشجویان در طول تابستان در بخش‌ دولتی و خصوصی دوره‌های کارآموزی را طی خواهند کرد.

 این دانشگاه با هدف پرورش نسل جدید برنامه‌نویسان با مراکز مطرح MIT  و استنفورد رقابت می‌کند. پیشنهاد ساخت این دانشگاه توسط کمیسیون فدرال ایالات متحده آمریکا که اریک اشمیت و رابرت او ورک آن را مدیریت می کند پیشنهاد شد.

بیشتر بخوانید

نانوسیم های پروتئینی جایگزینی برای حسگر های الکترونیکی

این کمیسیون تاسیس یک موسسه جدید با نام کمیسیون امنیت ملی هوش مصنوعی «NSCAI» را پیشنهاد داده بود که در سال ۲۰۱۸ آن را با هدف مقابله با سرمایه‌گذاری گسترده چین در هوش مصنوعی تاسیس کرد.

کمیسر NSCAI و رئیس سابق FCC خاطر نشان کرد که: “استعدادها در اشکال مختلف و از محل‌های متفاوت می‌آیند و اگر استخدام تنها در محل‌هایی که مسیر هموار است، انجام شود، فرصت‌ها و استعدادهای زیادی را از دست داده‌اید”

اولین مقصد استعدادها در سراسر جهان دانشگاه‌های MIT و استنفورد بوده اند که موسسان گوگل در آن تحصیل کرده‌اند. دانشگاه جدید باید با این مراکز آموزشی رقابت کند، اما احتمالا تبدیل به سومین مقصد می‌شود و دانشجویان آن پس از فارغ‌التحصیلی در شغل‌های دولتی کار خود را ادامه می‌دهند.

MIT_ ریون مگ

اریک اشمیت از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ مدیرعامل گوگل بود و در فوریه امسال از سمت خود به عنوان مشاور فنی کناره‌گیری کرد. دلیل استعفای اشمیت مشخص نشده، اما به نظر می‌رسد این کار با هدف افزایش فعالیت‌های وی در زمینه نظامی و دولتی صورت گرفته است.

منبع

این مقاله چقدر مفید بود؟

میزان رضایت خود را با کلیک روی اموجی ها نشان دهید

میانگین آراء 5 از بین 4 نفر

تاکنون کسی رای نداده است! اولین نفر باشید

اگر این پست برای شما مفید بود...

با انتشار مطلب و نیز کلیک بر روی تبلیغات از ما حمایت کنید

از اینکه این پست برای شما مفید نبود عذرخواهی میکنیم!

با کامنت گذاشتن در بهتر شدن این پست به ما کمک کنید.

به ما بگویید چطور این پست را بهتر کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا